Lüks Odalarla Uyumlu Kapı Seçiminin Önemi

Lüks Odalarla Uyumlu Kapı Seçiminin Önemi

Mekan neresi olursa olsun, o mekanla ilgili ilk fikri her zaman kapısı veriyor. İçine gireceğimiz alanda nelerle ve nasıl bir atmosfer ile karşılaşacağımızı bize kapı tarzı, işlemeleri, rengi, hatta tokmağı daha en baştan fısıldıyor. İşte, dış mimari açısından kapıların dizaynı ne kadar önemliyse, iç mimaride de durum farklı değil. Evin dekorasyon tarzına uyum sağlayan kapılar kullanılmazsa bir şeyler yarım ya da eksik kalıyor. Evin içerisinde lüks odalar dekore edildiyse, bunlarla uyumlu olacak lüks oda kapıları kullanılması da iç mimarinin olmazsa olmazlarından. Lüks oda kapı modelleriyle evinizde tasarımsal bir bütünlüğü siz de sağlayabilirsiniz.

İster kendi evinizi ister kiraladığınız evi dekore ediyor olun, eşyalarınızla ve stilinizle tasarımsal açıdan bir bütünlük sağlamanın belli başlı yolları var. Bunların kimi detaylarda gizli olsa da kimi gözümüzün önünde duruyor. Gözle görülür konuların başında da yaşam alanınızın kalitesini ortaya serecek olan kapılar geliyor tabi. Özellikle lüks bir dekorasyon tarzını benimsiyor ve evinizin her yerinde lüks dokunuşlar yapıyorsanız kapılarınızı es geçemezsiniz. Lüks oda kapı modelleriyle dekorasyonda bir bütünlük sağlamalısınız. Kapı seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğine gelirsek; elbette bu konuda da bazı olmazsa olmazlar ve gözden kaçırılmaması gereken noktalar var. İşte o önemli noktaları sizin için derledik. Evinizde açacağınız her kapının sizi mutlu etmesini istiyorsanız, tavsiyelerimizi asla görmezden gelmeyin.

Mutfakta Çerçeveli Modeller Moda!

Lüks oda kapılarının da çeşitleri ve değişen modelleri var. Her bir mekan için farklı bir kapı bile tercih etseniz, mekanın kullanım özelliklerini gözden kaçırmamalısınız. Örneğin, evin herkes tarafından en çok girilip çıkılan ortak kullanım alanlarından biri mutfaktır. Mutfak kapılarının rahat giriş çıkış sağlayacak, çerçeveli kapı modellerinden yana olması önemli bir detay. Öte yandan cam kapı modellerine de göz atabilirsiniz. Camın zarafeti mutfağınıza ayrı bir hava katabilir ve ambiyansıyla da daha kolay uyum sağlayabilir. Cam kapılar mutfak gibi kısıtlı alanların daha geniş ve ferah görünmesi için de etkili oluyor, lüksü de daha iyi vurguluyor.

Yatak Odasında Sessizlik!

Mahremiyet, özel alan, kafa dinlemek… Bunların her biri için evin en özel alanı elbette yatak odalarıdır. Özellikle de uyku konforu için sessiz bir ortam sağlamanın yolu kapının da sessizliğe açılabilmesinden geçiyor. Yatak odasında kullanılacak kapının ses geçirmez özelliğe sahip olmasını önemsemelisiniz. Kalın, dayanıklı, ahşap ve yalıtımlı bir kapıdan yana tercih yapmalısınız. Eğer Amerikan tipi kapıları seviyorsanız tavan yüksekliğinizi göz önünde bulundurun. Aksi halde basık bir ortama kapı açmak zorunda kalabilirsiniz.

Mahreme Açılan Banyo Kapıları…

Evden eve tarzlar ve seçimler farklılık gösterse de evin belli bölgeleri için gözden kaçmaması gereken temel noktalar değişmiyor. Banyolar için de bu durum geçerli. Aslında evin en gizlilik içeren alanları banyolardır, bu nedenle banyo kapılarını seçerken gizlilik konusu dikkate alınmalıdır. Örneğin, camlı kapı modelleri evinize gelen misafirlerin rahat bir şekilde banyonuzu kullanmasına engel olabilir. Amerikan tipi camsız kapıların banyo kapıları için en ideal modellerden olduğunu söyleyebiliriz.

Salon Kapıları Baş Rolde!

En son her zaman assolist sahneye çıkar. Bu nedenle biz de salon kapılarını en sona bıraktık. Ne de olsa evinizin ve tarzınızın en gözle görünür alanı salonunuz. Bu da en çok salon kapısı seçiminde özenli olmanız gerektiği anlamına geliyor. En dikkatli olmanız gereken nokta, salonda kurguladığınız ortama uyum sağlaması… Yani kapının da salon kişiliğini tamamlayacak bir modelde olması… Salon içinde ayrıca yemek alanını da kapıyla bölmek isteyebilirsiniz. Bu noktada cam ve katlanır kapı modelleri daha elegan bir ortam kurgulamanıza yardımcı olabilir. Aynı mekanda iki farklı alan algısı yaratmak oldukça keyifli bir sonuç verebilir ve bunu yalnızca bir kapı yardımıyla sağlayabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.