Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl olmalı

Salon dekorasyonu yaparken geleneksel dizayna önem verenlerin tercihi klasik salonu dekorasyonu olmaktadır . Doğru dizayn ve mobilyalar kullanıldığında harika salon dekorasyonları ortaya çıkar. Tabi klasik mobilya ve dekorasyon ürünlerini seçerken çok özenli ve hassas davranmak gerekir.

Klasik Mobilya Seçimi

Klasik bir salon dizayn etmek için en önemli adım doğru klasik mobilyalara karar vermektir. özellike ahşap ve el işçiliği ile üretilmiş mobilyaları tercih etmek salonunuza kaliteli bir hava katacaktır. Klasik mobilya tercih ederken kasvetli ve ağır görünümün yerine  ihtişamlı ve zarif mobilyalar tercih etmek gerekir.  Klasik dekorasyon stilini evlerinde yaşatmak isteyenler için ahşaplardan, süslü aksesuarlardan, varaklı mobilyalardan, ön plana çıkabilecek payet ve goldlardan mutlaka faydalanmak gerekmektedir.  Renk seçimi de klasik dekorasyon için önemli bir faktördür. Örneğin gold ve kırmızı renk klasik stilde bir araya geldiğinde harika bir uyum göstermektedir. en çok tercih edilen klasik dekorasyon renkleri ise bordo gold, kahverengi, bej ve mavi tonlarıdır.

Klasik Salon dekorasyonunda her detayın gösterişli ve lüks olması gereklidir. Klasik mobilyalar dışında, halılar, perdeler, avizeler hatta duvar kağıtları da varaklı ince işlemeli ve özenle seçilmiş olmalıdır.  Klasik salon dekorasyonunu tamamlayacak önemli unsurlardan biride aydınlatmadır. Avizeler salon dekorasyonunu ortaya çıkaran ürünlerdir. İşlevsel özelliklerinin haricinde dekoratif özelliklerinin de bulunduğu oda ile uyumlu olması gerekir. Klasik mobilyalarınız ve taraklı aksesuarları, klasik görünümde lamba modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Klasik salon aydınlatmaların da taşlı avize modelleri odanızın şık görüntüsünü tamamlamalıdır. Taşlı avize modelleri sarkıtlı veya düz şekilde olabilir. Hangi modeli satın alacağınıza karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta salonunuzun boyutudur. Salonunuzun ebatına uygun modeli seçtikten sonra renk ve deseni için odanızın genel tarzının ne olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu ürünler, evinizdeki diğer mobilyalar, halılar ve perdelerinizle en iyi uyumu yakaladığınızda salonunuz için mükemmel tercih olacaktır.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.