Klasik Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Klasik Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Klasik mobilya denilince aklımıza saraylarda bulunan altın renkli koltuklar, dev varak işlemeli aynalar, büyük vitrinler ve işlemeli yatak başlıkları gelir. Tüm bu detaylar tüm bu malzeme hoştur ama bu kadar detay varken iyi bir klasik mobilya seçmek gerçekten zordur. Hele ki evinizin şekli özel tasarımlar istiyorsa ya da eviniz ölçütlerinden büyük ya da küçükse klasik mobilya seçmek epey çetrefilli olabilir. Böyle durumlarda evlere ve alanlara özel mobilya üreticileri ile görüşmek gerekir. Yani klasik mobilya nereden alınır? sorusunun yanında özel tasarım klasik mobilya nereden temin edilir? Sorusunun yanıtını almak gereklidir.

Her mobilyacı klasik mobilya yapamaz..

Her mobilya imalathanesi ya da mobilya tasarımcısı klasik mobilya yapamaz. Klasik mobilya gerek işçilik gerek malzeme gerekse dekorasyon açısından modern mobilyalar gibi kolay değildir. Ne imal edilmesi kolaydır ne de imal edilen mobilyaların odalara uyarlanması. Bu nedenle her mobilyacı iyi ürünler ortaya çıkaramaz.

Klasik mobilyalardaki işçilik, iyi olmadığı durumda mobilyanın ömrü de kısa olur. Bununla birlikte beceriksiz ellerden çıkan oyma – kakma mobilyaya basit bir görünüm verir. Belki çuvalla para saydığınız oymalı yatak başlığınız yakından bakıldığında dijital baskıdan başka bir şeye benzeyemeyecektir. Buradan da mobilya alacağınız alanın önemini bir kez daha kavramış oluyoruz.

Marka isimlere bakın…

Türkiye’de bir zamanlar modern koltuk, vintange dekorasyon rüzgarı esmiştir. Mobilyaların sağlam olup olmadığına bakmadan sadece konsept uğruna birçok insan evlerini dekore etmiş ama maalesef uzun süre bu mobilyaları kullanamamıştır. Buna rağmen klasik mobilyalar, her zaman varlığını koruyan ve uzun ömürlü mobilyalar olarak evlerde kalmıştır.  İşte bu mobilyaların diğer tabirle “ çeyizden kalma mobilyaların” bu kadar fazla dayanmasının nedeni kaliteli malzemeden başka bir şey değildir.  İyi ağaç, kaliteli boya ve sağlam pamuklu minderler ile klasik mobilyalar zamana meydan okurlar. Yalnız o zamanlarda da şimdi de bu mobilyalar sadece işinde uzman  ve güvenilir markaların ellerinden çıkmıştır. Bu bakımdan klasik mobilya almadan önce markaların geçmişlerine iyice bakmak gerekir.

Klasik Mobilyada Dünya Markası: Asortie Mobilya…

İstanbul klasik mobilya üretiminde adından hep söz ettiren ve kaliteli ürünleri ile kendine hayran bırakan Asortie Mobilya, klasik mobilyayı aşka dönüştüren ender mobilya firmalarındadır. Yurt içinde ve yurt dışında yoğun ilgi gören firmanın ev tasarımlarının yanında otel, bistro, restoran tasarımları da vardır. Ayrıca yaptığı ürünün arkasında duran satış sonrası hizmet ağıyla da müşteri memnuniyetini en ön sırada tutar.

Klasik mobilya üreticilerini araştırıyorsanız ve eviniz için hem şık hem de uzun ömürlü kullanım sunacak klasik mobilya satın almak istiyorsanız Asortie mobilyaları mutlaka inceleyin. Eviniz için en iyi mobilyalar Asortie Mobilya’da!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.