Lüks Kapı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lüks Kapı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kapılar alanları birbirinden ayıran önemli mobilyalardandır. Dış ortam ve iç ortamı ayıran dış kapılar, ev ve diğer kapalı alanlarda ise odaları birbirinden ayıran iç kapılar oldukça önemlidir. Mahremiyet her din her millet ve her kültürde önem verilen insanın yaradılışı gereği ihtiyaç duyduğu bir kavramdır. Evlerimizin dış ortamlardan ayrılması, ev içerisinde her odanın kapı ile diğer odalardan ayrılması bir ihtiyaçtır. Bu nedenle kapıların işlevlerine ve alanların dekorasyonuna uyumuna dikkat edilmektedir.

Lüks dekore edilmiş alanlara uygun lüks kapı modelleri ile alanların dekorasyonu tamamlanabilir. Her dekorasyona uygun lüks kapı modelleri bulunmaktadır. Evinizin, odanızın, ofisinizin, otelinizin ve tüm yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uyumlu lüks kapı modeli ile hayalinizdeki dekorasyona ulaşabilirsiniz.

Lüks kapı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlar iç kapı ve dış kapı olmasına, evde ve ev dışı ortamlarda kullanılmasına göre farklı özelliklerde olması gereklidir. Ev içerisinde kullanacağınız lüks kapı tasarımlarının dekoratif ve işlevsel özelliklerine dikkat edilmelidir. Evinizin dekorasyonunu yansıtan modelde ve renkte kapı seçmelisiniz. Özellikle kapı, yer ve duvar uyumu dekorasyon açısından oldukça şık bir görünüm oluşturmanızı sağlayacaktır. Eviniz için kapı seçerken her odaya uygun özeliklerde kapı seçebilirsiniz. Yatak odası, genç odası, çocuk odası ve misafir odası gibi mahremiyetin olduğu odaların kapılarının camsız olmasına özen göstermelisiniz. Eğer camlı kapı modellerini beğeniyorsanız ve evinizde kullanmak istiyorsanız salon, oturma odası, mutfak gibi odaların kapılarını camlı lüks kapı modelleri arasından seçebilirsiniz. Camlı kapı modellerinde farklı cam kesimleri, farklı cam modelleri ile birçok camlı lüks kapı tasarımları bulunmaktadır. Camlı kapılar diğer kapı modellerine göre daha şık durabilmektedir. Eğer camlı kapı modellerini seviyorsanız özellikle salonlarınız için tercih edebilirsiniz.

Tuvalet ve banyo gibi alanlar için ahşap kapı seçilecekse ahşabın neme ve suya karşı dayanıklı özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir. Otel, yurt, hastane gibi toplu kullanım alanları için iç kapı seçilirken dayanıklılığına daha fazla dikkat edilmelidir. Toplu kullanım alanlarda her ihtimal ve her kazanın oluşabileceği unutulmamalı ve tüm bu etmenlere karşı dayanıklı kapı seçilmelidir.

Kapı seçilirken hangi alan olursa olsun dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Hızlı çarpmaların ve darbelerin oluşabileceği için dayanıklı ahşaptan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kapılarda diğer mobilyalarda olduğu gibi farklı ahşap türleri kullanılmaktadır. Mobilya kapılara ek olarak fabrika ortamında üretilmiş malzemeden kapılar üretilmektedir. Fabrikada üretilmiş malzemelerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Isıya dayanıklı, suya dayanıklı, darbeye dayanıklı kapıların alanların özelliklerine uygun şekilde seçilmesi ile kapıların uzun süre kullanılması sağlanabilir.

Kapıların çizilmelere karşı dayanıklı olmasında kapıların ahşaplarının kalitesi kadar dış yüzenin kaplandığı malzeme, boya ve vernik kalitesi de önemlidir. Uygun şekilde dış kaplaması yapılmış kapıların çizilmeleri daha zor olacaktır. En ufak bir etmenden çizilen kapılar olumsuz bir görünüme sebep olacaktır.

Dar alanlar için kapının açılması sırasında gerekli alanın sağlanması zor olacaksa raylı ve katlanabilen kapı modelleri tercih edilebilir. Raylı kapı modelleri kapının üst kısmından duvara monte edildiği için temizlemesi ve kullanılması olukça kolaydır. Kapı duvar üzerinde bulunan ray sistemi sayesinde ileri ve geri hareket ettirilerek kapı açılıp kapatılabilir.

Katlanabilen kapılar da dar alanlar için tercih edilebilir. Lüks katlanabilir kapı modelleri ile dar alanlarınızın kapı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Lüks kapıların özellikleri, yaşam alanlarınızın ihtiyaçları, sizlerin zevkleri ve alanların dekorasyonuna uygun şekilde uygun kapının alınması kapı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.