Klasik Köşe Takımları ile Son Trendi Yakalayın

Klasik Köşe Takımları ile Son Trendi Yakalayın

Klasik köşe koltuk takımları ile salonunuzun dekorasyonunda trendleri yakalayabilirsiniz. Oturma odaları ve salonlar, evlerde en fazla zaman geçirilen alanlardır. Bu nedenle salon ve oturma odalarının hem dekorasyonuna önem verilmekte hem de rahat ve kullanışlı olması sağlanmaktadır.

Salon ve oturma odalarının dekorasyonunun en önemli unsurları koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları salonların dekorasyonunu belirleyen asıl ürünler olmasının yanında, işlevsel olarak ta salonların en önemli ürünleridir. Koltuk takımları farklı tasarım ve farklı türlerde, her ihtiyaca ve her zevke uygun olarak üretilmektedirler. 3’lü, 2’li ve tekli koltukları içeren koltuk takımları bulunduğu gibi köşe koltuk takımları da bulunmaktadır.

Köşe koltuk takımları trend mobilyalar arasındadır. Oldukça dekoratif olan köşe akımları her tarzda üretilmektedir. En fazla tercih edilen köşe koltuk takımı modelleri arasında klasik köşe takımı bulunmaktadır. Klasik dekorasyon fikirlerinden hoşlanan ve salonunu klasik tarzda dekore etmek isteyen kişiler için klasik köşe koltuk takımları oldukça güzel bir mobilya fikridir.

Klasik köşe koltuklar, eski zamanlardan beri üretilen ve tercih edilen koltuk türleridir. Ancak günümüze gelene kadar mevcut olan modellerden esinlenerek farklı tarzlarda üretilmiştir. Şu anda birçok modelde klasik l koltuk takımı bulabilirsiniz.

Klasik Köşe Koltuk Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik köşe koltukları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, odanızın boyutlarına uygun köşe takımı seçmektir. Koltuk takımları ve diğer mobilyalar, genellikle geniş mağazalarda sergilenmektedir. O ortamlarda mobilyaların boyutlarının evinize uygun olup olmadığını anlamanız zor olabilir.  Küçük alanlar için büyük koltuklar seçildiğinde, koltuk takımı alana sığmayacak veya hareket alanını daraltacaktır. Geniş alanlar için küçük koltuk takımının seçilmesi ise, koltuk takımının alana uyum sağlayamamasına sebep olacaktır. Bu nedenle, koltuk takımını alacağınız alanı önceden belirleyip, ortalama ölçülerinin hesaplanması, alan için uygun olan koltuk takımının alınmasını sağlayacaktır.

Klasik köşe koltuklar seçilirken dikkat edilmesi gereken diğer önemli husus ise, koltukların üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Koltuklarda kullanılan ahşabın kalitesine göre dayanıklılığı da değişecektir. Koltukların en fazla yıpranmaları, döşemelerde olmaktadır. Döşemelerde kullanılan malzeme kalitesi de yıpranmaları önleyecek özellikte olması, koltuklarınızı usun süreler kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Koltuk seçiminde, koltuğun döşemesinin leke tutmaz özellikte olmasına ve temizlemesi kolay kumaştan üretilmiş olmasına da dikkat etmelisiniz. Koltuk seçiminde koltukların ağırlıklarına da dikkat edilebilir. Bazı koltuklar oldukça ağır olduğu için temizlik, taşınma ve eşyaların yerlerinin değiştirilmesi sırasında sizin için sıkıntı çıkartabilir. Bu nedenle, sizler için en uygun olan ağırlıkta koltuk seçebilmek için koltukların ağırlıklarını da kontrol edebilirsiniz.

Klasik Köşe Koltukların Temizlenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk takımlarının temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus döşemelerin temizlenmesidir. Öncelikle koltuk takımı alırken leke tutmaz ve kolay temizlenebilir özellikte koltuklar seçmeniz gereklidir.

Koltuklarınızda meydana gelen lekelenmeleri kurumadan silmeniz, döşemelerin temizlenme sırasında yıpranmasını önleyecektir. Koltuklarınızı düzenli olarak süpürmeniz, tozun sebep olduğu renk değişikliği ve matlaşmaları engelleyeceği için silme sıklığınızı azaltacaktır. Unutmayınız ki her silme işlemi koltuklarınızın yıpranmasını daha da arttıracaktır.

Koltuklarınızı silme sırasında aşınmamış bir bezle silmeniz gereklidir. Aşınmış olan bezler koltukların döşemesine zarar vereceği için temizleme sırasında kullanılmamalıdır. Mikrofiber bezler ile koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Koltuklarınızın ahşap kısımları varsa, bu kısımların tozunu nemli bir bezle almalısınız. Eğer ahşap kısımlarında oymalı işlemeler varsa, girinti ve çıkıntılar arasında tozların meydana getireceği kirlilik için düzenli olarak tozlunu almalısınız. Bu kısımlarının tozunu alırken sert cisim kullanmaktan kaçınmalı ve ahşabın çizilmemesine dikkat etmelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.