El Yapımı Pirinç Avizeler İle Dekorasyonunuza Katkıda Bulunun

El Yapımı Pirinç Avizeler İle Dekorasyonunuza Katkıda Bulunun

El yapımı pirinç avize modelleri ile şık yaşam alanlarınızı desteklerken ışıltılı ve göz alıcı yaşam alanları oluşturabilirsiniz. El yapımı ürünler her sezon olduğu gibi bu sezon da oldukça modadır. Özellikle ev dekorasyonunda kullanılan el yapımı her ürün kendini farklı bir güzellikte sunmayı başarır. Bu nedenle günümüzdeki hazır eşyalara nazaran daha çok tercih edilmektedir.

Eğer evinizin görselliğini bir adım daha öne taşımak ve görenleri evinize hayran bırakmak istiyorsanız pirinç avizelerle ev dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Farklı renklerde ve desenlere mevcut olan bu avizeler kullanışlı olduğu kadar, evin görselliğini de artıran detaylar arasında yer alır.

Pirinç avizeleri hemen her türlü eşyalarınızla kullanabilirsiniz. Klasik mobilya ve perdelerinizle el yapımı pirinç avizeleri tercih ederken renklerine ev desenlerine ayrıca dikkat etmeniz önerilir. Burada daha çok romantik renkler seçilmelidir. Örneğin, pembe, kırmızı, mor ve lila gibi renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine lame, dore ve gold renkleri ile de harika klasik ev tasarımları oluşturmanız mümkün olacaktır.

El Yapımı Pirinç Avize Tasarımları

El yapımı pirinç avizeler, sadece evlerde değil iş yerlerinde ve otel gibi alanlarda da kullanılabilir. Özellikle rüstik yapıları ile butik otellerde çok fazla tercih edilir.  El yapımı pirinç avize seçerken avizenin boyutu, üzerindeki desenleri ve genişliği önemli yere sahiptir. Büyük ve geniş alanlarda geniş avizeler  tercih edilebilir. Dar alanlarda ise daha çok küçük boyutlu ve gösterişli avize tercihi yapmak daha doğru olacaktır. Bunun yanında tavan aralığı uzun olan evlerde  aşağı sarkıtmalı avize tercihleri yapabilirsiniz.

Klasik perde, halı ve diğer mobilyalarınız için el yapımı taşlı ve boncuklu pirinç avize seçimi doğru olacaktır. Eğer rustik bir mekana sahipseniz, halat ve kütük detaylı bu müthiş avizelerden faydalanmanız daha doğru olur. Bunun yanında spor tarza sahip bir ev için renkli ve sınırı olmayan çizgilere sahip avize modellerini kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Tasarım ürünleri her zaman diğer ürünlere göre daha fazla ön plandadır. Özellikle pirinç gibi doğada az bulunan madenden yapılan avizeler evlerin en güzel odalarında kendilerine yer bulmayı başarmıştır.

El Yapımı Klasik Avize Modelleri

El yapımı klasik avizeler, daha çok taşlı, boncuklu ve parlak detaylara sahiptir. Burada avangard koltuk  takımları ile avizeleri kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Eğer eviniz geniş bir alana sahipse üzerinde birden fazla lambası olan avizeleri tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde ise klasik evlere yeni bir boyut kazandıran pirinç avizelerin üzerine çini  işlemleri, renkli cam işlemeleri uygulanmaktadır. Çini sanatının yer aldığı bu avizeler mekanı daha romantik ve daha ağır bir görünüme kavuşturmayı başarmıştır.

Evlerinizin salonlarında ve yatak odalarında kullanabileceğiniz modern el yapımı pirinç avizeleri tercih ederken mobilya renklerini de asla göz ardı etmemelisiniz. Bu sayede istediğiniz görselliği ve dizaynı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Klasik Avizeler El Yapımı Modelleri 2019

Klasik avizeler el yapımı, diğer modellere göre her zaman bir adım daha öndedir. Bura pirinç madeni ile beraber değerli taşlar da kullanılabilir. Bu sayede evinizin görsel değeri bir adım daha öne taşınır. Klasik avizelerin temizliği ise büyük bir titizlik ve özen gerektirir. Değerli olan bu avizeler içerisine kimyasal eklenmemiş temiz su ile silinmeli ve asla nemli bırakılmamalıdır.

Ev tasarımına önem veren ev sahipleri aydınlatmaya da büyük önem vermesi gerekir. Aydınlatma el yapımı  pirinç avizelerle yapıldığında istenilen sonuca ulaşmanıza yardımcı olur.  Her türlü mekanın ağırlığını kolayca kaldırabilen ve taşıyabilen bu el yapımı avizeler, Osmanlı saraylarını andıran ihtişama da sahiptir 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.