Kitaplıklı Tv Ünitelerinin Salonlarınızda Oluşturduğu Şık Tasarım

Kitaplıklı Tv Ünitelerinin Salonlarınızda Oluşturduğu Şık Tasarım

Salonlar genellikle evde en çok zaman geçirilen ortamlardır. Dinlendiğimiz, eğlendiğimiz, misafir ağırladığımız, çay kahve içtiğimiz, dizi ve film izlediğimiz, evde bulunduğumuz zaman gerçekleştirdiğimiz çoğu aktiviteyi yaptığımız ortamlardır. Bu nedenle salonlarımızın dekorasyonuna oldukça önem veririz.

Duvarların rengi, koltuklar, halı, perde, aksesuarlar ve televizyon üniteleri ile odanızın dekorasyonunu dilediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. TV ünitelerinin birçok tarzı ve birçok modeli bulunmaktadır. Bu modellerden biri kitaplıklı televizyon ünitesidir. Televizyon ünitesine eklenmiş raflara kitaplarınızı yerleştirerek televizyon ünitenizi tasarımsal hale getirebilirsiniz.

Özellikle çok okuyan kişilerin yaşamlarında kitaplar ve kütüphaneler olmazsa olmazlarıdır. Hem kitaplık hem televizyon ünitesinin birleşimi olan kütüphaneli tv ünitesi ile hem alandan tasarruf ederek daha az yer kaplamalarını sağlayabilir hem de tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Klasik Kitaplıklı televizyon ünitelerinin de farklı modelleri bulunmaktadır. Kitap rafı fazla olan ve kitap rafı az olan ünite seçiminde bulunabilirsiniz. Bazı kütüphaneli televizyon ünitelerinde üst raflarda kitap koymak için alanlar varken, alt kısımları kapaklı ve çekmeceli olarak tasarlanabilmektedir. Bazı tv ünitelerinde ise tamamında kütüphane bulunmaktadır.

Duvardan duvara olan tv üniteleri ile daha küçük boyutlu kitaplıklı tv ünitesi seçenekleri de bulunmaktadır. Duvardan duvara olan televizyon üniteleri genellikle özel üretim olmaktadır.

Kitap raflı televizyon ünitelerinin rafları genellikle açık olmaktadır. Bu rafların ve kitapların tozlanmasına karşı cam kapakları olan raflı kütüphaneli televizyon ünitesi de tercih edebilirsiniz.

Klasik Televizyon Ünitesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Televizyon üniteleri salonunuzun dekorasyonunu tamamlayan bir ürün olacağı için evinizin dekorasyonuna uygun televizyon seçmelisiniz. Tüm eşyalarda olduğu gibi televizyon ünitelerini alırken odanızın büyüklüğüne göre almanız önem taşımaktadır. Mağazalarda büyük alanlarda incelenen mobilyaların odalarda ne kadar yer kaplayacağını anlamak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle televizyon ünitesi almaya giderken, tv ünitesini koymayı düşündüğünüz alanı ölçmeniz ve bu ölçülere göre televizyon ünitesi seçmeniz en doğrusu olacaktır.

Televizyon ünitesi seçerken ihtiyaçların gözden geçirilmesi önemlidir. Eşya koymanız gerekliyse kapaklı olan tv ünitesi, kitaplarınızı ünitenize koyacaksanız kitap raflı tv ünitesi seçebilirsiniz. Televizyon ünitesi alırken, kullanacağınız televizyon büyüklüğüne göre satın almanız gereklidir. Büyük televizyonlar için ve küçük televizyonlar için uygun televizyon seçimi yapılması dekoratif açıdan ve kullanım açısından çok önemlidir.

Tv ünitelerinin duvara monte edilen ve edilmeyen modelleri bulunmaktadır. Duvara monte edilen televizyon ünitelerinin yerlerini değiştirmek zor olur ancak özellikle devrilmelere karşı daha güvenlidir. Çocuklu aileler devrilmelerin önlenmesi adına duvara monte edilen televizyon ünitesi seçiminde bulunabilirler.

TV Ünitesi Malzeme Kalitesi

Televizyon ünitesi alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, televizyon ünitesinde kullanılan malzeme kalitesi ve malzeme türüdür. Piyasada çok çeşitli malzemeler bulunmaktadır. Kimisi oldukça kaliteli iken kimi televizyon üniteleri vurma, çarpma, çizilme gibi darbelerde etkilenmektedir. Televizyon ünitenizi uzun yıllar kullanabilmek için kullanılan malzemeyi sorgulamanız gereklidir.

Televizyon ünitesi fiyatları, üretilen malzeme kalitesi, model, raflı ve kapaklı olması gibi birçok unsurdan etkilenmektedir. Birçok tarzda bulabildiğiniz tv ünitelerini birçok fiyat aralığında bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun televizyon ünitesi bulmanız mümkündür.

Televizyon ünitelerinizi uzun süre kullanabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki olabilecek darbe ve çiziklere karşı mobilyanızı korumanızdır. Özellikle taşınma ve ev içinde mobilya yer değişimi sırasında mobilyalar darbe alabilmekte ve çizilebilmektedir. Taşınmalar sırasında mutlaka mobilyanızı sararak taşımalı ve dikkatli olmalısınız.

Tv üniteleri genellikle ahşaptan üretildiği için sudan etkilenebilen malzemelerdir. Sudan etkilenmemesi için, su dökülmeleri gibi durumlarda kurulamanız gereklidir. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.