Konforlu Klasik Köşe Koltuk Modellerini Keşfedin

Konforlu Klasik Köşe Koltuk Modellerini Keşfedin

İhtişamlı zarafetin yanında rahatlık da olsun diyenlerdenseniz sizlere tavsiyemiz klasik köşe takımları. Bu konforlu köşe takımları bir kenarı uzun, diğer kenarı kısa L koltuk şeklinde üretilebildiği gibi, köşeden eşit uzaklıkta iki birbirini kesen iki oturma alanında da oluşabiliyor. Aynı zamanda U şeklinde üretilen köşe takımları da var. Bunlar ister U şekli ile ister parçaları dağınık şekilde kullanılabiliyor. Parçaları ayrı ayrı kullanılabildiği gibi bütün olarak da evlerinize rahatlığı getiriyor. Bütün olarak kullanıldığında odalarınızda hareket özgürlüğü sağlamış oluyor ve yerden tasarruf ederek daha ferah bir salon ya da oturma odasına sahip olabiliyorsunuz. Köşe takımları genellikle mutfaklarda kullanılırdı. Mutfağın bir köşesini yemek odasına dönüştürmek isteyenler için mutfağı daraltmayan pratik ama estetik bir çözümdü. Ya da dar salonları ve oturma odaları olanlar için estetik ve ferah bir çözüm sunuyordu. Alandan tasarruf sağlamaları için de çoğunlukla gösterişten uzak ve daha küçük ölçülerde üretiliyordu. Çocuk odaları, teras ve balkonlarda bile ölçüleri uygun, konforlu köşe takımları görmek mümkündü. Bu özellikleri ile daha spor ve modern tarza yakın üretildiği de aşikardı. Salon ve oturma odalarında klasik dekorasyondan hoşlananlar için uygun değilmiş gibi bir algı var köşe koltuk takımları ile ilgili. Oysa mobilya tasarımcılarının sınır tanımaz hayal güçleri bizleri klasik köşe takımları ile buluşturdu.

Tersine Dönüş: Modernden Klasiğe

Önce modern tasarımlarda kullanılan köşe takımları o kadar işlevsel ve rahat ki, çoğunlukla klasik tarzdan modern tarza uyarlanan konseptlerin dışında kalarak, modernden klasiğe uyarlanmış nadir mobilyalardan. Klasik mobilyaların ihtişamını ve asaletini konforlu bir hale dönüştüren klasik köşe takımları, zarafetten ve şaşaanın yanında rahatlığı da evlerinize getiriyor. Büyük bir orta sehpa, klasik bir avize ve klasik tarz bir halı ile tamamlayacağınız klasik ve konforlu köşe takımları için sizlere bazı tavsiyelerimiz var. Klasik bir köşe takımı almak istiyorsanız öncelikli yapılacak şey, köşe takımıyla dekore edeceğiniz odanın ölçüleri almanız ve isteğinize göre bir model belirlemeniz. Model belirlemeniz en özenmeniz gereken durum, çünkü merkeze mobilya dekorasyonunu alarak odalarımızı diğer aksesuarlar ve mobilya parçaları ile dekore ederiz. Burada temel mobilya koltuk takımıdır ve konforlu köşe takımı seçimi alacağınız perde, halı ve diğer tüm aksesuarların belirleyicisidir. Modelin kalitesi ile  ilgili de mutlaka bir fikriniz olmalı. Klasik köşe takımları el işçiliği yüksek ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmeli. Bu da her markada olan bir özellik değil. Mobilyalarınızı uzun yıllar kullanmak için alıyorsunuz ve klasik tarz mobilyalar her dönem trend olacak olan dekorasyon tasarımlarından. Yani model olarak klasik tarz seçmeniz sizin için her zaman avantaj olacak. Ama mobilya alırken, mobilyanın modelinden daha fazla önemsenecek bir şey varsa o da dayanıklılık. Klasik dekorasyon iddialı bir tarzdır ve bu tarz içinde seçeceğiniz köşe takımı da iddianızı taçlandıracaktır. Bu nedenle klasik köşe takımları gibi fazla iddialı ve gösterişli mobilyaların düşük kaliteli olması düşünülemez.

Klasik köşe takımı alacaksanız mutlaka hangi malzemelerden üretildiğine bakın. Kaliteli ahşap ve kaliteli kumaşlar mobilyanızın uzun ömürlü olmasını ve geç yıpranarak uzun süre güzel kalmasını sağlar. Yine el işçiliği kaliteyi artıran bir etkendir ve klasik tarz için son derece belirleyicidir. Kalite için ise marka çok önemli. Bilinmeyen markaları tercih etmeyin ve mutlaka markalar hakkında araştırma yapın. Bizim size kalite ve estetik anlamında tek tavsiyemiz Asortie Mobilya. Salon ve oturma odalarında hem şıklığı hem konforu hem de kaliteyi bir arada isteyenler için Asortie Mobilya’nın klasik köşe takımları büyük şans.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.