Modern Mutfaklar ve Klasik Mutfaklar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Modern Mutfaklar ve Klasik Mutfaklar Arasındaki Farklar Nelerdir

Modern ve klasik mutfaklar arasındaki farklar nelerdir? Modern ve klasik mutfak karşılaştırması. Klasik ve modern mobilyalar tamamen kişilerin zevkine bağlı olarak kullanıcıların beğenisine sunulan mobilya tasarımlarıdır. Yaşam alanlarında tercih edilen mobilyalar evin genel dekorasyonunu temsil etmektedir. Ev içerisinde kullanılan mobilyalar farklı kullanıldığı alana göre farklı tasarım ve karakteristik özelliğine sahip olabilmektedir. Peki modern mutfak mobilyaları ve klasik mutfak mobilyaları arasındaki fark nedir? İki mobilya tasarımının da ortak noktaları olsa da gözle görülür bir şekilde farklı özellikleri ve tasarım farklılıkları bulunmaktadır.

Modern Mutfaklarda Kullanılan Mobilyalar ve Özellikleri

Modern mutfak mobilyaları ve klasik mutfak mobilyaları arasındaki farklara değinmeye modern mobilyalar ve mutfak mobilyalarından başladık. Modern mutfakların tasarımında tercih edilen ve kullanılan modern mutfak dolapları, modern mutfak masaları ve modern dekorasyon ve aksesuar ürünlerine değineceğiz.

Modern mutfak dolaplarının en temel özelliklerinin başında yuvarlatılmış hatlar, metal kulplar, cam kaplamalar ya da daha parlak ve simli boyalar tercih edilmektedir. Modern mutfak dolapları daha çok işlevsellikleri ile de ön plana çıkmaktadır.  365 döner rafları, otomatik kapanan ve frenli sistemi ile sert kapanmayı önleyen dolap kapakları, rutubet ve neme karşı özel kaplama malzemeleri ile kaplama gibi önemli özellikleri barındırmaktadır.

Modern mutfak dolapları tasarımsal olarak daha sade bir yapıda üretilmektedir. El işçiliğinin az olduğu bu mobilyalar genellikle fabrika işçiliği ile imal edilmektedir.

Hazır mutfak dolapları ile standart ölçülerde seri bir şekilde üretilen mutfak dolapları, mevcut yaşam alanlarınıza kolayca uyarlayabileceğiniz modeller bulunması, maliyetleri daha uyguna getirebilmektedir.

Modern dekore edilmiş bir mutfakta tercih edilen mutfak masası ve mutfakta kullanılacak olan dekorasyon ve aksesuar ürünleri yaşam alanındaki genel konsept ile uyumlu olması gerekmektedir. Mutfak masasının tasarımı, rengi ve dokusu mutfak dolabı, duvar ve zemin ile bir uyum içerisinde seçilmelidir.

Klasik Mutfak Mobilyalarının Özellikleri

Mutfak mobilyalarının en temel modeli mutfak dolapları olmaktadır. Mutfak dolaplarından sonra, mutfak tezgâhı, genel dekorasyonu destekleyecek duvar ve zemin kaplamaları, mutfakta kullanılacak olan mutfak masası genel tasarımı belirleyen mobilyalardır. Klasik mutfak mobilyalarının en temel özelliklerinin başında bu mobilyaların tamamen doğal ahşaptan el işçiliği ile üretilmesi gelmektedir. Klasik mutfak mobilyaları alanında uzman ustalar tarafından el emeği ile işlenen mobilyalardır. Bu sebeple kilo olarak ağır olan bu mobilyaların nakliyesi de zor olmaktadır. Doğal ahşaptan imal edilen bu mutfak mobilyalarının bir diğer önemli özelliği ise mobilyaların uzun ömürlü olmasıdır.

Klasik mutfak mobilyaları kaliteli ve dayanıklı malzemelerden imal edildiği için uzun ömürlüdür. Bu sebeple rutubete, neme, darbeye ve zaman içerisinde aşınmaya bağlı olarak dezenformasyona ve eskimeye maruz kalmayacaktır.

Klasik mutfak mobilyaları dayanıklı ve kaliteli olduğu kadar şık ve gösterişli bir yaşam alanınızı destekleyen en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Klasik mutfak mobilyalarının tamamen el işçiliği ile icra edilmiş ahşap oyma motifleri tasarımının genel yapısını oluşturmaktadır. Daha da ihtişamlı modellerde altın varağın da kullanıldığı bu mobilyalar göz alıcı bir tasarım oluşturmaktadır.

Klasik mutfaklarda tercih edilen mutfak masaları da mutfağın genel konseptini oluşturmada etkilidir. Mutfak dolapları ile aynı oyma motiflere sahip olan ve takımın kendi grubundan olan mutfak masası modellerini tercih ederek mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz mobilya tasarımı klasik ya da modern olabilir. Sizin karakterinize, hayallerinize ve evinizin tarzına en çok yakışacak mobilya tasarımını tercih etmeniz yuvanızda mutlu ve huzurlu günler geçirmeniz için en temel gereksinimlerden birisi olacaktır. Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz klasik mobilyalar ile şık ve ihtişamlı yaşam alanları oluşturabilirken, modern mobilyalar ile de hareketli yaşam alanlarınızı destekleyebilirsiniz.

Country Mutfak mobilyalarını keşfederek yaşam alanlarınızda şık kosnepti destekleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.