En Rahat Klasik Köşe Takımı Modellerini Tercih Edin

En Rahat Klasik Köşe Takımı Modellerini Tercih Edin

Her tür genişlikte salon ya da oturma odası ve dekorasyon tarzına uygun üretilen klasik köşe takımları kullanıcıya sayısız seçenek sunduğu için sıklıkla tercih edilmekte. Alışılagelmiş üçlü, ikili ve tekli koltuklardan oluşan takımlar yerine farklı ve daha dinamik bir görünüm isteyenlerin ilk tercihi olan köşe takımları mekânı bölmede daha güçlü bir görselliğe sahip. Ayrıca köşe taraflarına oturulduğunda, ayaklarınızı uzatabilecek olmanın verdiği konfor hissi ve daha çok kişiye oturma alanı sağlaması da bu tercih yoğunluğunun sebepleri arasında yer almakta. Hem konfor hem de şıklığı bir arada sunan köşe takımlarının birbirinden farklı model ve tasarımları hakkında bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Konforlu ve rahat köşe takımları ile eşsiz yaşam alanları oluşturmak için dikkat etmeniz gerekenlere birlikte göz atalım:

1. Mekânın Genişliğine Göre Tercih

Klasik köşe koltuk seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk nokta, kullanacağınız odanın genişliğidir. Eğer küçük ve dar bir salon ya da oturma odası için bir köşe takımı tercih edecekseniz, küçük ölçekli ve oturma alanı fazla olan bir köşe koltuk seçmelisiniz. Geniş yastıklı modeller çok daha konforlu gözükse de, daha fazla oturma alanı için kolsuz ve az yastıklı modelleri tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz. Yastıkların dekoratif ve konforlu kullanımından kendinizi mahrum etmek istemiyorsanız, farklı renk ve tasarımlarda gerektiğinde kaldırabileceğiniz birkaç küçük kırlent ile köşe koltuğunuzun görünümünü destekleyebilirsiniz. Buna ek olarak, az odalı bir eve sahip olup misafirlerinizi salon ve oturma odasında da ağırlamak durumundaysanız yatak olarak açılabilen köşe koltuklar sizin için kurtarıcı olacaktır.

2. Klasik Köşe Koltuğunuz ile Dekoratif Bir Köşe

Köşe koltuğunuz ile salon ya da oturma odanızın ilgi odağı olacak dekoratif özel bir köşe tasarlamanız mümkün. Bunun için, köşe koltuğunuz mekânın baş aktörü gibi gözükse de kullanacağınız tamamlayıcı aksesuarlar ve duvar dekorasyonu da göz ardı edilmeyecek bir öneme sahip. Köşe koltuğunuzu konumlandırdığınız duvarları, görsel objeler (tablo, fotoğraf ve objeler) ile dekore ederken ekleyeceğiniz raflarla alanı özelleştirecektir. Ayrıca oda duvarlarının genel renginden farklı olarak sadece köşe koltuğunuzun bulunduğu duvarları da farklı bir renge boyamak ya da farklı renkteki bir duvar kâğıdıyla kaplamak da alanı özelleştirecek yaklaşımlardan biri.

Eğer küçük bir salon ya da oturma odasına sahipseniz, aynalar her zaman size mekânda ferahlık yaratmak adına yardımcı olacaktır. Özellikle köşe takımınızın olduğu alanı odak noktası haline getirmek isterseniz, bu alandaki duvarı açık renklerde tasarlayarak odada derinlik yaratabilir ve duvarı büyük bir ayna ya da küçük ayna setleri ile tamamlayabilirsiniz. Özellikle aynaların karşısında odaya ışığı sağlayan pencereler varsa, hem ışık hem de dışardaki görüntüyü odanıza taşıyarak daha geniş bir oda izlenimi yaratabilir ve köşe koltuğunuzun bulunduğu alanı özelleştirebilirsiniz.

Bir başka ipucu da, köşe koltuğunuzun bulunduğu duvarı dekore ederken tavana kadar hareketli tasarımlar yapmanızdır. Böylesi dikey bir uygulama, odayı olduğundan daha derin ve geniş gösterecek ve köşe koltuğunuzu da odanın çoğunluğunu kaplıyormuş hissi veren görüntüsünden kurtaracaktır.

Köşe koltukların en önemli tamamlayıcısı olan puflar da salon ya da oturma odanıza son derece dinamik ve dekoratif bir görüntü katacaktır. Eğer sadelikten yanaysanız, köşe koltuğunuzla aynı renk ve kumaşta tasarlanan pufları tercih edebilirsiniz. Ancak, daha hareketli ve renkli bir tarzınız varsa, pufunuz köşe koltuğunuzla aynı renkte ya da kumaşta olmak zorunda değil. Elbette aralarında bir uyum olması görüntüyü desteklese de, biraz farklılık denemek isteyenler için bu seçenek de ilgi çekici gözükmekte.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.