5 Adımda Dinlendirici Bir Banyo Dekorasyonu

5 Adımda Dinlendirici Bir Banyo Dekorasyonu

Evimizde dekoratif olarak ön planda olan genelde odalar olsa da, banyo için dekorasyon fikirleri ve birbirinden farklı banyo dekorasyon örnekleri gün geçtikçe hepimizin ilgisini çekiyor. Banyoda geçirdiğimiz vaktin birincil amacı temizlenmek olsa da, aslında günümüzde psikolojik ihtiyaçlarımızdan günün yorgunluğundan kurtulmak, ferahlamak ve yeni gün için tazelenmek de herkes için son derece önemli. Modern banyo dekorasyon fikirleri de sadelik, işlevsellik ve tazelik kavramlarını temel alıyor. Banyo dekorasyon fiyatları farklı bütçelere ve önceliklere göre değişmektedir. Sizlerin de dinlendirici ve ferah bir banyo dekorasyonuna sahip olmanız, banyonuzda geçirdiğiniz vakti daha keyifli kılacaktır. Bu yazıda, sizler için dinlendirici bir banyo dekorasyonu fikirlerini 5 adımda topladık.

1. Sakinleştirici Renkler, Açık Tonlar

Banyonuzda yumuşak, sakin ve ferah bir atmosfer yakalamanızın ön şartı beyaz, bej, krem rengi, açık gri ve açık mavi gibi sakinleştirici renkler ve açık tonlar kullanmanız. Koyu renkler ve siyah banyo dekorasyon fikirleri ile de şık bir görünüm elde etmeniz mümkün ancak dinlendirici bir ortam yaratmanız söz konusu olamaz. Banyonuzun duvar ve yer döşemelerini tek renk ve ışığı yansıtan yarı parlak materyallerden tasarlayarak, daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca banyo dolabınızda da açık tonları tercih ederek, küçük aksesuarlarda koyu tonları kullanarak kontrast yaratabilirsiniz.

2. Gizlenmiş Detaylar, Göz Yormayan Aksesuarlar

Banyonuzda, göz yoran tesisat detayları, örneğin lavabonuzun altından ve duşakabininizin çevresinden görünen borular ve su giderlerini de gizlemek estetik ve dinlendirici bir görünüm için çok önemli. Tesisatların saklanabildiği raf veya dolap sistemleriyle, kendiniz için depolama alanları yaratarak göz yoran ambalajlara sahip tüm temizlik malzemelerini de görünmez kılmanız mümkün olacak. Banyonuzda kullanacağınız aksesuarlar da, örneğin dekoratif mumlar, biblolar, askılar ve çiçekler banyonuzdaki açık tonların sakinleştirici özelliğini bozmamalı ve göz yormamalı.

3. Duş ile Küvet Keyfini Birleştirmek

Kısa bir duşun yarattığı tazelenme keyfi bile günlük yaşamımızda olmazsa olmaz bir yere sahipken, küvet keyfinin verdiği mutluluk herkes için paha biçilemez nitelikte. Bazen acelesiz ve koşturmasız şekilde, günün yorgunluğunu atmak ve su ile daha çok zaman geçirmek için tercih edilen küvetler, maalesef küçük banyolar için ulaşması zor bir lüks. Ancak yeni tasarımlarla, küçük banyolarda bile küvet keyfini yaşamak mümkün. Duşakabinin alt bölümünün küvet olarak tasarlandığı Duş + Küvetler daha dinlendirici bir banyo yaratmak küçük alanlarda da mümkün.

4. Dinlendirici Kokular

Banyo esnasında kullandığınız sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünlerin kokularının sizi rahatlattığı kadar, banyonuzda tercih edeceğiniz banyo kokuları ve esansları da dinlendirici bir banyo dekorasyonunu tamamlayan önemli öğeler arasında. Kokunun insan psikolojisi üzerindeki önemi sebebiyle, dekorasyonun vazgeçilmez bir öğesi olması olması banyolarımıza da yansımış durumda. Öyle ki banyo yağları ve tuzları da dinlendirici bir atmosfer yaratmak için tercih edilmekte.

5. Küçük Dokunuşlar

Banyo dekorasyonunu tamamlayacak paspaslar sadece zemindeki görsellik için değil aynı zamanda ayak bastığınız alanda yumuşak dokunuşlar sağlayarak dinlendirici bir atmosfer için de önemli. Zeminde kullanacağınız tek renkteki tek parça yumuşak bir paspas hem banyonuzu daha geniş gösterecek, hem de dekorasyonu tamamlayıcı bir parça olacaktır. Ayrıca havlu ve bornozların hacimli, su emici, pamuk özellikli ve yumuşak olması da banyonuzdaki şıklığı ve rahatlığı sizler için baskın kılacaktır. Son dönemde dikkat çeken bambu özellikteki havlu ve bornozlar sade renk ve desenleriyle banyonuzdaki aksesuar eksiğini de giderecektir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.