Klasik Ev Dekorasyonunda Yatak Odasını Geniş Gösterecek 7 İpucu!

Evin şüphesiz en özel alanlarından biri olan yatak odası, itinayla dekore edilmesi gereken bölümlerden biridir. Stresli bir günün ardından, kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlayacak yatak odası dekorasyonu için, birkaç ipucunu atlamamak ve alanı ferah gösterecek bir tasarım yaratmak önemlidir.

Fazla Mobilyalarınızdan Kurtulun!

Çok fazla mobilya ile yatak odasını döşemek, odanın dağınık ve karmaşık gözükmesini sağlayacaktır. Bu nedenle fazlalık olan kişisel eşyaları kaldırmak, tüm eşyaları içine alabilecek büyüklükte klasik yatak odası mobilyaları tercih etmek önemlidir. Alanın illüzyonundan yararlanmak için mümkün olduğu kadar sıkışıklık hissini yok etmek gerekir.

Duvar Alanını Nasıl Kullanacağınızı Öğrenin

Duvar alanından maksimum verim alabilmek, odanın geniş gözükmesini sağlayacaktır. Bu nedenle köşeli klasik yatak odası mobilyalarını kullanabilir, asmalı gece lambaları sayesinde yer alanını daha ferahlatabilirsiniz.

Aksesuar Boyutları Seçimine Dikkat Edin

Odak alanının büyüklüğü, yatak odası büyüklüğüyle orantılıdır. Bu nedenle yatak seçimi, dolap ve aksesuar seçimi oda boyutuna göre olmalıdır. Klasik yatak odası dekorasyonu için tercih ettiğiniz aksesuarların büyüklüğü, yatağınız ve dolabınızla uyumlu gözükmelidir. Büyük bir yatak için büyük aksesuarlar kullanılabilirken küçük bir yatağın olduğu yatak odasında küçük boyutlu aksesuarlar kullanılmalıdır.

Tavan Görselleri Alanı Geniş Gösterebilir

Odaya beşinci boyut katan tavan görselleri, son zamanlarda klasik yatak odası dekorasyonunda popüler hale gelmiştir. Özellikle açık renk tavan görselleri alanın daha geniş gözükmesini sağlayacaktır.

Yatak Odanızda Okuma Köşesi Yapabilirsiniz

Klasik bir sandalye ve lamba ile oluşturulan okuma köşeleri, eve klasik bir hava katarken odayı da daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirecektir. Bu sayede sadece uyumak için kullanmadığınız odalar, keyifli birer alana dönüşür.

Doğru Renk Tercihinin Önemini Atlamayın

Koyu renk klasik ev dekorasyonundan hoşlanıyorsanız bunu yastıklar, aksesuarlar ve avizeler gibi ürünlerle sağlayabilirsiniz. Ancak açık renk klasik mobilyalar, yatak odasını daha geniş ve ferah gösterecektir. Odaya doğal ışık girmesini sağlamak da önemlidir.

Odak Noktasını Bulun

Klasik yatak odası dekorasyonunda odak noktasını doğru belirlemek ve odanın pozitif yanlarını sergilemek önemlidir. Vintage aksesuarlara vurgu yapmak istiyorsanız bunları ön plana çıkaracak bir dekorasyon benimseyebilir, klasik mobilyaları ön plana çıkarmak için daha farklı bir yol tercih edebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.