Lüks Mutfaklarda Mermer Tezgah Kullanımı

Lüks Mutfaklarda Mermer Tezgah Kullanımı

Mutfak dekorasyonu diğer odaların dekorasyonlarına göre daha zordur. Bu alanlarda seçilecek olan mobilya ve diğer eşyaların seçimi ve teknik özellikleri en ince detayına kadar araştırılmalıdır. Mutfaklarda seçilecek olan mutfak tezgahlarının da iyi araştırılması gerekir. Bu yönde kaliteli tercihler yapılmalıdır. Daha çok lüks ve tasarım yönüyle zengin olan mutfaklarda mermer tezgahlar kullanılır. Bu tezgahlar hem görsel açıdan hem de kullanım bakımından diğer tezgahlara göre daha ön plandadır. Bu nedenle genelde yeni binalarda mermer tezgah kullanımı eskiye oranla daha da artmıştır. Mutfağınızın tasarımına ve tarzına uygun mermer tezgahları kullanabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak tezgahı seçerken bazı konulara dikkat etmeniz önerilir. Zira mutfaklarda en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi tezgahtır. Bu nedenle seçeceğiniz tezgah hem kullanışlı hem de görsel tasarıma uygun olmalıdır.

İlk olarak mutfak tezgahı seçeceğinizde mutfak dolapları ve duvar gibi dekorasyonlara uygun bir seçim yapmanız önerilir.

Zıt renkler seçmek yerine bir birine uyumlu ve daha yumuşak geçişli tezgahlar seçmeniz önerilir.

Granit tezgahlar hemen sararıp kırılabilir ve sıcak uygulandığında eriyebilir. Bu nedenle mermer tezgah seçimi her zaman daha doğru olacaktır.

Eğer mutfak mobilyalarının ve mutfak dolaplarının daha çok ön planda olmasını istiyorsanız düz sade renklerde bir mermer tezgahı seçmeniz önemli olacaktır. Burada damarlı mermer tezgahlar ya da siyah mermer tezgahlar seçmek önemli detaylar arasında yer alır.

Eğer sade ve yalın renklerde mutfak mobilyası seçimi yapacaksanız daha gösterişli ve ihtişamlı bir mermer tezgah seçebilirsiniz.

Mutfak tezgahı seçiminde sadece görünüm değil kullanım fonksiyonları da önemlidir. Bu nedenle paslanmaz çelikten ve kalın mermerden mutfak tezgahı seçimi yapabilirsiniz.

Mutfak tezgahlarının en büyük sorunlarından bir tanesi çabuk kirlenmesi, sıcak ve asit gibi yapılara karşı aşırı hassas olmasıdır. Mermer tezgahlarda bu gibi sorunlar yaşanmaz. Kalıcı ve uzun ömürlü olmasının yanında kir tutmayan özellikleri de mevcuttur. Bu gibi nedenlere bağlı olarak seçiminizi mermer tezgahtan yana kullanabilirsiniz.

Lüks Mutfak Tezgahları İle Mutfağınızın Şıklığını Artırın

Şık mekanlar için tasarlana mermer tezgahlar her dönem olduğu gibi günümüze de damgasını vurmayı başarmıştır. Bununla beraber sadece görünüm değil kullanım avantajları da sunar. Özellikle kırılan, çizilen ve mutfak kimyasallarına bağlı olarak eriyen tezgahlardan daha avantajlıdır. Mermer doğadan ham olarak çıkarılır ve bazı işlemlere tabi tutularak mutfak ve banyo tezgahlarında yerini alır. Bu nedenle doğal bir yapı malzemesi olma özelliğini de taşır. Lüks mutfak dekorasyonu için oldukça avantajı hatta vazgeçilmez bir malzemedir.

Lüks Ve İhtişamlı Mutfak Mobilya Tasarımları

Lüksü seven ev hanımları için dizayn edilen mutfak mobilyaları her daim evlerin gözdesi olma özelliği taşır. Hem kullanışlı hem de lüks mobilyalar geniş evlerin vazgeçilmez parçaları arasındadır. Yine küçük mekanlar için de tasarlanan mermer tezgahlar ortamı tam anlamı ile zenginleştiren detaylar arasındadır. Lüks mutfak mobilyaları sadece görsel anlamda değil kullanım avantajları bakımından da oldukça önemlidir. Çok fonksiyonlu olmaları ile de mutfakta dağınıklık ve kötü görünüme sebep olmaz. Üstelik oyma sanatı ile de odanın kalitesini ve görünümünü zenginleştirir. Bu nedenle lük mutfaklarda klasik mobilyalar ve mermer tezgahlar daha çok kullanılır. Uzun ömürlü olmaları nedeni ile de her mutfakta kullanım kolaylığı ve avantajı sağlar. Mermer tezgahlar ile lüks mutfak mobilyalarını birlikte seçip kombine edebilirsiniz böylece istediğiniz tasarımlara ulaşmanız mümkün olacaktır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.