Klostrofobik Hissettirmeyen Mutfak Dekorasyonu

Klostrofobik Hissettirmeyen Mutfak Dekorasyonu

Geniş mutfak mobilyaları ile kurulan ferah mutfaklar şıklığın huzura karıştığı etkileyici atmosferler oluşturuyor. Günlük hayatın dinamik temposu içerisinde durmaksızın akan zamanın en büyük parçalarından biri mutfakta geçirilmek üzere ayrılıyor. Dolayısıyla mutfak tasarımlarına ilişkin en büyük beklentiler ferah mutfak dekorasyonu oluşturmak üzere şekilleniyor. Uzun süre vakit geçirilen mutfakların kullanıcılarına geniş bir hareket alanı sağlaması bekleniyor. Bu son derece doğal ve kabul edilebilir bir durum. Hangimiz hareket alanımızı daraltan, sıkışık ve sıkıcı bir mutfakta zaman geçirebiliriz ki? Yahut burada geçireceğimiz zaman ne kadar verimli olabilir? Elbette olamaz! Enerjimiz düşer, motivasyonumuz azalır ve en önemlisi deyim yerindeyse ruhumuzu daraltan klostrofobik bir duygu durumuna bürünürüz. Bu durum son derece sakıncalı! Bundan kaçınmak için büyük bir mutfakta geniş mutfak mobilyaları ile ferah mutfak dekorasyonu oluşturmalı ve bu ferahlığın keyfini sonuna kadar çıkartmalıyız. Mutfaklarda harcanan zaman ve sarf edilen emek düşünüldüğünde bu keyfi sonuna kadar hak ediliyor!

Peki, iç açıcı bir ferah mutfak dekorasyonu nasıl olmalı? Geniş mutfak mobilyaları hangi ayrıntılara dikkat edilerek seçilmeli, nasıl bir düzen içerisinde yerleştirilmeli? Tüm bunların bize mutfakta sağlayacağı yararlar neler? Bu soruların ve daha fazlasının yanıtları ile işlevsel çözümler elde etmek mümkün!

Açık Renklerle Dekore Edilen Ferah Mutfaklar!

Ferah mutfak dekorasyonu demek öncelikle beyaz renk ve diğer açık renkler demek! Özellikle beyaz ve açık renkler mutfağınızın olduğundan çok daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlayacağından, üzerinizde doğal bir ferahlık etkisi yaratacaktır. Sizin rahatlamanız demek, mutfağınızda daha istekli zaman geçirmeniz demek!

Mutfak tasarımını muhakkak gün ışığından maksimum düzeyde faydalanabileceğiniz biçimde yapmalısınız! Eğer gün ışığı yetmiyorsa, aydınlatma ürünlerini mutfakta yapmanız gereken işlerinizi tamamlarken ihtiyacınız olan ışığı size sağlayacak fakat göz yormayacak biçimde ayarlamalısınız. İyi bir aydınlatma mutfağınızın ferah havasını destekleyecektir.

Geniş Mobilyalarla Özgürlüğün Tadını Çıkartın!

Kimi zaman mutfaklarda kullanışlı olması önceliği ile edindiğimiz şık mobilyalarımız bizim beklentilerimizi karşılamada yetersiz kalabiliyorlar. Bazen daha geniş bir masaya ihtiyaç duyuyor, bazen de çekmecelerimizin daha fazla muhafaza alanına sahip olmasını istiyoruz. kimi zaman da tezgahımızın dar olmasından yakınıyoruz! Fakat bunlara bir son vermek bizim elimizde!

Geniş mutfak mobilyaları ile daha büyük bir masaya, tezgâha ya da büyük çekmecelere sahip olmak mümkün! Geniş aileleri bir araya toplayan mutfak masaları, elimizi attığımız anda aradığımızı rahatça bulacağımız çekmeceler ve özgürlüğün tadını çıkarıp kendimizi kısaltamadan yayılabileceğimiz tezgâhlar!

Geniş mutfak mobilyaları ile mutfaklarda yer alan her ürün, araç – gereç yahut aksesuarın daha derli toplu bir görünüme kavuşacağından hiç şüpheniz olmasın! Ferah mutfak dekorasyonu oluşturmanıza katkı sağlayacak en büyük unsurlardan biri de, içine girdiğiniz andan itibaren gözünüze düzenli gözüken bir mutfak oluşturabilmektir. Dolayısıyla dekorasyonda yer vereceğiniz mobilyaların genişliği, onların üzerine daha fazla araç gereç yerleştirebilmenizi sağlayacağından, sizi dağınıklıktan kurtaracaktır!

Ölçülere Dikkat!

Geniş mutfak mobilyaları seçilmeden evvel muhakkak mutfağınızın ölçülerini bilmelisiniz. Tercihlerinizi yaparken bu ölçüleri göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda yerleşim planınızı da bir mobilyanın diğer bir mobilyanın işlevini engellemeyecek yapılmasına özen göstermelisiniz. Her mobilya bir başka mobilyanın işlevselliğini desteklemeli. Sizin hareket alanınızı kısıtlayacak bir sıkışıklığa sebebiyet vermemeli. Dolayısıyla ölçülere azami düzeyde dikkat gösterilmeli!

Aksesuar seçimlerinizi de aynı dikkatle yapmalısınız. Dekoratif aksesuarlarla şık dokunuşlar yapmak isterken aşırıya kaçmamalı kaotik bir ortam oluşmasına neden olmamalısınız. Ferahlığın etkin anahtarlarından birinin de sadelik olduğunu unutmadan hareket etmelisiniz! Çünkü mutfağınızda ferahlık oluşturmak sizin en doğal hakkınız ve bunu başardığınızda ne kadar doğru bir karar verdiğinize her gün biraz daha memnun olacaksınız!

Şık ve göz alıcı mutfak tasarımlarının keşfetmek istiyorsanız, country mutfak tasarımlarını incelemenizi öneriyoruz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.