İhtişamlı Klasik Köşe Takımları ile Tarzınızı Belirleyin

İhtişamlı Klasik Köşe Takımları ile Tarzınızı Belirleyin

Dar alanlarda kısa paslaşmalar yapmak yerine, dar alanlarınızı daha rahat ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dekorasyonu doğru mobilyalarla gerçekleştirmek. Bazı mobilya modelleri tam olarak buna hizmet ediyor. Örneğin, klasik köşe koltuk takımları ayrı ayrı tekli, ikili ya da üçlü koltukların kullanılamayacağı salonlarda hayat kurtarıyor. İhtişamlı klasik köşe takımları hem alandan kazandırıyor hem de dekorasyonu tamamlıyor.

Bazı mobilyalar, iyi ki varlar! Artan nüfus ve bu nedenle gün geçtikçe küçülen evler, alanları daha efektif bir şekilde kullanma gerekliliğini de beraberinde getirdi. Pek çok kişi büyük büyük mobilyalar yönelmek yerine daha az ama daha işlevsel mobilyalarla hem alandan kazanmayı hem de mekanını şık hale getirmeyi hedefliyor. Burada da özel mobilyalar devreye giriyor. Siz de dar bir mekanı daha kullanışlı hale getirecek şekilde dekore etmeyi hedefleyenlerdenseniz göz alıcı klasik köşe takımlarını araştırmaya başlamalısınız.

Oda Büyüklüğüne Göre Seçim Yapın

Köşe takımı seçimini yaparken de boyutlar devreye giriyor elbette. Öncelikle, eğer salonda kullanacaksanız köşe koltuklarınızı yerleştireceğiniz bölüm çok önemli. Çünkü hem misafirlerinizin rahat bir şekilde oturması önem taşıyor hem de televizyona göre nasıl konumlanacağınız... Bunun yanı sıra odanın büyüklüğüne göre bir klasik köşe koltuk takımı seçmelisiniz. Köşe koltuğunuzu salonunuzun ölçülerine göre özel olarak yaptırmanız da mümkün. Klasik köşe takımlarının ağırlıklı olarak tek parça mobilyalar olduğunu göz ardı etmeyin ve bu nedenle formu ve tasarımı açısından özenli bir seçim yapın. Takımınızın formunun, konumlandıracağınız odanın boyutuna uygun olması gerekiyor.

Açılabilen Modeller Avantaj Sağlıyor

İlgi çekici köşe koltuk takımları, mekan içerisinde alandan kazandırmanın yanı sıra fazla odası bulunmayan evlerde de önemli bir avantaj sunuyor. Tabi açılabilen modelleri… Tercihinizi açılabilen bir köşe koltuk takımından yaparsanız hem salonunuzda kendiniz için bir dinlenme alanı yaratmış olursunuz hem de yatılı gelen misafirlerinizi burada yatırabilirsiniz.

Formlara Dikkat!

Çok geniş olmayan bir alanda kullanacağınız köşe koltuk takımınızı büyük ve kaba hatları olan modeller arasından seçmeyin. Bunun yerine ince ve yumuşak formlara sahip daha küçük ebatlı modellere yönelin. Salonunuzu kullanışlı şekilde tasarlayabilme imkan sağlayan ihtişamlı klasik köşe takımları modüler yapılarıyla da son dönemin ilgi gören mobilyaları arasında yer alıyor. Ancak köşe takımınızı satın almadan önce size hitap eden, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan, ihtiyaçlarınıza cevap veren modelleri belirlemeli ve seçiminizi öyle yapmalısınız.

Kalabalıklara Yönelik Modelleri

Köşe koltuk takımlarının da değişen modelleri var elbette. Tek parça halinde satışa sunulan takımların yanı sıra bir de parçalı köşe koltuk takımları olduğunu hatırlatalım. Evinizden kalabalık eksik olmuyor ve sürekli misafir ağırlıyorsanız uzun formlardaki takımları tercih etmelisiniz. Yine aynı şekilde parçalı modeller de sizin için daha avantajlı olabilir. Bu sayede parçaları isteğinize göre yerleştirebilir ve kalabalık misafir gruplarını daha rahat bir şekilde ağırlayabilirsiniz.

Her Yere Yakışıyor

Birbirinden güzel, göz alıcı klasik köle koltuk takımlarını yalnızca salonda kullanmak zorunda değilsiniz. Form ve modelleri itibariyle bu koltuk modelleri pek çok farklı alana yakışıyor. Örneğin, geniş bir yatak odasında farklı ve çekici bir ortam kurgulayabilirsiniz. Misafir odasında böyle bir model tercih ederek alanı hem oturma odası olarak kullanabilir hem de gerektiğinde konuklarınızı ağırlayabilirsiniz. Köşe koltuk takımlarının teraslarda da kullanıldığını ve bu alanlara çok da yakıştığını vurgulayalım. Sıcak yaz akşamlarını terasınızda ayağınızı uzatarak geçirmek ve bu anların tadını çıkarmak istiyorsanız klasik köşe takımları oldukça ideal mobilyalar.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.