Klasik Bebek Karyolaları ile Güvenilir Bir Oda Dizayn Edin

Klasik Bebek Karyolaları ile Güvenilir Bir Oda Dizayn Edin

Hayattaki en değerli varlıklarınız olan çocuklarınız için dizayn ettiğiniz odalarda güvenlik unsurlarını da dikkat alıyor musunuz? Hiç tahmin etmesek de aslında kazalar çoğu zaman “geliyorum” diyebiliyor. Siz siz olun klasik bebek karyolaları ile güvenilir bir oda dizayn edin ve hem sizin içiniz daha rahat olsun hem de bebeğiniz daha rahat bir odada, güven içinde uyusun.

Ne kadar güvenli olduğunu düşünürseniz düşünün çocuklar kendilerine sizin hiç tahmin etmeyeceğiniz yeni tehlikeli durumlar yaratabiliyorlar. Bu nedenle özellikle bebek odasını dekore ederken her ayrıntı üzerinde incelikle durmak ve güvenlik açısından çok dikkatli olmak gerekiyor. Kullanılan malzemelerden oyuncak seçimlerine, mobilya tercihlerinden yerleşimine kadar daha güvenli bir bebek odası dizayn etmek için pek çok kriter devreye giriyor. Klasik bebek karyolaları ve bebek odası mobilyalarıyla daha güvenilir bir oda dizayn etmek ise mümkün. İşte bebek odalarında tehlikeleri bertaraf edebileceğiniz güvenlik önlemleri!

Bebek Beşiği Seçerken Dikkat!

Klasik bebek karyolaları her zaman bebek odasında daha güvenli bir mobilya tarzı olarak tercih ediliyor. Çünkü bu karyolalardan bebeğin dışarı çıkması çok daha zor ve aynı zamanda klasik karyolalar tasarımlarında kullanılan malzemeler sayesinde çok daha sağlam oluyorlar. Bu da bebeğinizin için çok daha korunaklı bir ortam sağlamanız anlamına geliyor. Öte yandan yürümeye başladıkları andan itibaren çocuklar için her yer bir oyun alanına dönüşebiliyor. Bu da düşme ve kayma gibi durumların sıklıkla yaşanabileceği anlamına geliyor. Mobilya seçimlerinizi ve yerleşimlerini her zaman bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Klasik bebek beşikleri en güvenli modeller arsında yer alıyor. Bebeğinizin odasını dizayn ederken klasik bebek odası modellerinden çok da uzaklaşmamaya dikkat edin. Güvenlik standartlarına uygun bir beşik satın almalısınız. Beşiğin plastik ambalaj içermediğinden emin olmalısınız. Aynı zamanda beşiğin boyasının soyulmaması da önemli bir ayrıntı…

Sağlık Ortam İçin Havalandırma

Sağlıklı ve güvenli bir bebek odasında iyi bir havalandırma olmazsa olmaz. Bunu da yalnızca cam açarak sağlamanız pek mümkün değil. Kaliteli bir havalandırma sistemi her şeyden daha önemli. Bu sayede temiz hava, kirli hava sirkülasyonunu sağlayabilir ve çeşitli alerjanları bebeğinizden uzak tutabilirsiniz. Odanın nem oranını dengelemeniz de bebeğinizin daha sağlıklı bir ortamda uyuması ve oynaması için çok önemli.

Doğru Işık Ayarı

Aşırı ışık ve yüksek ses duyu gelişimini negatif yönde etkileyebiliyor. Hatta kimi bebeklerde görme ve duyma açısından kalıcı hasar bile söz konusu olabiliyor. Bu elbette kötü senaryo ama her şeye hazırlıklı olmakta da fayda var. Ses için gündüz 45db, gece ise 30db uygun ses aralığı olarak belirtiliyor, aydınlatma açısındansa metrekare başına 20-30 lümen ideal kabul ediliyor. Bu detayları bir kenara not edin; bir gün ihtiyacınız olabilir.

Manyetik Alan Oluşmamalı

Evdeki elektronik cihazlar aynı zamanda manyetik alan da oluşturuyor. Yetişkinler açısından bu çok büyük bir sorun olmasa da bebeklerin gelişim sürecinde manyetik alan konusunda dikkatli olmakta fayda var. Bebeğinizin odasında elektronik eşyaları konumlandırmamaya dikkat etmelisiniz. Mecburiyetten bulundurduğunuz elektronik cihazları ise kullanmadığınız sürece prize takılı şekilde tutmayın. Prizlere çocuk kilidi koymayı da unutmayın. Minik yaramazların keşif çalışmaları böylelikle bir tehlike arz etmeyecektir.

Oyuncakları Temiz Tutun

Kapaklı, boş ve hafif kutuları oyuncak saklamak için kullanabilirsiniz. Oyuncakları ortada bırakmamanız gerekiyor. Çünkü bebekler özellikle minik parçaların tadını merak edebiliyor. Oyuncak kutsunun hava alması da önemli... Düzenli olarak temizliğini yapmalısınız ki oyuncaklar tozlanmasın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.