Lüks Koltuk Takımlarından Kötü Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Lüks Koltuk Takımlarından Kötü Koku Nasıl Çıkarılır?

Kapalı alanlarda sigara içilmesi durumunda sigara kokusu eşyalara sinmektedir. Eşyalara sinen koku zamanla daha ağır bir koku oluşumuna neden olmaktadır. Sigara içilmesi durumunda perdeler ve koltuklar en fazla kokunun sindiği eşyalardır.

Lüks koltuk takımlarından sigara kokusu çıkartmaya en kısa zamanda başlanmalıdır. Sigara kokusu eşyaların üzerinde kaldıkça çıkartmak daha zorlayıcı olabilir. Sigara kokusu sinmiş koltuk takımları temizlenirken öncelikle elektrik süpürgesi ile güzelce süpürülmelidir. Koltukların temizlenmesinde elektrikli süpürge ile çekilmesi ihmal edilen ancak oldukça önemli olan bir aşamadır. Koltuklardaki tozların çekilmesi, koltukların renklerinin korunması ve kirli görünümün engellenmesi için oldukça önemlidir. Koltuklarınızı elektrikli süpürge ile çekerek temizlemeye başlamalısınız.

Koltuklarınızı süpürdükten sonra yıkama veya silme işlemine geçebilirsiniz. Elinizle koltukları silebileceğiniz gibi yıkama makineleri ile koltuklarınızı yıkayabilirsiniz. Koltuklarınızı elinizde silerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Koltukların yıpranmasına neden olan en önemli sebepler arasında silerken uygulanan kuvvet ve temizlik malzemeleridir. Genellikle bastırılarak silindiği için koltuk kumaşlarının zamanla aşınmasına neden olabilir. Koltuklar silinirken aşınmamış, mümkünse yeni bir bez tercih edilmelidir. Mikrofiber bezler aşınma ve tüylenme gibi durumlara karşı daha dayanıklı oldukları için mikrofiber bezlerle koltuklarınızı silebilirsiniz.

Koltuklar temizlenirken tercih edilen bir diğer yöntem yıkama makinesi kullanımıdır. Genellikle halı yıkama makinesi olarak geçen yıkama makineleri ile koltuklarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Yıkama makineleri ile koltuk temizlenmesi için üretilmiş olan koltuk yıkama deterjanları bulunmaktadır. Makine ile koltuklarınızı temizlerken standart temizlik malzemeleri yerine bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Evlerde sigara kokusunun sindiği tek eşya koltuk takımları değildir. Sigara kokusu ev içerisinde yeteri hava akımı olmazsa oda içerisinde kalarak birçok mobilya ve eşya üzerine sinebilir. Koltuk takımları, perdeler, halılar en fazla sigara kokusunun sindiği eşyalar olsalar da yerler, duvarlar, masalar ve oda içerisindeki tüm eşyalara koku sinmektedir. Özellikle sürekli sigara içilen ortamlarda perdeler, halılar, koltuklar düzenli olarak temizlense de duvarlar daha geç aralıklarla boyanmaktadır. Eğer evinizdeki sigara kokusunu gideremiyorsanız duvarları silebilir veya evinize boya yaptırabilirsiniz. Sigara kokusu duvarlarda sadece koku yapmamaktadır. Aynı zamanda sigara dumanının sisi duvarlarda zamanla kararmaya neden olabilmektedir.

Evinizdeki sigara kokusunu gidermek için gereken temizliği lüks koltuk takımlarınıza uyguladıktan sonra, kokudan en fazla etkilenen perdeler temizlenmelidir. Perde temizliği koltuk takımları ve diğer mobilyalara daha kolay olabilmektedir. Klasik perdeler çamaşır makinesinde kolayca yıkansa da stor perde gibi diğer perde modellerinin temizlenmesi daha zor olabilir. bu tarz farklı model perdelerinizi temizlerken, perdelerin özellikleri ihmal edilmemelidir.

Sigara kokusu eşyaların üzerine sindikten sonra kokunun giderilmesi oldukça can sıkıcı olabilir. Bu nedenle sigara içilen ortama dikkat edilmelidir. Mümkün olduğu kadar kapalı ortamlarda sigara içilmesinden kaçınılmalıdır. Eğer ev içerisinde sigara içilmesi engellenemiyorsa evin yeteri kadar havalandırılması önemlidir. Camların açılarak ceyran yaptırılması odadan sigara kokusunun hızlıca çıkmasını sağlayacaktır. Tüm camlar açılarak oda içerisinden koku hızlıca çıkartılmalıdır. Camlar açıldığında ve koku odanın içerisinden hava akımı ile çıkarılmasında perdelere koku sinecektir.  Camlardaki perdelerin camın önünden çekilmesi ile kokuların perdeye sinmesi engellenebilir.

Sigara kokusunun lüks koltuk takımlarından çıkartılması ile evlerinizdeki ağır sigara kokusunun çıkartılması için ilk adım olmalıdır. Ardından diğer mobilyalar temizlenmeli ve evlerinizden sigara kokusu çıkartılmalıdır. Sigara kokusunun eşyalardan çıkartılması ile evlerinizde temiz  bir havaya kavuşabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.