Evlerde Sedir Kullanım Tavsiyeleri

Evlerde Sedir Kullanım Tavsiyeleri

Anadolu kültürünün en güzel dekorasyon örneklerinden biri sedirlerdir. Geçmişe duyulan özlemin somut halidir sedirler. Özellikle şark köşeleri dekorasyonu için tasarlanan sedir modelleri farklı desen ve renkleri ile etnik tarzın dışına çıkabiliyor. Kafe ve otel gibi işletmelerin otantik bir hava yaratmak için kullandığı sedirler evlerde daha az tercih ediliyor. Aslında kültürümüzün dekorasyon temellerinden biri olan sedir modelleri, kültürümüzün güzelliklerini evlerimizde yaratacak. Evlerin her alanında kullanılabilen sedirleri etnik tarzdan çok da hoşlanmıyorsanız daha modern ya da klasik hale getirebilirsiniz. Sedirler çok desenli ve çok renkli olduğu için modern tarza çok da uygun görünmeyebilir. Modern tarz için sedirler otantik desenlerinden sıyrıldığı için etnik tarzlarını kaybedebiliyorlar. Oysa klasik tarz sedir modelleri hem otantik özelliklerini koruyor hem de farklı bir stile bürünebiliyorlar. O yüzden sedirleri ahşaplarındaki dokunuşlar ile klasik tarza yaklaştırmak sizin için daha kolay ve estetik bir çözüm olacak. Sedir kumaşları genellikle belirli olduğu için asıl sedirin karakteristiğini belirleyecek olan ahşap kısımlardır. Sedirde kullanılan ahşap oymalı ve işlemeli olduğunda klasik tarzınıza daha da yaklaşacaktır. Klasik tarz için sedir seçim tavsiyeleri öncesinde sedirlerin türlerine göz atmakta fayda var.

Sedir Türleri

Sedirler salon ve oturma odaları gibi temel yaşam alanlarında kullanılabileceği gibi balkon, teras, mutfak ve bahçe dekorasyonlarına da uygulanıyor. Sedirleri uygulayacağınız alanların seçimi için önce sedirlerin özellikleri ve türleri ile ilgili araştırma yapmak gerekiyor. Sedirlerin sandıklı ve yataklı türleri var. Sedir seçimi tavsiyeleri de sediri kullanacağınız alanı ne tarzda dekore edeceğiniz ve sedire bu alanda nasıl ihtiyacınız olduğuna göre değişiyor. Örneğin bahçeniz ya da terasınız için bir sedir istiyorsanız, sedir seçim tavsiyeleri sandıklı sedir modelleri olacaktır. Çünkü, sandıklı modeller içine her tür eşyayı rahatlıkla alacak alanı sizlere sağlar. Mutfaklar için de durum aynıdır. Mutfağınız için seçeceğiniz sandıklı sedirinizin önüne koyacağınız bir masa ile mutfağınızda hem konforlu bir yemek alanı yaratacak hem de mutfağınızı saatlerinizi geçirebileceğiniz açık bir mutfak haline getirecek. Sedirler konfor sağladığı ve kullanıldığı alanda farklı bir hava yarattığı için tercih ediliyor. Ayrıca sandıklı sedirler kullanım alanlarına düzen getirdiği için oldukça işlevsel. Özellikle yazlıklarınızda rahatça kullanabileceğiniz bir mobilya olan sandıklı sedir modelleri yerden de tasarruf etmenizi sağlayacak. Pencere önlerine konulduğunda daha az alan kaplayan sedirler, okuma köşesi olarak da kullanılabilir. Yataklı sedir modelleri ise daha çok salon ve oturma odaları ile misafir odalarında işlevsel. Koltuk takımı gibi görünen yataklı sedirlerin kullanımı aslında çift yönlü. Ağırlamak istediğiniz yatılı misafirlerinizi memnun edecek bir mobilya türü. Evinizde otantik bir hava yaratmayı seviyorsanız, özellikle kabalık bir aileyseniz ya da şehir dışından gelen konuklarınızı evinizde rahatça ağırlamak istiyorsanız sedir seçim tavsiyeleri yataklı sedirlerde yoğunlaşacaktır.

Klasik ve İhtişamlı Sedir Koltuklar

Geniş bir yaşam alanına sahipseniz ya da otel gibi büyük alanları olan bir işletmeniz varsa ihtişam, şıklık ve konfor için sizlere Asortie Mobilya’nın sedir modellerini tavsiye ederiz. Geniş bir alanda kalabalık bir konuk grubunu ağırlamak için işlevselliğin yanında rahatlığı da Asortie Mobilya’nın meclis odası gruplarında bulacaksınız. Asortie geleneksel sedir modelleri ile modern stili birleştirip harika bir seri yaratmış. Asortie’nin sedir modelleri, etnik desenleri tek renk ile üzerine oturtan, yine aynı tonlara sahip halılarla dekorasyonu tamamlayan aksesuarlar da içeriyor. Avize seçimleri ve geniş sehpalarla süslenen meclis odaları Ortadoğu’nun sıcak havasını mekanlarınıza getiriyor.

Sedir modellerinin tarihsel serüvenini keşfetmek için blog makalemizi inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.