Klasik Spor Yatak Odası Modelleri İle Mobilyaya Yeni Bir Bakış

Klasik Spor Yatak Odası Modelleri İle Mobilyaya Yeni Bir Bakış

Siz de herkes gibi stil sahibi bir yatak odanız olsun istemez misiniz? Klasik spor yatak odası modelleri ile artık bu daha da mümkün! Hem klasik dekorasyon tarzının gösterişi hem de sporun sadeliğini buluşturan klasik spor yatak odası çeşitleriyle daha keyifli bir atmosferde uyumak, uyanmak ve daha iyi dinlenmek sizin de en doğal hakkınız! Kendini mutlu ve daha huzurlu hissetmek, içinde olmaktan keyif aldığı bir ortamda güne başlamak isteyenlerdenseniz vereceğimiz fikirleri göz ardı etmeyin!

Bugün yatak odalarını sadece uyuduğumuz alanlar olarak düşünemeyiz. Dinlenmek, kendimizle baş başa kalmak, yatağımıza uzanıp kitap okumak veya yine uzanarak film veya dizi izlemek için de yatak odalarımızda bolca vakit geçirebiliyoruz. Yani aslında kafamızı boşalttığımız ve ruhumuzu dinlendirdiğimiz bu alanlar, belki de evimizde en özenle dekore etmememiz gerekenler alanların başında geliyor. Bu da, yatak odalarımızı tarzımıza ve beğenilerimize uygun mobilyalarla döşememizin önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Dekorasyonda klasik öğeleri sevenler ama spor modellerden de vazgeçemeyenler bu iki stili harmanlayabilirler. Klasik spor yatak odalarıyla mobilyaya yeni bir bakış geldiğinin altını çizelim. Peki, yatak odalarında hem mobilya seçimi açısından hem de mobilya dışındaki detaylarda nelere dikkat etmek gerekiyor? Siz her şeyden önce dinlenmiş olarak uyanabileceğiniz ve kendinizi içinde çok mutlu hissettiğiniz alanlar tasarlamayı ihmal etmeyin. Gerisi zaten son derece kolay!

Karakter sahibi mekanlar

Karakter sahibi mekanlar her zaman kişiye kendini iyi hissettiriyor. Yatak odanıza karakter kazandırarak ilk adımı atabilirsiniz. Bunu da duvarlarınızda kullanacağınız farklı renk ve dokularla sağlayabilirsiniz. Özellikle yatağınızın baş kısmında yer alan duvarda daha sıcak bir etki yaratabilirsiniz. Tahta malzemeler ve objeler bunun için ideal oluyor. Ancak bu türden tasarımları duvara sabitlemeyi unutmayın. Böylelikle risklerin önüne geçmiş olursunuz. Hem sıcak hem modern, hem klasik hem de spor bir tarzı yakalamanız bu tür detaylarla daha mümkün olabiliyor.

Boş Alanlar Bırakın

Eşya eşya eşya! Her yerde eşya varsa, orada boğulmamak imkansız, öyle değil mi? Klasik dekorasyon tarzında, bildiğiniz gibi mobilyalar her zaman daha büyüktür, genel olarak koyu renklidir, oymalıdır ve gösterişlidir. Bir de mekan içerisinde çok fazla eşya ve obje olursa gün sonunda nefes alamayacak duruma gelebilirsiniz. İşte bu etkiyi sportif dokunuşlarla ve oda içerisinde boş alanlar bırakarak yumuşatabilirsiniz. Öncelikle, fazlalıklardan kurtulun ve daha az obje, daha çok renk kullanmaktan hiçbir şekilde çekinmeyin.

Işıklandırma Çok Önemli!

Ne tür mobilyalar kullanıyorsanız kullanın, her mekan için özel bir aydınlatma tasarımı gerekiyor. Yatak odaları için de bu geçerli tabi. Yatak odasında göz yormayacak yumuşak bir aydınlatma tercih etmelisiniz. Başucu aydınlatmalarıyla dilediğiniz zaman daha aydınlık bir ortam sağlayabilirsiniz. Klasik tarzın vazgeçilmezi olan mumlar, yatak odanızda daha romantikve daha yumuşak bir etki sağlayabilir.

Alan Kullanımına Dikkat!

Mobilya seçerken tarzınız ne olursa olsun boyutlara dikkat edin. Yatak odanız metrekare olarak dar bir alana sahipse çok büyük karyolalardan uzak durun. Daha kullanışlı, çekmeceli ve raflı mobilyalarla alandan kazanmaya odaklanın. Böylelikle etrafınızdaki fazlalıklardan ve ıvır zıvır eşyalardan kurtulmuş olursunuz. Daha minimal yatak odası takımları dar alanlar için daha ideal oluyor!

Kaliteli Yatak, Kaliteli Uyku…

Ne kadar estetik, ne kadar güzel mobilyalar seçmiş olursanız olun, eğer kaliteli bir yatağınız yoksa kaliteli bir uykudan da söz edilemez. Bu nedenle, siz siz olun listenin başına uyku konforunu koyun. Özetle, yatak seçimi her şeyden daha önemli! Ergonomik ve terletmeyen yatakları iyi araştırın, sertlik düzeyinden emin olun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.