Stüdyo Dairelerde Sedir Koltuk Kullanımı

Stüdyo Dairelerde Sedir Koltuk Kullanımı

Sedir koltuklar kullanım rahatlıkları, taşıdıkları otantik hava ve bulundukları ortama ferahlık getirmeleri gibi avantalar sayesinde yıllardır dekorasyon stilleri arasında kendisine yer bulup,  liste başında yer almaya devam ediyorlar. Sedir çeşitleri alışılagelmiş olanla yetinmeyen ve sınırlamaları kabul etmeyip; sınırları aşmak ve sıra dışı bir oturma grubuna sahip olmak isteyenler için ideal seçenekleri oluşturuyor.

Otantik esintilerin modern yorumlarla buluştuğu sedir koltuklar kimi zaman bir şark köşesi içinde, kimi zaman bir köşe koltuk takımı tarzında, kimi zamanda en şık ahşap sedir modelleri arasında öne çıkıyor.

Bizler Anadolu coğrafyasında yaşayan insanlar olarak zaten klasik sedir modelleri ile sık sık karşılaşıyoruz. Sedir deyince de zihnimizde ilk önce şark köşelerini canlandırıyoruz. Çünkü geçmişten bugüne, kültürümüzün ve yaşam biçimimizin bir paçası olarak karşımıza çıkan sedir çeşitleri ile bir arada yaşıyoruz. Bununla birlikte zaman içinde hepimiz değişiyoruz. Dolayısıyla yaşam biçimimiz de bu değişime göre şekilleniyor. Ancak beklentilerimiz yahut tasarım ve modeller çeşitlense de değişmeyen ender şeylerden birinin sedirler sayesinde edindiğimiz konforlu yaşam alanları olduğunu görüyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de bu rahatlığın elimizin altında olmasını istiyoruz.

Sedir Koltuklar ile Konuk Ağırlamak Prestije Dönüşüyor

Günümüzün öne çıkan ve en çok tercih edilen daire tiplerinden olan stüdyo daireler, bugünlerde geçmişte olduğundan çok daha fazla rağbet görüyor. Görece daha sınırlı bir alana sahip olan stüdyo dairelerde ise en önemli ayrıntılardan biri, kültürel geçmişimizle doğrudan bağlantılı olan ve vazgeçemediğimiz sedirler için en uygun tasarımı bulmak oluyor.

Stüdyo dairelerde sedir kullanımı, bu alanlara renk ve desenleri ile birlikte kattığı hareket ile belirginleşiyor. Konforlu stüdyo dairelerde sedir kullanımı özellikle pencere kenarlarında tercih edilen sedir koltuklar ile öne çıkıyor. Işık alan ve evinizde kendinize özel bir köşe yaratmak için çok uygun olan pencere önlerine yerleştirilen sedirler, günün yorgunluğunu atabileceğiniz, kitap ve kahvenizi alıp uzanabileceğiniz kullanışlı alanlara dönüşüyor.

Sedir koltuklar kendi yapıları gereği o kadar şık ve dikkat çekici ki, herhangi bir ekstra aksesuar kullanılmayan bir ortamda bile iddialı duruşlarını rahatlıkla ortaya koyabiliyor. Sizlere de konuk ağırlamanın prestije dönüşen keyfini sürmek kalıyor.

Sedir koltuklar duvardan duvara uzanır biçimdeki yapılarıyla kullanım alanları içinde maksimum oturum alanını yakalamanızı da sağlıyor. Bu da stüdyo daireler için fonksiyonel bir kullanım kolaylığını beraberinde getiriyor.

Ahşap Sedir Modelleri

Sedir deyince ilk aklımıza gelen ahşap sedirler oluyor. Ahşap sedirler doğal ve otantik bir hava yakalamanın yıllardır değişmeyen biçimini oluşturuyor. Kalın ve sert yapıları ile de sedirler, uzun ömürlü bir kullanım düşünüldüğünde de deyim yerindeyse kuşaklar arası miras olabilecek bir biçimde karşımıza çıkıyorlar. Oymaların ihtişamını, desenlerin çekiciliğini tartışmasız biçimde benimseyen ve sedirlerin geniş oturum alanı ile sağladığı konfordan vazgeçemeyenler de ilk önce ahşap sedirlere yöneliyor.

Canlılık ve Ferahlığın Vazgeçilmez Hali Sedir Koltuklar

Tüm bunların yanında elbette herkes oluşturacağı dekorasyon düşünürken bütçesini de hesaba katıyor. Önceliğimiz şıklık ve konfor olsa da bütçe her koşulda karşımıza çıkıyor. Hızlıca bir göz atacak olursanız ahşap sedir fiyatları arasında her bütçeye uygun rakamlarla karşılaşacaksınız. Fiyat fayda orantısı düşünülürse de oldukça yüksek bir kâra sahip olacaksınız. Genel toplamda her şeyi hızlıca değerlendirecek olursa, sedirler stüdyo daireler için bütçe dostu, konforlu, şık, görkemli bir bütünlük sunuyor. Bu bütünlük de yaşam alanımızın atmosferine kattığı canlılık ve ferahlık ile birleştiğinde vazgeçilmez bir hal alıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.