Klasik Duvar Ünitesi Seçim Rehberi

Klasik Duvar Ünitesi Seçim Rehberi

Klasik duvar üniteleri yaşam alanlarının görünümünü zenginleştiren en dekoratif ögelerden biridir. Salonlarda yer bulan duvar üniteleri yemek odası takımınız ve oturma grubunuz ile uyumlu renk ve tasarımlarla üretilerek, her detayıyla evinizin genel konsepti ile uyumlu hale geliyor. Hem şık hem kaliteli hem de fonksiyonel özelliklere sahip bir klasik duvar ünitesi seçimi, çoğalan seçeneklerin ve değişen modellerin etkisiyle zaman zaman zorlaşabiliyor. Özel zevkler, özellikleri değişen dekorasyon stilleri de bu süreçte kafa karıştırıcı hale gelebiliyor. Bu nedenle değerlendirme ve karar verme süreçlerinde klasik duvar ünitesi tavsiyesi almak akıllıca bir çözüm gibi görünüyor.

Duvar ünitesi önerisi deyince zihin ilk önce bu ünitelerin en sık kullanılma amacı olan televizyon ünitelerini çağırıyor. Oysaki klasik duvar üniteleri birden fazla amaca hizmet etmek üzere tasarlanıyor. Bir duvar ünitesi, televizyon ünitesi görevi görmesinin yanında, eğer rafların ve dolapların bulunduğu biçimde tasarlanmışsa işlevsel koruma alanlarına dönüşebilir. Böylece evinizdeki eşyaların yerleşiminin düzenli hale gelmesine yardımcı olurlar. Ne de olsa herkes evinde oluşabilecek fazladan muhafaza alanlarına ihtiyaç duyar. Seçeceğiniz modele göre duvar üniteleri bu ihtiyacınıza da cevap verebilir. Kitaplarınız, dekoratif vazo, şamdan, ayna gibi aksesuarlarınızın taşıyıcısı haline de gelebilirler. Aynı zamanda yalnızca fon işlevi görmek üzere, ihtişamlı bir büyük aksesuara da dönüşebilirler. Klasik duvar ünitesi seçimi yapmadan önce ünitenizi nerede ve hangi öncelikli amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Klasik Duvar Ünitesi Seçimi

Seçiminizi yaparken öncelikle evinizin dekorasyon stiline uyumlu bir model tercih etme zorunluluğunuz olduğunu unutmamalısınız. Klasik üniteler kimi zaman taşıdıkları modern çizgilerle karşımıza çıksalar da ağırlıkla barok ve avangard tarzın seçkin örneklerini barındırıyorlar. Bu tarzlar oymalar, motifler, desenler, parlak renkler, taç ayrıntılar ya da varakların kullanımına daha müsait olduğundan çok daha ihtişamlı oluyorlar. Lükse ilişkin beklentileri de fazlasıyla tatmin edici biçimde karşılıyorlar. Klasik tarzın neredeyse diğer adı haline gelen lüks, dile getirilen her klasik duvar ünitesi tavsiyesi için vazgeçilmez olduğundan daima karşımıza çıkıyor. Siz de evinizde lüks ürünlerin kullanımından vazgeçemeyenlerdenseniz, barok ya da avangard stile uygun biçimde bol işlemeli çok gösterişli bir tasarım seçmelisiniz.

Klasik duvar üniteleri renkleriyle de göz dolduruyor. Seçiminizi yaparken doğal ahşap renginde yahut krem ve kahve tonlarında bir modeli değerlendirebilirsiniz. Özellikle krem tonlar üzerine yapılan altın ya da gümüş varaklar ile mükemmel konsepti elde edebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.