Tarz Sahibi Varaklı Yatak Odası Takımları

Tarz Sahibi Varaklı Yatak Odası Takımları

Dinlenmiş bir şekilde uyanabilmek, güne zinde başlamak ve dinç bir şekilde devam etmek için uyku konforu oldukça önemli ama insanın güne uyandığı mekanda kendini iyi hissetmesi de gerekiyor. Bu da keyif aldığınız dekorasyon unsurlarını yatak odanızda kullanmanızın önemini ortaya koyuyor. Kendini saray odalarında gibi hissetmek isteyenler ise klasik yatak odası modellerine yöneliyor. Bu da tarz sahibi varaklı yatak odası takımlarına olan rağbeti arttırıyor.

Klasik tarzda döşenmiş bir yatak odası söz konusu olduğunda sizin de aklınıza saray odaları geliyor öyle değil mi? Büyük ve varaklı yatak odası takımları, altın ve gümüş işlemeler, büyük yastıklar, ahşap, oymalı ve varaklı bir şifonyer, oymalı bir dolap… Tüm bunlar klasik tarzda döşenmiş bir yatak odası için olmazsa olmazlar. Şıklığı klasikte arayanlar için gümüş varaklı yatak odası takımları ve altın varaklı yatak odası takımları olmak üzere farklı modeller var. Altın ve gümüş şıklığı yatak odalarında gösterişin yanı sıra lüksü de çağrıştırıyor.

Yatak Odası Dekorasyonunun Önemi

Yatak odası dekorasyonu belki ev içerisinde en dikkat edilmesi gereken konu… Neden mi? Çünkü günün yorgunluğunu yatak odasında atıyorsunuz ve güne dinlenmiş bir şekilde yine yatak odasında uyanıyorsunuz. Tabi doğru seçimleri yapar ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz detaylara yatak odanızda yer verirseniz... Her sene mobilyalarda trendler değişiyor. Yatak odası takımları için de durum farklı değil, her yıl yeni mobilya modelleri ve takımlar piyasada kendine yer buluyor. Ancak varaklı yatak odası takımlarının modası hiçbir zaman geçmiyor. Son dönemlerde yatak odası modellerinde nelerin ön plana çıktığını soracak olursanız;

  • Klasiğin modası asla geçmiyor. Altın varaklı yataklar, gümüş varaklı yatak odası takımları, oymalı ve büyük dolaplar her dönemin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alıyor.
  • Her ne kadar klasik tarzda yüksek ve büyük bir yatak göz önüne gelse de son yıllarda yere yakın yataklar da trend oldu. Büyük ve yere yakın yatağınızı yine büyük bir yatak başlığı ve işlemeli örtüleriyle klasik bir forma dönüştürebilirsiniz. Yatağınızın iki yanında kullanacağınız komodinlerle tarzınızı destekleyebilirsiniz.
  • Ayna kullanımında dikkatli olmanızda fayda var. Dekorasyonda ayna her zaman oldukça önemli bir rol üstleniyor. Özellikle dar alanları daha geniş ve ferah göstermek için ayna kullanmak elzem. Yatak odalarında da ayna kullanımı mekanın ferahlaması için gerekli. Aynayı da yine odanın büyüklüğüne uygun olarak seçmek gerektiğini unutmayın.

Hangi Renkler Ön Planda?

Trendler ve modeller değiştiğine öre renkler de değişmeli… Son dönemlerde yatak odalarında kırık beyaz ve gri tonları öne çıkıyor. Ancak bu renkler klasik tarzı pek yansıtmıyor. Altın ve gümüş varakları göstermek için koyu renkler, bordolar, mürdümler, kırmızılar ve turkuazın özel etkisi mutlaka kullanılmalı.

Yatak Odası Düzeni

Yatak odasının düzenli olması iyi dinlenebilmek için son derece önemli. Ortada ne kadar az ıvır zıvır ve ufak tefek eşya olursa alanınız da o kadar genişler. Tarzı ne olursa olsun yatak odanızın daha düzenli olmasını sağlayacağınız bazı yöntemler var. İşte o yöntemler:

  • İyi bir uyku uyumak ve daha romantik bir ortam kurgulamak için yatak odasındaki eşyaların doğru yerleştirilmesi gerekiyor. Bir dinlenme alanı olarak tasarladığınız odanızda eşyaların kalabalık yapmasına izin vermeyin. Tüm alanları akılcı fikirlerle değerlendirmeye çalışın. Örneğin, bir giyinme odanız yoksa kıyafetlerinizi yatak odanızda doğru bir şekilde yerleştirmelisiniz. Gardırobunuzu, duvar yüksekliğini değerlendirecek şekilde kullanmalısınız.
  • Duvarlarınızda askı sistemleri kullanın. Bu sayede aksesuarlarınızı bu alanda değerlendirebilirsiniz. Bazalı karyola modellerini kullanarak da yine fazla eşyalarınızı göz önünden kaldırabilirsiniz.
  • Yatak başı da kimi zaman hayat kurtarıyor. Görünüşte bir altın varaklı yatak başınız olsa da fazla eşyalarınızı yatak başını kullanarak değerlendirebilirsiniz. Örneğin, raflı bir yatak başı seçerek kitap veya gece lambanızı bu alanda kullanabilirsiniz.
  • Klasik yatak odalarının dekoratif mobilyalarından biri de sandıklar. Yatağınızın ayak ucuna denk gelen kısmına bir sandık yerleştirebilir böylece hem nostaljik bir ortam yaratabilirsiniz hem de kimi eşyalarınıza bu sandıkta yer açabilirsiniz.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.