Genç Odalarında İşlevsel Klasik Çalışma Masaları

Genç Odalarında İşlevsel Klasik Çalışma Masaları

Genç odası dekorasyonunun en önemli mobilyalarından biri klasik çalışma masası… Neden mi? Çünkü o masada hayata hazırlanıyor ve hayata hazırlanırken hem keyif almalı, hem rahat olmalı hem de pratik bir şekilde çalışabilmeli… Tüm bunların bir araya gelmesi için de genç odalarında işlevsel klasik çalışma masaları tercih edilmeli…

21. yüzyılda gençleri mutlu etmek için onlar adına çağın gereklerine uygun seçimler yapmak önem taşıyor. Teknolojinin gelişimiyle beraber hayatımıza getirdiklerinden bağımsız bir yaşam düşünülemeyeceğine göre genç odası dekorasyonunda bunu dikkate almak oldukça önem taşıyor. Hayatın giderek pratikleştiği ancak yaşam şartlarının da bir o kadar zorlaştığı günümüz dünyasında artık gençler hayata hazır olmak ve profesyonel hayatlarında başarılı olmak için daha çok çalışmak zorundalar. Bununla birlikte bugünün gençleri çalışırken keyif almayı da daha çok tercih ediyorlar. Bu da geleceğin mutlu çalışanlarına şimdiden ideal çalışma ortamları sunma gerekliliğini beraberinde getiriyor. Klasik genç odası çalışma masalarının önemi işte tam bu noktada ortaya çıkıyor.

Odasında son derece pratik ve kolay kullanımlı ürünler tercih ederek bir gencin tüm beklentilerini aynı anda karşılamanız mümkün. Bütçenizi zorlamayacak mobilyalar seçerken klasik mobilyalara yönelmeyi unutmayın. Klasik mobilya modelleri hem tarz olarak hem de işlevsellik bakımından her çağa ayak uydurabilen mobilyalar. Genç odası çalışma masaları için de aynı şey söylenebilir. Klasiğin işlevselliğinden bu anlamda faydalanabilirsiniz.

Genç Odası Çalışma Masaları

Klasik işlevsel bir çalışma masası denildiğinde akla genel olarak ahşap, kitaplıklı, çekmeceli ve raflı çalışma masası modelleri geliyor. Çünkü her ne kadar çağ ilerlemiş olsa da çalışma açısından ihtiyaçlar değişmiyor ve tüm bu özelliklerin bir çalışma masasında bulunması önem taşıyor. Çalışma ortamında en çok ihtiyaç duyulan temel eşyalardan biri olan masalardan, mümkün olduğunca daha fazla yararlanabilmemiz için ne gibi özellikleri olduğunu önemsemelisiniz. İlk olarak ergonomik olmasına dikkat etmelisiniz. Bir çalışma masasında uzun saatler geçirebilmek için ergonomik olması her şeyden daha önemlidir. Ergonomik mobilyalar özellikle gelişim çağında olan gençlerin vücut sağlığı açısından tercih edilmesi gereken mobilyalar. Çalışma masası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlar:

  • Bir çalışma masasının geniş olması her şeyden daha önemli. Özellikle de uzun ve yoğun çalışacaklar için… Bununla beraber çalışma masasının ölçülerine, üzerinde nelerin bulunacağına göre kara verilmeli ki artık bilgisayar ya da tablet yerleştirilmeyen bir çalışma masasını akla getirmek hata olur. Çalışma masasının boyutu üzerinde yapılacak çalışmaların türüne göre de tercih edilmeli.
  • Modellere göre masa boyutları değişse de genellikle masalar 75 santimetre yükseklikte imal ediliyor. Standart bir ölçü olan bu boy çalışma masaları açısından da ideal masa boyu olarak kabul ediliyor. Unutmayın, ideal masa boyu, dirsekler masaya dayadığında ayakların da yere bastığı masalardır. Bu nedenle genç odası çalışma masasının kullanacak olan kişiye göre satın alınması da bir başka önemli nokta olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda boyu ayarlanabilir masalar da genç odaları için ideal. Gençlerin gelişim çağında olduklarını ve boylarının her an uzayabileceğini mobilya seçimlerini yaparken dikkate almak gerekiyor.
  • Masa başında çalışırken kendilerini rahat hissedecekleri, kullanışlı ve sandalyeyle de uyumlu masa modellerine yönelmelisiniz. Aynı zamanda şimdiden seçeceği mesleğe uyumlu bir masa modeli de bir genci ileriki yaşamına ve yapmak istediği mesleğe motive etmek adına oldukça değerli. Örneğin, mimar olmak isteye bir genç için çizim masası tercih etmek onu sandığınızdan çok daha mutlu edebilir.
  • Çalışma masanızda çekmecelerin bulunması, masanızın üzerini işgal eden tüm fazlalıkları da ortadan kaldırıyor. Kapaklı ya da çekmeceli masa modelleri genç oda dekorasyonuna en uygun modeller arasında yer alıyor.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.