Klasik Yemek Odası Takımı Aksesuarları Nelerdir?

Klasik Yemek Odası Takımı Aksesuarları Nelerdir?

Klasik yemek odası takımları ile kullanılacak aksesuarlar nelerdir? Yaşam alanlarında tercih edilecek yemek odası takımları ile tercih edilecek aksesuar modellerinin özellikleri ne olmalıdır? Lüks yaşam alanlarında tercih edilecek yemek odası aksesuar modelleri arasından seçim gerçekleştirmek yemek odası takımının ihtişamını arttırırken yaşam alanlarındaki konsepte de uyum sağlamasının yolunu açmaktadır. Yemek odası takımı genellikle büyük salonlarda ya da sadece yemek odası takımı için ayrılan bir odada kullanılmaktadır. Aslında bu iki fark oda içerisine seçilecek aksesuarların niteliğini de değiştirmektedir. Salonda tercih edilen yemek odası takımı salon da yer alan koltuk takımı ve salon aksesuarları ile uyumlu seçilmesi gerekmektedir. Yemek odası takımına özel bir odada tercih edilen bu mobilyalar direkt olarak salon ile bir bağı bulunmadığından daha özgür ve özgün bir konsept belirlenebilmektedir. 

Salonda Tercih Edilecek Yemek Odası Aksesuarları

Yaşam alanları dizayn edilirken kullanılan her bir parçanın büyük bir önemi vardır. Nasıl ki doğadaki her bir parça bir zincirin halkası ya da bir bütünün detaylarını oluşturuyorsa, evlerimizde tercih ettiğimiz her aksesuar ve mobilya ürünleri de bütünü oluşturmaktadır. Salonda tercih ettiğimiz yemek odası takımının öncelikle salon iç dizaynı ile tam uyum sağlaması oldukça önemlidir. Koltuk takımları ile mümkünse aynı grubun mobilyaları eğer değilse de renk tonu, boyutları, kumaş tarzı ve tasarımı açısından yakınlık gösteren bir mobilya seçilmelidir.

Salonda tercih edilen yemek odası aksesuarlarının arasında vitrin ve konsollar üzerinde kullanılacak eşyalar bulunmaktadır. Bu eşyalar genellikle fotoğraf çerçeveleri, vazo, kondol, gibi hem aksesuar hemde işlevsel ürünler olacaktır. Vitrinin içerisinde ise daha spesifik, baharatlar, zeytinyağları, şaraplar, şamdanlar, şık bardak ve tabaklar, aksesuar ürünlerinden vazo, biblo ve figürler yer alabilmektedir. Ancak tercih edilecek aksesuarların renk tonu, tasarımı ve ölçüleri salonun genel tasarımından kopuk seçilmemelidir. Örneğin klasik ve avangard mobilyalar ile dizayn edilen bir yaşam alanında modern tasarıma sahip aksesuarlar yerine daha klasik aksesuar modelleri tercih edilmelidir. Böylece aksesuarları da mobilyalarınızla uyum içerisinde kullanmış olacaksınız.

Yemek masasının üzerinde de genellikle canlı meyvelerin yer aldığı bir sepet bulunmaktadır. Bu sepet içerisinde çeşit çeşit meyveler barındırarak hem istediğiniz zaman meyveye erişiminizi sağlayabilir hemde aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Meyve sepetini tercih etmezseniz, takım ile uyumlu bir renge sahip canlı çiçeklerin yer aldığı vazo kullanabilirsiniz. Canlı çiçekler soldukça yenisini eklemeyi unutmayın.

Yemek Odasına Özel Aksesuarlar

Yemek odası mobilyalarınızı özel bir odada tercih ediyorsanız aksesuar seçimin de daha özgür ve seçici de olabilirsiniz. Odaya seçeceğiniz perdeden tutun da halı ve avizeye kadar onlarca ürünü yemek odası takımınıza uygun seçebilir ve dekore edebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça meşhur olan yemek masasının üzerinde yer alan ve istenildiğinde boyu ayarlanabilen avizeler kullanılabilmektedir. Bununla birlikte klasik yaşam alanlarına ihtişam katacak mumlu şamdanlar da yemek masasındaki ortamı ısıtmaya yetecektir.

Yemek masasında yemek yenmediği zamanlarda yer alan gondol aynı şekilde kullanılabilir. Vitrin ve konsolda yer alacak aksesuarlar ise salonda tercih ettiğiniz yemek odası takım aksesuarları gibi servislikleriniz, fotoğraf çerçeveleriniz, şarap şişeleri ya da kristal bardaklar gibi kullanıldığı alanda şık bir konsept oluşturacak ürünleri yerleştirebilirsiniz.

Yemek odası takımınıza yakışacak servis arabası da kullanabilirsiniz. Odada yer sorunu olmayacağından servis arabası mükemmel bir seçim olacaktır. Yemeği ve servis edeceğiniz tabağı üzerinde taşıyabileceğiniz ve ev sahibine ya da yemeği dağıtan kişiye yarar sağlayan bu servis arabası aynı zamanda ortamdaki lüks ve ihtişam algısını daha arttırarak dekorasyona beklentinizin üzerinde bir katkı sağlayacaktır.

Ahşap yemek odası konseptleri ile şık yaşam alanlarınını keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.