Klasik Sedirler ile Köşe Koltukları Arasındaki Fark

Klasik Sedirler ile Köşe Koltukları Arasındaki Fark

İnsanlar salonlarını ve evlerinin farklı alanlarını dekore ederken daha değişik fikirlere yer veriyorlar. Modern tasarımlar yanında daha eskiyi anımsatan nostaljik dekorasyonlar da birçok insanın ilgisini çekiyor. Hem çok şık modeller bulunması hem de kalite standartlarının yüksek olması mekân ambiyansını da oldukça fazla etkilemektedir. Ev ya da farklı bir mekân dekoru yaparken mobilya seçiminde farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Her şeyden önce eşyaların uyumu ve hangi stili ön plana çıkaracağız büyük önem taşıyor. Bazen modern bir tasarım için köşe koltuk takımları çok ilgi çekerken bazen de eski stil sedirler daha iyi bir dizilim ortaya çıkarabiliyor. Gelenekselden vazgeçemeyen insanlar için klasik köşe koltukları her zaman ayrı bir yere sahiptir.

Dekorasyonda Sedir Modası

Son yıllarda hem evlerde hem de çeşitli otantik kafelerde şark köşeleri önemli birer dekorasyon çeşidi haline geldi. Hem rahat hem de oldukça farklı bir ambiyans yaratması sayesinde bu dekorasyonlara yerli yabancı herkesin ilgisi oldukça yüksek. Şark köşesi dekorasyonlarının vazgeçilmez unsurlarından biri olan sedirler en önemli parçaları oluşturmaktadır. Klasik sedir koltukları oturum olarak hem çok rahat hem de ortama istenilen havayı katmakta oldukça önemli parçalardır. Sedir şeklinde tasarlanan bu köşe takımları ve koltuklar birçok farklı modelde sunuluyor. L şeklinde tasarlanan sedirler istenildiğinde U şeklinde tüm oda duvarlarını kaplayacak şekilde de hazırlanabiliyor. Önemli olan bu aşamada sizlerin bu dekorasyonu hangi mekâna uygulayacağınızdır.

Sıradanlıktan Uzaklaşan Koltuklar

Artık modern kültürün birer parçası haline gelen ve insanların da sıradan olarak değerlendirdiği koltuk takımları eski popülaritesini kaybetmeye başladı. Bu koltuk takımları yerine daha geleneksel ve daha otantik görünen sedirler yeniden salon ve oturma odalarında yerlerini almaya başladı. Bununla da kalkmayıp restoran ve mini kafelerde de şark köşesi ismi ile tabir edilen oturma alanlarının baş köşeleri haline geldi. Sedir koltuklar hem rahat bir oturum imkânı sunarken hem de bulunduğu mekânla bütünleşik bir yapı sergilemektedir. Duvar ile tam olarak temas eden ve gereksiz ayrıntıları ile mekânı daraltmayan tasarımlardır.

Sedir Koltuk Modellerinde Rahat Tasarımlar

Sedir koltuk modelleri insanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilen koltuklardır. Bu koltuklarda boyutlar farklı şekillerde tasarlanabiliyor. Özel tasarım sedirler genelde odaların durumuna göre ya da müşteri isteklerine göre tasarlanıyor. Hemen her ortama uygun olarak bu sedirlerden üretildiği söylenebilir. Kenarları olan sedirler koltuk görünümünde olduğundan her ortamda kullanılabilen modellerdir. Sedir koltuklar ile köşe koltukları arasındaki en önemli fark da yalnızca fiyatından kaynaklanmaktadır. Modern bir koltuk takımı fiyat olarak yüksek maliyetler ortaya çıkarırken sedir takımları çok daha uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Fiyat farkının fazla olması sedir koltuklar ile normal köşe koltuklar arasındaki en önemli farklılıktır.

Klasik Tasarımlardan Sıkılanlara Özel Sedirler

Sedir koltuklar yalnızca oturma odalarında kullanılan mobilyalar değildir. Aksine bu ürünler genel olarak kafelerde de çok fazla tercih ediliyor. Özellikle türkü bar gibi mekânlarda sedirden yapılma oturma alanları çok rahat bir kullanım sunuyor. Evlerin balkon kısımlarında da kullanılan sedirler kış aylarında da insanlara balkonda oturma imkânı sunuyor. Kapatılmış teraslar ve balkonlar için sedir modelleri son derece ideal oturma ürünleridir. Bu ürünlerde kullanılan minderler kalın ve kaliteli süngerlerden üretilmektedir. Dış yüzey kaplaması da yine insanların zevklerine özel olarak tasarlanmaktadır. Bu ürünleri tercih etmek isteyenler sedirlerin boyutları konusunda da fikirlerini söyleyebilir ve mekâna en uygun sediri satın alabilirler.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.