Klasik Otel Dekorasyonu ile Etkileyici Konseptler

Klasik Otel Dekorasyonu ile Etkileyici Konseptler

Otelde kalmak her zaman için keyifli bir aktivitedir. Özellikle de dekoratif anlamında etkileyici olan oteller, bize bu durumu kat kat fazlasıyla yaşatmaktadır. Otellerde bildiğiniz gibi yataklar genellikle süper rahattır, odayı temizlemeniz gerekmez ve hoş bir yerde kaldığınız sürece, tasarım genellikle güzeldir. Otellerde yer alan tasarım ayrıntıları genellikle onları ön plana çıkarır. Bu nedenle de klasik otel dekorasyonu konusunda etkileyici birçok konsept bulunmaktadır.

Genellikle müşteriler sıcak, kişisel ve samimi mekanlar yaratan butik otelleri severler. Birçok otelci, benzersiz tasarımı bulmak ister. Bu anlamda da birçok çalışma yaparlar.

Güzel tasarlanmış bir otel, zeki tasarım fikirleri anlamda bolluk sunar. Bu yazımızda sizlere size eşsiz tasarım fikirleri sunmak en çarpıcı otel odalarından, mutfaklardan, yaşam alanlarından, kütüphanelerden ve banyolardan bahsedeceğiz.

Kumaş Duvar Kağıtları

Bu yakın zamanda ortaya çıkan bir tasarım hareketidir. Kumaş kaplı duvarlar müşterilerin kendisini daha sıcak bir ortamda hissetmesini sağlar. Londra'daki Ham Yard Otel’deki en muhteşem yatak odalarından birinde, iki canlı baskıyla eşleştirilmiş duvarlarda zengin gri bir yün bulunur. Bu görünüşü elde etmek için iyice düşünmek ve harekete geçmek gerekmektedir.

Sandalyelere ve Koltuklara Etkileyici Bir Görüntü Katın

Otellerde farkılık yaratmak istiyorsanız, koltu ve sandalyelerinize farklı tasarımlar ekleyebilirsiniz. Örneğin koyun yünü ile kaplı koltuklar, Uludağ gibi kışı sert yaşayan yerdeki klasik otellere harika bir uyum sağlayacaktır. Kışın büyüleyici ruhunu yakalamak için ahşap sandalyelerin etrafına sarılan bu trendi mutlaka denemelisiniz. Bu, herhangi bir sandalyeye veya kanepeye eklenebilecek kolay bir şeydir.

Dışarıyı İçeriye Taşıyın

Bir bahçede uyanmak günün en iyi şeyi olabilir. Bu nedenle otel odalarını yeşil renk ve çeşitli bitkilerle süsleyebilirsiniz. Çiçek dalları ve kuşların bulunduğu duvar kağıtları da bu konsepti yakalamanızı sağlayacak. Şehirde bulunan otel odalarının kendisini doğaya yakın hissetmesini sağlamak bu kadar kolay. Emin olun bu tasarım, müşterilerin de çok hoşuna gidecek.

Odaya Farklılık Katın

Bir odada büyük bir değişiklik yapmanın en kolay ve en ucuz yolu boyadır. Özellikle de koyu renkler, farklı bir konsept yakalamanızı sağlayacaktır. Mürekkepli maviler, zengin yeşiller, kömür grileri ve göz kamaştırıcı patlıcan moru farklı ve marjinal bir oda yaratmanızı sağlar. Bir oturma odasında derin tonlar tamamen beklenmedik olabilir ve daha parlak döşemeler için harika bir fon oluşturur.

Saatlerce Oturmak İstediğiniz Yemek Sandalyeleri Bulun

Tatilin en büyük zevklerinden biri, geceleri şehir hayatından uzaklaşarak muhteşem bir yemek ve bir şişe şarabın keyfini çıkarmaktır. Peki ya yemek alanınızı bu kadar konforlu olacak şekilde tasarlamak istiyorsanız? Emin olun bu müşterilerinizi de hoşuna gidecek. Bunun için temel ahşap sandalyeler yerine, kadife ile kaplanan koltuklara yatırım yapabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizi de rahat ettirirsiniz.

Koridorda Farklı Tasarımlar Deneyin

Çarpıcı bir desen, karanlık ve dar bir koridoru canlandırmanın mükemmel yoludur. Örneğin yıldızlarla ya da uzay fotoğraflarıyla dolu bir koridor müşterilerin ilgisini çekecektir.

Sanata Ağırlık Verin

Eğer klasik otel konsepti oluşturmak istiyorsanız, mutlaka sanata da ağırlık vermeniz gerekir. Örneğin önemli ressamların tablolarını odalara, resepsiyona ya da yemek odalarına yerleştirebilirsiniz. Bununla beraber odaya heykellerle de harika dekorasyonlar yapabilirsiniz. 

Zeminlere de Dikkat!

Zengin ahşap zeminler herhangi bir alanı ısıtır, ancak genellikle fark edilmezler. Farklı birçok şekilde tasarlanan standart ahşap zemin göz alıcı bir zevk yaratır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.