Ofis Çalışma Masalarında Klasik Detaylar

Ofis Çalışma Masalarında Klasik Detaylar

Bir ofisi ofis yapan içerisinde kullanılan eşyaların özellikleri ve tasarım bakımından albenisidir. Sizce de öyle değil mi? İşinizin ağırlığını ve profesyonel bakış açınızı yansıtmanın yolunun ofisinizden geçmediğini söyleyebilir misiniz? Bunu da en iyi şekilde klasik ofis çalışma masalarıyla yansıtabilirsiniz. Ofisiniz için en doğru masayı seçmek ve en doğru ofis tasarımını yapmak istiyorsanız önerilerimizi gözden geçirin!

Klasik bir ofisi, klasik olmanın ötesine taşımak sizin elinizde... Nasıl mı? Bunu elbette seçeceğiniz mobilyalarla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bununla beraber bir ofiste olduğunuzu da unutmayın, yani tasarım kadar çalışma konforunuzu da düşünmelisiniz. Zira günün büyük bir kısmını o ofiste geçiriyorsunuz. Bu nedenle ofis masalarının seçimi oldukça önemli. Aynı alanda birçok kişi aynı amda çalışıyorsa en önemli konu çalışma ortamının ferah ve sıcak olmasıdır. Böyle alanlar için çok yer kaplamayacak ve alanı daraltmayacak mobilyalar seçmek önemlidir. Renk ve model ise daha sonra devreye giriyor.

En temel mobilya olan çalışma masasının modeli işin türüne göre belirlenmeli. Örneğin, bir mimarlık ofisinden söz ediyorsak büyük ve geniş bir çizim masası tercih etmelisiniz ve yüzeyi de kesinlikle pürüzsüz olmalı. Eğer bir makam odası için masa seçeceksiniz ahşap ofis çalışma masası yönünde tercih kullanmalısınız.

Masaların ofisin amacına uygun olmasına özen gösterin. Eğer masada yalnızca bilgisayar kullanımı söz konusu olacaksa, çok büyük masa modellerine yönelmenize gerek yok. Ancak üzerinde farklı çalışmalar da yapılacaksa daha işlevsel modelleri araştırmanız gerekiyor. Ofis çalışma masası kadar, ona uygun sandalye de seçmek gerekiyor tabi. Sandalye ile çalışma masasını tamamlamalısınız. Burada en önemli nokta ebatlar… Masa ve sandalye boyut olarak birbirleriyle uyumlu olmalı. Bunu sağlamak için tekerlekli ve yüksekliği ayarlanabilir sandalye modellerini tercih edebilirsiniz.

Ofis Dekorasyonunun Püf Noktaları

Bir ofisin kurumsal kimliği yansıtan en önemli yer olduğunu asla gözden kaçırmayın ve dizayn ederken bunu dikkate alın. Doğru dekorasyon her yerde olduğu gibi ofislerde de oldukça önemli. Ofisiniz iş yaşamının resmiyetine uyum sağlamalı ama aynı zamanda çalışanları da işe karşı motive etmeli ve iş verimini arttıracak unsurları barındırmalı. Peki, ama nasıl? İşte ofis tasarımının püf noktaları!

  • Doğru mobilya seçmek işin en temel noktası. Şirketinizin türüne ve iş alanına uygun mobilyalar seçmelisiniz. Örneğin, bir teknoloji şirketiyseniz, ofis mobilyalarınızı teknolojiden bağımsız kurgulayamazsınız. Akıllı mobilyaları tercih etmeniz ofisinizde işinize olan yaklaşımınızı yansıtmanızda önemli bir rol oynuyor.
  • Aydınlatma bakımından da dikkatli olmak gerekiyor. Mobilyalarınızı doğru seçmeniz kadar iyi bir ışıklandırma yapmanız da etkili bir ortam için gerekli. Işıktan bağımsız istediğiniz etkiyi veremeyeceğinizi bilmelisiniz. Ofis içi aydınlatmada çalışanlara uygun bir ışıklandırma sağlamak her şeyin önünde olmalı. Öte yandan dekoratif aydınlatma tasarımı yapmak ofisi daha albenili göstermenize yardımcı oluyor. Mümkün olduğunca doğal ışıktan faydalanmaya çalışın. Gün ışığı her zaman iş verimi için olumlu etki yaratıyor. Suni aydınlatmalar uzun mesai saatlerinin ardından çalışanlarda yorgunluk, göz kuruluğu, baş ağrısı gibi sorunlara yol açabiliyor. Bir ortamda ne kadar çok doğal ışıktan faydalanılırsa çalışma performansı da o kadar yükseliyor.
  • Açık renkler kullanmaya gayret edin. Böylelikle ofisinizi kasvetli bir alan olmaktan çıkarır ve içeride geçirilen zamanı daha keyifli hale getirisiniz. Ahşap ürünlerinizi de açık renkli tercih edebilirsiniz. Ya da en azından aksesuarlarda canlı ve açık renklere yönelebilirsiniz. Aydınlık renkler çalışanlarınıza ve müşterilerinize iyi ve olumlu bir enerji yansıtmanıza destek oluyor.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.