Lüks Otel Lobilerinde Kullanılan İhtişamlı Avizeler

Lüks Otel Lobilerinde Kullanılan İhtişamlı Avizeler

Oteller gösterişli konseptlerin uygulandığı konuklarını ve potansiyel müşterilerini etkilemek için tasarlanan yaşam alanlarıdır. Otel işletmeleri yıldızları ve lüks algısına göre farklı tasarımlarda dekore edilmektedir. Lüks otellerin lobilerinde ise birçok farklı etmen bir ara da kullanılmaktadır. Mermer duvar ve zemin döşemeleri, şık aksesuar modelleri hem aksesuar hemde aydınlatma işlevi gören lüks avizeler. Lüks avizeler yaşam alanlarında kullanıldığında göz alıcı konseptler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Birçok farklı avize modeli bulunmaktadır. Ancak lüks otel lobilerinde kullanılan avizelerin ortak noktası ihtişamlı bir tasarıma sahip olmasıdır. İhtişamlı lüks otel avizesi seçimi ve avize modellerini keşfedin.

Otel Lobilerine Uygun Avizeler

Otellerin girişi genel tasarım konseptini destekleyecek nitelikte oluşturulmaktadır. Hatta otel lobileri otel hakkında ki ilk izlenimleri oluşturan lüks ve kalite algısını oluşturan ilk karşılaşma alanlarıdır. İnsanların bir kişi, firma ya da işletme hakkında ilk izlenimleri ve ön yargısı o kişiyle veya ortamla karşılaştıktan ilk 5 saniye içerisinde gerçekleşmektedir. Ortamdaki ışık, dekorasyon, kullanılan mobilyalar ve modelleri ortamın ferahlığı ve tercih edilen aksesuar modellerine kadar dekorasyonun her bir parçası önemlidir.

Otel lobileri hem şıklık algısını oluşturması hemde ışıl ışıl bir konsept sunması açısından tercih edilecek avizelerin önemi büyüktür. Otel lobilerindeki avize seçiminde farklı modeller işletmelere sunulmaktadır. Otel işletmelerinin konseptine dekorasyonuna ve ölçülerine bağlı olarak tercih edilecek avize modelleri arasından en doğru seçimi yapak oldukça önemlidir.

Kristal Otel Avizeleri

Otel lobilerinde tercih edilen lüks avize modelleri görkemli tasarımı ile şık yaşam alanları oluşturmak için tasarlanmaktadır. Bununla birlikte ışıl ışıl ambiyans sağlamak için de tercih edilen otel lobi avizeleri kristal taşları ile renkli bir konsept sunmaktadır. Avizenin tasarımsal açıdan zenginliğini arttıran kristalleri ışığın kırılımları sayesinde gökkuşağı renklerini ortama yansıtmaktadır.

Kristal otel avizeleri ortamdaki ambiyansı değiştirdiği için kullanıcılar tarafından beğenilen ve dikkat çekici tasarımıyla da göz alıcı yaşam alanları oluşturan avize modellerindendir. Dayanıklı ve sağlam yapılarıyla da uzun ömürlü bir kullanım sunan klasik kristal otel avizeleri ile ekonomik bir tercih yapabilirsiniz.

Şapkalı Avize Modelleri

Şapkalı otel avize modelleri otel lobilerinin farklı alanlarında oluşturulmak istenilen loş ortamı sağlamaktadır. Abajura benzer tasarımı ile şık yaşam alanları oluşturmanızı destekleyecek şapkalı avize modelleri tamamen loş bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır. Hafif yapısının yanında kolay temizlenebilir tarzıyla da tercih sebebi sağlayan şapkalı avize modelleri otel işletmelerinin tercihi olabilmektedir.

Şamdanlı Lüks Avizeler

En çok tercih edilen avize modellerinin başında şamdanlı avize modelleri gelmektedir. Avizenin boyutuna ve tasarımına bağlı olarak ayarlanan şamdanlar çok sayıda ve iki katlı yapıda da tasarlanabilmektedir. Dayanıklı ve kullanışlı tarzıyla aydınlık yaşam alanları oluşturmanızı sağlarken şamdanların motiflerinin ortama katacağı ufak hoş gölgeler ile şık konsept oluşturabilirsiniz. Genellikle klasik ve lüks dekorasyon amacıyla döşenen yaşam alanlarında kullanılan şamdanlı lüks avizeler kolay temizlenebilir yapısıyla tercih sebebi oluyor. Camlı yapısıyla ağır bir yapıda olan avize modellerinin tek dezavantajı ağır olmasıdır.

Ortama Göre Aydınlatma

Otel lobisindeki ışığın konsept belirleyici olduğunu düşünürsek aydınlık mı yoksa loş bir otel lobisi mi oluşturulacaktır. Bu soruların yanıtına bağlı olarak, otel lobisinde kullanılacak avizelerin boyutları belirlenmektedir. Aydınlık yaşam alanlarında kullanılması için tasarlanan iki ve üç katlı lüks avize modelleri ışıl ışıl aydınlık alanlar oluşturmanızı sağlayacaktır. Daha loş ve sakin bir konsept oluşturmak isteyen oteller ise bu dinlendirici konseptlerini daha çok şapkalı avize modelleri ve dimmer anahtar yapısıyla ışığın şiddetini ayarlayarak sağlamaktadır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.