Koltuk takımlarından Country Koltuk Takımlarını Keşfedin

Koltuk takımlarından Country Koltuk Takımlarını Keşfedin

Country koltuk nedir? Sorusunu sormaya başladığınızda ev dekorasyonunda köklü değişikliğe karar verdiğinizi anlamak çok da zor değil. Bu konuda doğru kararı verdiğinizi de söylememiz gerekiyor. Eğer ev içinde farklı dekorlar kullanıyorsanız Country koltuk takımı seçiminiz son derece uygun olacaktır. Fakat bu nokta da size en uygun Country tarzını seçmeniz biraz zor olabilir. Çünkü oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahip takımlar sizi bekliyor.

“Unutmayın Country koltuk demek renk demek detay demek.”

Country koltuk modelleri seçim yaparken sizi oldukça zorlayacak. Çünkü karmaşık renklerin iç içe geçtiği tasarımlar evinizde dinlenmenize olanak sağlayan modeller 20+ renk çeşitliliğine sahip. Bu kadar geniş renk çeşitliliği söz konusunu olduğunda doğada huzur dolu bir yolculuğa hazırlanmanızı öneriyoruz. Country koltuk takımı dış dekor kaplaması için kumaşların genel özelliklerine baktığımızda;

·         Basma sade kumaşlar

·         Tamamen düz beyaz kumaşlar

·         Aşınma ve solmaya karşı dirençli kumaşlar

·         Koton ve keten kumaşlar

Sıklıkla görülen tercihler arasında yer alıyor. Sizin tarzınızı yansıtan kumaş özellikleri ne olursa olsun, mutlaka size uygun bir kumaş deseni bulabilirsiniz.

Country kanepe stilleri arasında en çok tercih edilenler hangileri

Dünya da ve ülkemizde öne çıkan başlıca stilleri sizler için bir araya topladık. Listemize göz atarak sizde size en uygun olan stili oluşturabilirsiniz.

Fransız Country stili

Fransız country tarzı (French country) Listemizin ilk sırasında yer alan stil olmayı başarmış durumda. Söz konusu stil ile kendinize saklı bir köyde yaşam oluşturabilirsiniz. Bir an için gözlerinizi kapatın ve kendinizi bir çiftlik evinde hayal edin. İçinde sadece çamlar ve meşe ağaçlarında yapılmış parlak verniklerle süslenmiş mobilyaların bulunduğu odalar. Her biri farklı renklerle boyanmış sandalyeler, adeta evinizde gök kuşağına sahip olmanızı sağlayacak.

Büyük bir yemek masasının etrafında ailenizle ve sevdiklerinizle toplanıp uzun sohbetler yapmanız için özel hazırlanmış yemek masalarına özel örtülerin de altını çizmemiz gerekiyor. Yemek takımlarınızı çıkardığınız geçmişten gelen dolaplar. Camlarınızı örten ince kumaşlardan yapılan rengarenk perdeler. Fransız country tarzı ile size sunduğumuz diğer ayrıcalıklar olacak.

Shaker Country stili

17 ve 18 Yüzyıllarda Amerika da olduğunuzu hayal edin. Akımın ateşini ilk yakan tarikatın dünyaya armağanı olan sadelik akımı sizi de saracak. Tamamen doğal ağaçlarla hazırlanmış mobilyalar, Amerika’nın sonsuz vadilerinde yetişen on binlerce çiçeğin renklerini alan yatak örtüleri perdeler ve yemek masası örtüleri. Tüm bunlara ek olarak koltuklarınızın ve perdelerinizin aynı kumaşlarla hazırlanmış olmasının verdiği rahatlatıcı uyum sizi bekliyor.

İngiliz Country stili

İngiliz kır stili (English country), Geçmiş ve geleceği bir araya getiren, fakat geçmişin konforsuzluğuna karşı çıkarak son derece konforlu mobilyalarla hazırlanmış stildir. İngiliz şıklığını ve sıcaklığını evinize taşımak için hazırlanmış bir dekorasyon seçimidir.

Büyük kitaplıklar ve rafları kitapla dolu olan dolaplar bu stilin en önemli göstergeleridir. Çiçekleri, lambaları ve mumları dekor olarak kullanmaya son derece müsait bir stildir. Döşeme kumaşlarında güller ve kır çiçeklerinin baskın hakimiyeti gözden kaçmayacak kadar göz alıcıdır. Duvarlar İngiliz Country stili beyaz renkle boyanmalıdır. Çiçek desenli koltukların yer aldığı salonlar bütünlüğü tamamlayan en önemli unsur olarak stilin bir modaya dönüşmesini mümkün kılmaktadır.

Rustik Country tarzı

Country tarzları arasında en çok tercih edilen stildir. Kırsal kesimde yaşayanların ve şehir merkezinde yaşayanların hayatlarınız birleştirmesiyle bilinir. Şehir merkezinde yaşıyorsanız ve kır yaşamına özeniyorsanız, evinizi bir anda kır yaşamıyla donatmanızı mümkün kılar.

Apartmanlar da kullanıma uygun olması stilin bu denli büyük beğeni kazanmasını sağlamıştır. Dağ yaşamında da çiftlik yaşamından da bir şeyleri içinde barındırması, erkek ve kadınların beğenisini kazanmasında büyük etki göstermiştir. Mobilyaların sadece ceviz ağaçlarından yapılması evin her köşesinde uyumun yakalanmasını kolaylıkla sağlamaktadır. Perde ve diğer kumaşlarda yine ince olması ve uçuşan görüntüsüyle eşsiz bir manzara sunmaktadır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.