Ev Dekorasyonunda Kapı Modeli Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evinizde şıklığa açılan alanlar yaratmanın yolu, dekorasyonda modern kapı modellerini tercih etmekten geçiyor. Mobilyalarınız ile birbirini tamamlayan şık kapılar özel tasarımları ve el işçiliği ile misafirlerinizi de kendisine hayran bırakıyor.

Klasik kapı modelleri özellikle avangard ve klasik ev dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasındadır. Evlerin genel dekoruna uygun olarak seçilen kapılar klasik stili daha iyi yansıtmanızı sağlayacak, odalarda bütünlük hissi yaratacaktır. Vintage modelleri tercih ederek evine sıcak bir atmosfer kazandırmak isteyenler tasarımında klasik izler taşıyan kapıları tercih edecektir.

Kapı Modeli Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çift kapı kullanımı özellikle geniş evler ve geniş duvarlar için kullanışlı olabilecek bir modeldir. İki kanat olarak açıldığında alanın daha ferah gözükmesini sağlayacak olan bu kapılar geometrik formlarla süslenebilir. Dekorasyonda ahenk yakalamak için önemli olan iç kapı modelleri, mobilyalar ile doku ve renk anlamında uyumlu olmalıdır.

İhtiyaca göre farklı renk ve ebatlarda üretilebilen özel tasarım kapılar hem klasik hem de modern evlerin vazgeçilmezidir. Ev dekorasyonunda fark yaratarak tarzını göstermek isteyenler için mobilyalarla, halı ve perdelerle uyumlu seçilen kapılar, döşeme zemini ve duvar rengiyle de uyumlu olmalıdır. Bu nedenle özel ölçülü olarak üretilen kapı modelleri, standartların dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Dış kapı modelleri de güvenliği kadar tasarımıyla son zamanlarda dekorasyonda dikkat edilen unsurlardan biri oluyor. Ahşap çelik kapı modelleri gibi birinci sınıf kaliteden üretilen kapılar güvenlik anlamında yeterli donanıma sahip olurken zarif tasarımıyla da evlere şıklık kazandırıyor.

Renk ve tarz bakımından evin genel dekorasyonuna uygun kapı modeli seçimi son zamanların trendleri arasındadır. Modern tasarımın en önemli unsurlarından biri olan özel tasarım kapı modelleri özellikle ışıklandırmanın doğru yapıldığı evlerde şıklığı arttıracak, misafirlerinizin gözlerini kamaştıracaktır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.