Altın Varaklı Koltuklar ile İhtişamlı Yaşam Alanları Oluşturun

Altın Varaklı Koltuklar ile İhtişamlı Yaşam Alanları Oluşturun

Lüks ve gösterişli yaşam alanları oluşturmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği mobilyalardan olan klasik koltuk modelleri farklı tasarım ve modellerle ilgileri çekiyor. Genellikle ihtişamı arttırmak ve ahşap oyma motiflerin tasarımını ön plana çıkartmak için varak uygulaması gerçekleştirilen mobilyalar kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Mobilyaların renk ve tasarımlarına göre gümüş veya altın varak kaplama gerçekleştirilen mobilyalar daha gösterişli bir tasarıma bürünüyor. Peki altın varak nedir? Altın varaklı koltuklar nasıl üretilir? Gerçek altın varak uygulaması ile nasıl ihtişamlı yaşam alanları oluşturulur?

Öncelikle varağın ne olduğuna değinmemiz gerekir. Genel olarak varağın mobilyaların ahşap kısmına uygulanan, motiflerin şıklığını ön plana çıkartan ve parlak yapısıyla göz alıcı bir hal aldıran kaplama ve cila olarak bilinmektedir. Peki varak çeşitleri nelerdir? Nasıl uygulanır?

Varak Nedir?

Varak Türk Dil Kurumu’nun yaptığı tanımlamaya göre “Altın, gümüş veya başka madenler dövülerek oluşturulan ince, parlak yaprak, altın varak, gümüş varak.” şeklinde tanımlamıştır. Varak genellikle tezhip, mimari, ciltçilik, klasik mobilyalar, gibi zanaatlarda süs için tercih edilen genellikle altın ve çeşitli madenlerin ince bir halde kullanılmak üzere hazırlanmış haline varak deniyor.

Genellikle altın ve gümüş varak çeşitleri mevcuttur. En çok tercih edilen varaklar olduğu için bilinen ve kullanılan gümüş ve altın varaklar süsleme amaçlı kullanılmaktadır. Ancak teknolojinin ve replika ürünlerin günümüzde her alanda olduğu gibi varakta da sahte ürünlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Genellikle doğal madenlerden oluşturulması gereken bu varaklar maliyetleri düşürmek adına birtakım maddeler ile birlikte altın veya gümüş rengini verecek sahte varaklar üretilmektedir. İçerisinde %85 bakır ve diğer madenlerin olduğu bu imitasyon varaklar 22 ayar altın rengini yansıtmaktadır. Bu varaklar birçok alanda kullanılmaktadır. Bizim bunlara sahte dememizin sebebi varakların aslında gerçek madenlerden üretilmiş olmasıdır. Daha sonradan çıkan ürünler aslının benzerleri ve maliyeti düşürmek için kullanılan süsleme ürünleridir. Ama gerçekleri ile kesinlikle karıştırılmamalıdır.

Altın Varak Osmanlıda Vardı

Genellikle mimarisi ve tasarımları ile ihtişamlı zanaatlar ortaya koyulduğu Osmanlı döneminde mobilyalarda varak kullanılmaktaydı. Özelikle aksesuar ve mobilya ürünlerinde gösterişli bir hal alması için saf altından üretilmekteydi. Böylece ihtişamlı ve görkemli yaşam alanları oluşturulmaktaydı. Günümüzde de gerçek altın varaklı mobilya üretimleri gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların isteklerine bağlı olarak altın varak uygulaması sağlanmaktadır.

Lüks Yaşam Alanlarında Gerçek Altın Varaklı Koltuklar

Lüks yaşam alanlarının temel dekorasyon tarzını oluşturan mobilyalar, koltuk takımlarıdır. Evin genel dekorasyonunu belirleyen bu mobilyaların nitelikleri de oldukça önemlidir. Dünya düzeninin kurulduğundan beri insanlığın cazibesi haline gelen ve değerini hiçbir zaman yitirmeyen altın madenini salonunuzun tasarımını oluşturacak klasik koltuklarda kullanmanız ihtişamlı yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. İhtişamlı bir yaşam alanının yanı sıra bir sanat eserini evinizde barındıracak olmanın gururunu ve gelecek nesillere bırakacağınız en değerli mirasınız olmasının mutluluğunu da yaşayacaksınız. Asortie mobilya olarak tamamen gerçek altın varaklı klasik koltuk takımı modelleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Koltuk takımı modellerimiz arasından beğendiğiniz ve altın varak uygulaması yapılmamış ürünlere de talebiniz doğrultusunda gerçek altın varak uygulaması sağlanarak yalnızca kullanıcılara özel olarak üretilmektedir. Altın varağın yanı sıra lüks ve ihtişamı arttırmak için mobilyaların tüm ahşap kısımlarında altın kaplama kullanmak isteyen kullanıcılarımız içinde tamamen altın kaplama mobilyalar üretmekteyiz. Koltukla kullanılması istenilen altının gram cinsinden verisi tarafımıza verilerek tamamen gerçek altın kaplama ile lüks mobilyalarınızı yalnızca kendinize özel olarak ürettirebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.