Çatı Katı Dekorasyonlarına Klasik Dokunuşlar

Çatı Katı Dekorasyonlarına Klasik Dokunuşlar

Büyük bir ihtimalle herkes, birbirinden şık çatı katı mobilyaları ile kurulmuş, konforlu bir çatı katına sahip olmayı çok isterdi. Çatı katları her zaman hemen her insan için çekici olmuş ve cezbedici bulunmuştur. Pek çoğumuz için yalnızca sinema filmleri ve televizyon dizilerinde karşılaşılan ancak her görüşümüzde bizleri adeta kalbimizden vuran mekânlar arasında muhakkak çatı katları da yer alıyor. Zira çatı katları, küçük ama konforlu yapılarıyla görenleri kendilerine doğru çekiyor. Çatı katları, insanın içinde, kendisine ait bir dünya kurup, hayatını bu dünyanın sınırları dahilinde geçirme arzusu oluşturuyor. Bu bir çatı katına yalnızca uzaktan bakanlar için de, bir çatı katına gerçekten sahip olanlar için de böyle! Karşımızda duran böylesi bir tablo neticesinde, bir çatı katı şık dekorasyon uygulamaları için muhteşem bir fırsat alanına dönüşüyor!

Klasik dekorasyon anlayışlarının zarif ve asil çizgileri yaşam alanlarımızın her köşesinde kendilerini gösteriyorlar. Klasik mobilyalar, bu klasik mobilyaların tamamlayıcıları klasik aksesuarlar ve diğer tüm klasik dekoratif ürünlerle her günümüz birbirinden şık ve konforlu biçimde geçiyor. Dolayısıyla alışık olduğumuz klasik tarzın, zarif ve estetik stilini çatı katlarında da görmek istiyoruz. Bu nedenle “çatı katı klasik dekorasyon ile nasıl dizayn edilmelidir” meselesi üzerinde duruyor ve zevklerimize en uygun klasik çatı katı mobilyaları için bir arayışa giriyoruz.

Klasik Dokunuşların Büyüsü!

En sonda söylememiz gereken bir şeyi en başta söyleyerek, çatı katı dekorasyonu içerisinde klasik dokunuşlara yer açmak isteyen herkesi rahatlatabiliriz. Emin olun, çatı katı mobilyaları arasından bir seçim yapmak üzere seçenekleri değerlendirmeye başladığınız andan itibaren kişisel tercihleriniz ile bire bir uyuşan modellerle karşılaşmaya başlayacaksınız! Renkler, tasarımlar, öylesine çeşitleniyor ki, herkesin sahip olduğu çatı katı şık dekorasyon uygulamaları ile kolayca şık ve çarpıcı bir hal alabiliyor. Yalnızca biraz zahmete girmeyi göze almalısınız! Eninde sonunda çatı katları klasik dokunuşların büyüsüyle kusursuz hale geliyor.

Çatı katı klasik dekorasyon uygulamaları ile farklı alanlar oluşturabilirsiniz. Şık bir oturma odası, konforlu bir dinlenme alanı, çalışma odası yahut yatak odası! Seçim tamamen size kalmış durumda. İçinizden geldiği gibi şık ve konforlu bir çatı katı tasarlayabilirsiniz.

Çatı Katlarında Farklı Bir Atmosfer Yakalamak Mümkün

Dileğiniz konforlu bir dinlenme odası oluşturmaksa büyük bir klasik chester koltuk etrafına yerleştirilmiş abajur ve lambaderler ile bir ahenk oluşturmayı deneyebilirsiniz. Buradaki ahengi klasik fonlu perde modelleri arasından koyu renkli bir modeli seçerek destekleyebilirsiniz.

Çatı katları genellikle görece de olsa küçük alanlara sahip oluyor. Dolayısıyla çatı katı mobilyaları ile ilgili olarak ilk önce mobilyaların boyutlarına dikkat etmek gerekiyor. Buna karşın gösterişli modellerden vazgeçemiyorsanız, büyük bir avangard koltuk ile sade bir berjeri yan yana getirebilir, deyim yerindeyse eklektik tarza göz kırpabilirsiniz.

Aydınlatma ürünleri arasından klasik ve sade bir avize modelini seçebilir, aydınlatmanın çoğunluğunu lokal aydınlatma imkanı tanıyan ürünlerle sağlayarak bir farklılık yakalamayı da deneyebilirsiniz. Böylece hem sevdiğiniz klasik tarzdan uzaklaşmamış olursunuz hem de çatı katınızda farklı bir atmosfer yakalamayı başarabilirsiniz.

Kısaca klasik çatı katı mobilyaları ve klasik aksesuarlar ile çatı katlarınızda farklı bir atmosfer yakalamanız mümkün. Yalnızca bunu sağlayabilmek için birkaç küçük duruma dikkatle yaklaşmalı ve bu yaklaşımın sonuçlarına göre hareket etmelisiniz. Yapacağınız klasik dokunuşların, çatı katlınızın büyüklüğü ile aldığı ışık oranıyla, belirlediğiniz konseptle ve size gerektiği kadar hareket alanı bırakacak fonksiyonel çözümlerle uyumlu olacağından emin olmalısınız. Tüm bunları yerine getirdikten sonra çatı katınızın keyfini çıkartmaya koyulabilirsiniz!

Göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için yeni fikirler keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen pinterestteki gibi evlere nasıl kavuşulurun tarifini verdiğimiz bu blog makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.