Klasik Otel Mutfak Mobilyalarını Keşfedin

Klasik Otel Mutfak Mobilyalarını Keşfedin

Müşteri otel seçenekleri arasında tercih yaparken, otelin konumu, mekanın tasarımı, odanın konforu, oda servis hizmeti veya restoran hizmeti gibi birçok noktaya dikkat eder. Özellikle oda servisi ve restoran hizmetini içine kapsayan mutfakların, müşterinin tercihine olan etkisi çok büyük olduğu için klasik otel mutfak mobilyası ile tasarlanan otel mutfakları daha çok ilgi çeker. Aynı zaman da müşteri isteklerini çok daha fazla karşılayan bu mutfaklar oteller için spesifik alanları oluşturuyor. Bu ve benzeri istekleri karşılamak için otel tasarımı yapılırken, otelin her alanının özenle tasarlanması gerekir.

Otel mutfak tasarımları yapılırken depolama alanı ve çalışma alanı göz önünde tutularak plan hazırlanması en verimli mutfağı elde etmeye olanak sağlar. Otellerde en aktif iş görülen mekan olan mutfaklarda depolama alanlarının önemi oldukça fazladır. Hazırlanacak olan yiyeceklerin malzemesinin taze olması gerekir. Bu yüzden de sebzeler için soğuk hava deposu, kuru yiyecekler için saklama alanı ve benzeri depolama alanları gerekir. Depolama alanları, ağırlanacak misafir sayısı ile doğru orantılı olarak artış gösterir. Bu da çok fazla misafir ağırlayan oteller için depolama alanının çok daha önemli bir alan kapsadığı anlamına gelir.

Depolama alanları plan olarak hazırlandıktan sonra ise ikinci adım olan çalışma alanı hazırlanması gerekiyor. Çalışma alanlarında da dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak istenilen mutfağın nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiğine karar vermek gerekiyor. Kurulacak alan göz önünde bulundurularak hazırlanacak olan otel mutfağı, kullanışlı olduğu kadar son teknoloji ile de donatılmalı. Bunun peşine ise klasik otel mutfak mobilyası ya da vip otel mutfak mobilyaları arasında tercih yapmak geliyor. Kaba taslak çizim ortaya çıktıktan sonra ise detaylandırmak için kolları sıvalamak gerekiyor. Daha kullanışlı olması için üzerinde oynamalar yapılacak mutfağın sağlık açısından da testlerden tam not alması gerekiyor. Otel de kullanılacak olan mutfak mobilyalarının sağlık açısından kullanılabilir olması için gerçek ahşaptan olması oldukça önemli. Ergonomik kullanıma da imkan sunması açısından vip otel mutfak mobilyaları tercih edilirken, antibakteriyel olması ve maliyet için uzun ömürlü olması gerekiyor.

Bunun yanı sıra mutfaklarda sık kullanılan lavabolarda, bir yıkama yapıldığında su gider borularının iyi çalışması ve suyu anında çekmesi gerekmekte. Eğer su borusunun çapı küçük olursa veya tabanlarının suyu çekmek için eğimli olmaz ise gidere su hızlı ulaşamaz. Ve buda hızlı çalışma alanı olan otel mutfağında sorun çıkmasına sebep olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise havalandırma sistemleri. Vip otel mutfak mobilyaları ile hazırlanan mutfaklarda yemek pişmesinden dolayı yüksek oranda buhar ve sıcak hava birikimi söz konusu olabiliyor. Bu sorunu çözmek için havalandırma sisteminin mutfak ihtiyacına göre hazırlanması ve iyi çekmesi gerekir. Aynı anda kirli hava çekilirken temiz hava da içeri girmesi gerekir. Böylece mutfak harici alanlara yemek kokusu gitmeyecektir. Temiz hava akımı saplanan mutfaklarda yemek pişirmek de oldukça keyifli olacaktır. Buna ek olarak burayı ışıklandırmayı da unutmamak gerekir. Bol ışık desteği sağlanması sayesinde aydınlık alanlar elde edilebilir.

Klasik otel mutfak mobilyası ile hazırlanan mutfaklarda demir başların seçimi de dikkat edilmesi gereken temel konulardan. Var olan demir başlar sayesinde yapılacak olan yemek için mutfak ekipmanlarının da önemi azımsanmayacak derecede.

Son olarak otellerin bar bölümüne hitap etmesi için mutfağın bar kısmına hitap eden alanı soğuk içecekleri saklamaya el verişli olmalıdır. Meşrubatların bulunduğu ve sunulduğu bar bölümünde belli makineler olmalıdır. Bu makineler ve demir başlar ile tamamlanan klasik otel mutfak mobilyası ile hazırlanan mutfaklarda ekipmanlar ihtiyaca ve mevsime göre değişebilmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.