Burçlara Göre Klasik Koltuk Takımı Önerileri

Burçlara Göre Klasik Koltuk Takımı Önerileri

Koltuk takımı çeşitleri her geçen gün artarken, bir yandan seçenekleri takip etmeye çalışıyor bir yandan da yaşam alanımızda bugüne kadar oluşturduğumuz stil ve konforu korumaya çalışıyoruz. Kimi zaman değişikliğe gitmek istiyor kimi zaman yalnızca ufak yenilikleri tercih ediyoruz.

Kendi dünyamızın en kıymetli noktası evimiz olduğundan, burada geçireceğimiz zamanın uzunluğunu da düşünerek, yaşam alanımızın bize, zevklerimize, konfor ve şıklık beklentilerimize cevap veren eşyalardan kurulu olmasını arzu ediyoruz. Biliyoruz ki; eşyalarımız üzerimizde bir etki oluşturuyor ve modumuzu değiştiriyor.

Modumuz ise pek çok şeyden etkilenerek şekilleniyor. Burcumuz ve astrolojik olaylar ile durumlar da bu etkenlerin başında geliyor. Hal böyle olunca başta renk seçimleri olmak üzere her tecihimizde biz farkında olmasak bile burcumuz etkili oluyor!

Burcumuz Dünyamızın Renklerini Belirliyor!

İster salonumuzun en özel köşesi için düşünelim, istersek oturma odamızın en konforlu noktasını dekore edelim. Fark etmez! Önemli olan, koltuk takımı çeşitleri arasında burcumuza, dolayısıyla zevklerimize en uygun olanı bulmak. Bu noktada ise karşımıza her şeyden önce renk seçimleri çarpıyor. Çünkü nasıl bir koltuk takımımız olursa olsun göze ilk çarpan her zaman renk oluyor.

Kısacası burcumuz, evimizin, dünyamızın renklerini belirliyor.

Tabi derine indikçe bireysel tercihler çeşitleniyor ama en genel ifadeyle söylemek gerekirse, örneğin bir klasik modern koltuk takımı söz konusu olduğunda aslan burçları altın tonlarını tercih ediyor. Ateşin dikkat çeken, cezbedici tonlarıysa boğaların seçimlerini belirliyor.

Bu arada aslanları anmışken söylemeden geçmeyelim. Altın tonlarının yegane aşıkları olan aslanlar için klasik koltuk takımları modelleri arasından Roma Klasik Koltuk Takımı, deyim yerindeyse hedefi on ikiden vurmak anlamına geliyor. Bir de üstüne ince el işçiliği ile göz alıcı ihtişamı seviyorsanız, işte bu koltuk takımı tam size göre! Vakit kaybetmeden bir göz atmanızda fayda var!

Klasik modern koltuk takımı modelleri günümüzün modern çizgileriyle geçmişin zarif izlerini bir araya getirdiğinden her zaman tercihlerin üst sıralarında olmayı başarıyor. Burçların buradaki etkisi özellikle kendilerine eflatun bir dünya kuran yengeçlerin eğilimlerinde de kendini gösteriyor.

Bu ayrıntıları keşfetmek oldukça eğlenceli hem de bu durum herkes için geçerli. Etrafınıza bir göz atabilir ve burçların renk seçimleri üzerindeki etkisine en yakınlarınızla birlikte şahit olabilirsiniz.

Mesela klasik salon koltuk takımları tercihlerinde kovaların en sade ve dikkat çekmekten uzak renkleri seçtiğini görebilirsiniz. Kovalar aynı zamanda kendilerine alan bırakan klasik koltuk takımlarını tercih etmeliler. Aksesuar seçimlerinde abartıdan ve çokluklardan uzak durmalılar.

Balıkların açık mavi ve yeşilleri, oğlakların ise toprak renklerini seçtiğini görebilirsiniz. Balıklar için mavinin her tonu ideal olana ulaşmalarını sağlayacaktır. Aynı şekilde oğlakları için de toprak renkleri, yaşam ve doğa ile kurdukları sıkı bağların daha da görünür olmasının anahtarı haline gelecektir.

Bu ufak detaylar göründüklerinden daha büyük etkilere sahipler. Günlük enerjimizin ve motivasyonumuzun kaynağı haline gelmekteler.

Her burç bir renge karşılık geliyor!

Elbette renklerle birlikte tasarım ve modeller de burcumuza göre şekilleniyor. Kırmızı gibi iddialı bir renk kendini yine dikkat çeken bir modelde gösteriyor. Eğer sadeliği önemseyen başaklar arasında iseniz beyaz ile bej vazgeçilmezlerinizden demektir. Sizlerin enerjisine özellikle bej iyi geliyor. Dolayısıyla bu renkleri abartıdan uzak ama kaliteden vazgeçmeden edinebileceğiniz koltuk takımı çeşitleri arasından seçmelisiniz.

Her burç mutlaka bir renge karşılık geliyor. Sarı ikizleri, doğanın yeşilleri yayları, pastel renkler balıkları, koyu tonlar akrepleri, mor ve tonları ise teraziyi işaret ediyor. Koçlarsa daha ziyade minimal, modern ve bordo tonların hakim olduğu mobilyalarla kendini özdeşleştiriyor. Eğer bugüne kadar adı geçen burçlar bu renklerle yaşam alanlarını düzenlemediyse kesinlikle denemeliler.

Bunun yanında renkler ve zevkler elbette her daim farklılık göstermeye devam ediyor. Farklar her zaman olsa da, burçlar önümüze genel bir yol haritası çıkarıyor. Kimi zaman istisnalarla karşılaşmak mümkün. Koltuk takımı çeşitleri arasından genellikle gizemli, koyu ve iddialı renk ve modelleri tercih eden akrepler arasından kimileri çıkabilir ki; enerjik, canlı ve daha pastel renkleri önemsesin! Burada istisnaların kaideyi bozmadığını hatırlamak gerekiyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.