Köşe Tasarımlarında Puf Sehpa Kullanımı

Köşe Tasarımlarında Puf Sehpa Kullanımı

Köşe koltuk takımları salonların ve oturma odalarının dekorasyonunda oldukça önemli olan mobilyalardır. Köşe takımmları ile puf sehpa kullanımı oldukça yaygın bir dekorasyon olarak karşımıza çıkıyor. Yaşam alanlarının dekorasyonunun belirlenmesindeki çatı unsur, alanınızı dekore etmek istediğiniz tarzda koltuk takımı seçilmesidir. Koltuk takımlarının dekorasyonda önemli olması kadar konfor açısından da önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle birçok farklı tarzda, birçok farklı renkte ve modelde koltuk takımı üretilmektedir.

Son zamanlarda konforlu koltuk modellerinde oldukça artış olmaktadır. Özellikle köşe koltuk takımlarında farklı takımlarında konfor arttırıcı birçok yenilik bulunmaktadır. Bu yenilikler arasında köşe koltuk tasarımlarında puf sehpa kullanımı yer almaktadır.

Pufların birçok kullanım alanları bulunmaktadır. Yatak odasında, antrede, mutfakta ve salonda farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Puf sehpalar orta sehpa olarak oldukça yaygın kullanılmaktadır. Ancak bazı köşe koltuk takımlarına puflar modül olarak eklenebilmektedir. Puf sehpaları köşe takımlarından ayrı olarak kullanabileceğiniz gibi köşe takımlarıyla birlikte tasarlanmış olan puflu köşe koltuk takımlarını da tercih edebilirsiniz.

Köşe koltuk takımları bazı firmalar tarafında modüler olarak üretilmektedir. Modüler köşe koltuk modelleri ile uyumlu olarak üretilmiş olan puf sehpaları dilerseniz köşe koltuğun modülü olarak dilerseniz ayrı olarak kullanabilirsiniz. Puf sehpalar oldukça kullanışlı tasarımlardır. Evlerin dekorasyonunu tamamlayan puflar kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Gazete, dergi ve kitaplarınızı puf sehpanın üzerinde konumlandırabilir, koltuğunuzda otururken ayaklarınızı uzatabilir, kalabalık misafiriniz geldiğinde kullanabilirsiniz. Sehpa olarak kullanılan puflar diğer puflar gibi çok yumuşak olmamaktadır. Üzerine konan eşyaların korunması için puf sehpalar diğer puflara göre daha sert yapılı üretilmektedirler.

Köşe koltuk takımları ile ayrı olarak kullanılan puflar ayaklarınızı uzatıp dinlenmeniz için oldukça uygun mobilyalardır. Köşe koltuk modelleri ile uyumlu üretilen puflar olduğu gibi koltuklarınıza ve evinizin dekorasyonuna uygun olarak zevkinize uygun puf modelleri de seçebilirsiniz.

Puflar salon ve oturma odaları dışında yatak odalarında da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Yatak ucuna konan puflar, geniş yatak odası olan kişiler için oldukça kullanışlı ve şık mobilyalardandır. Diğer puf modellerinden şekil olarak biraz daha farklı olan bu modelde bank şeklinde dikdörtgen yapıda üretilmektedirler.

Makyaj masasının önünde de puf kullanımı oldukça yaygındır. Makyaj masasının önündeki boşluğa kaldırılabilmesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan yatak odası pufları, makyaj masaları için en uygun olan oturma alanını sağlamaktadır. Bu puflar, sehpa özellikli puflara göre oldukça yumuşak modellere sahiptir. Sert puf kullanmak isteyenler için de farklı oturum özelliklerinde puf modelleri bulunmaktadır.

Holde ve giyinme odalarında puf kullanımı oldukça işlevseldir. Özellikle ayakkabı giyinme sırasında oturma alanı sunması sayesinde hol ve giyinme odalarında puf kullanımı oldukça yaygındır.

Yemek masaları ve mutfak masalarında puf ve bank kullanımı hem dekoratif hem de kullanışlıdır. Fazla alan kaplamayan bank ve puflar yemek odası ve mutfaklar için önemli olan mobilyalardır. Genellikle 6 sandalye bulunan yemek odası takımlarında bir bank ve 4 sandalye seçeneği de bulunmaktadır. Evinizin dekorasyonuna, büyüklüğüne ve sizin ihtiyaçlarınıza uygunsa yemek odası takımları ve mutfak masalarında puf ve bank kullanımını tercih edebilirsiniz.

Çocuklu aileler için orta sehpa ve zigon sehpa kullanımı bazı zamanlarda riskli olabilmektedir. Özellikle çocukların hareketlerinin arttığı yaş aralığında sehpalara bağlı oldukça fazla kaza yaşanabilmektedir. Bu durumların önlenmesi için puf sehpalar oldukça kullanışlı mobilyalardır. Özellikle metal ve ahşap parçaları az bulunan veya hiç bulunmayan puf sehpalar çocuklu aileler için çok uygundur.

Köşe koltuk takımlarınız ile uyumlu puf sehpaları kullanarak yaşam alanlarınıza konfor kazandırabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.