Otel Lobi ve Odalarında Lüks Zemin Döşemelerinin Tasarıma Etkisi

Otel Lobi ve Odalarında Lüks Zemin Döşemelerinin Tasarıma Etkisi

İş yerlerinin ihtişamını artıracak detaylardan bir tanesi elbette görsel tasarımdır. Bir iş yerinin müşteri kapasitesini artırmasında il k görünüm son derece önemlidir. Özellikle otel gibi farklı kişilerin gelip konaklayacağı mekanların tasarımları diğer iş yerlerine göre bir adım daha önde olmalıdır. Otellerin ilk girişlerinde yer alan lobi ve koridorları ışıltılı ve gösterişli olduğu zaman insanları kendine daha fazla çekebilir.  Otellerde ve iş yerlerinde tasarımı yapılan tavan kaplamalar ve duvar kaplamalardan sonra zemin döşemeleri de son zamanla özenle yapılan uygulamalardan bir tanesidir. Burada otelin konseptine ve tasarımına uygun bir zemin dekoru yapılmalı, girişin ihtişamını artırmalısınız.

Lüks Otel Zemin Döşeme Nasıl Yapılmalı?

Lüks otellerin hizmetleri kadar tasarımları da önemlidir. Burada kişilerin ilk dikkat edeceği nokta zeminler ve duvarlardır. Eğer zemin döşemesi düzgün ve lüks olursa dikkat çekme olasılığı da fazla olacaktır. Lüks otel zemin döşemesi için 3d motifler kullanılabilirken, mermer döşeme, zemin kaplama ve geometrik zemin döşemeleri yapılabilir. Günümüzde otel zeminleri için parlak ve göz alıcı renkler tercih edilmektedir. Özellikle açık renkli zeminler ortamı hem hijyenik hem de daha ferah göstermeye yetecektir. Otel zemin döşemesi için mobilyalar ve diğer tasarımlar bir bütün halinde olmalıdır. Lüks otellerde cilalı mermer döşemeler daha sık yapılmaktadır.

Lüks Otel Halıları Nasıl Olmalı?

Lüks otel halıları, hem odalarda hem de lobilerde yer alır. Otelin girişine konumlandırılan kırmızı halılar müşterileri memnun etmeye ve kendilerini özel hissetmeye yetecektir. Yine otel halısı seçerken halının kalitesine, rengine ve kumaş dokusuna dikkat edilmelidir. Böylece oteli daha zengin ve daha lüks göstermeniz mümkün olacaktır. Eğer duvardan duvara halı seçimi yapılacak olursa otel her zamankinden daha şık bir tasarıma sahip olur. Otel halıları kolay temizlenebilen, anti alerjenim yapıda olan ve hijyen kurallarına aykırı olmayan iplik yapısı ile dokunmuş olmalıdır. Otellerde bulunan çocuk eğlence odalarında çocukların seveceği renkli halılar tercih edilmeli, otel odalarında odanın konseptini yansıtan halılar seçilmelidir. Giriş ve lobi için ihtişamı yüksek el dokuması halılar seçilmelidir. Böylece lüks oteller kendilerini en iyi şekilde yansıtabilir.

Lüks Otel Mermer Döşemelerinin Avantajları

Gerek otelin spa merkezine gerekse zeminlere mermer döşemesi yapıldığında otel kalitesi kendini gözle görülür derecede gösterir. Mermer ısıyı tutabilir özellikte olduğu için otel odaları her zaman daha sıcak ve daha duyarlı olur. Yine cilalı mermerler zengin ve doğal bir görünüme sahiptir bu nedenle lüks otellerde her zaman mermer döşemeler kullanılabilir. Lüks otel mermer döşemeleri renk seçimleri ile de kendilerini gösteren detaylar arasında yer alır. Siyah mermer, gold mermer ve kendinden desenli mermerler birer ihtişam ve zenginlik göstergesi olduğu için görenleri hemen cezp eder.

Otellere  mermer döşeme sadece zemine değil duvarlara da yapılabilir. Burada önemli olan otelin kalitesini ve görünümünün ihtişamını artırmak olmalıdır. Otel girişlerine mermer döşeme yapılabileceği gibi banyolara da mermer döşemler yapılabilir. Bu uygulama ile oteller birer Osmanlı saraylarını andıracak, modern mimari ile geleneksel mimari tek tasarımla kendini en iyi şekilde yansıtacaktır.  Otel lobi mermer uygulaması son dönemlerde en çok tercih edilen iç dekorasyonlardan bir tanesidir.  Doğal simli mermerler, ışıltılı mermerler ve kendinden damarlı mermerler görenleri kendine hayran bırakır ve otelin kalitesini her zaman bir adım daha öne taşır.  Bekleme salonlarında ve lobilerde bu tür uygulamalar otelin lüks görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.