Dresuar Sadece Antrede Mi Kullanılır?

Dresuar Sadece Antrede Mi Kullanılır?

Dresuar kullanım alanları günümüzde önceki dönemlere kıyasla oldukça artmış durumda! Bugün dekorasyon biçimlerinin hepsinin ayrılmaz bir parçası haline gelen dresuar modelleri, antrelerden salonlara, salonlardan oturma odalarına, oturma odalarından yatak odalarına kadar ulaşmış durumda. Bu yaygınlaşma elbette kısa bir süre içerisinde yaşanmadı. Dresuarlar estetik açıdan öylesine güzel ve yapılarıyla öylesine işlevsel mobilyalar ki her evde muhakkak tercih ediliyorlar. Yaşam alanlarına ilk adım attıkları günden itibaren ise en çok antrelerde kullanılıyorlar. Çünkü dresuarlar evlerin antrelerinde en çok gereksinim duyduğumuz temel ihtiyaçlara cevap veriyorlar.

Dresuar Kullanımı ile İlgili Büyük Yanılgı!

Herkes evine adım atar atmaz, elindeki, üzerindeki yahut cebindeki fazlalıklardan kurtulmaya çalışıyor. Anahtarlar, telefonlar, cüzdanlar yaşam alanımıza girdiğimiz ilk anda bulabildiğimiz en uygun alana bırakılıyorlar. Bu alan da genellikle şık dresuar modelleri ile doldurulmuş oluyor. Dresuarlar yüzey kullanımları ve çekmeceleri ile birlikte, fonksiyonel aksesuara dönüşüyorlar. Bu nedenle herhangi bir evde antre dresuar olmadan düşünülemiyor. Ancak bu durum dresuar kullanım alanları bahsi açıldığında, söz konusu alanın antreler ile sınırlıymış gibi algılanmasına neden oluyor. Bu bir yanılgıdan başka bir şey değil. Dresuar kullanımı kesinlikle antrelerle sınırlı değil!

Her koşulda bu gerçeğin altının kalın çizgilerle çizilmesi gerekiyor. Dresuar kullanımı antrelerle sınırlı olsaydı, evlerin diğer bölümleri dresuarlar sayesinde elde edilecek şık ve karakteristik bir ürünün artılarından mahrum kalırdı. Yitirilen işlevsel özellikler de cabası! Neyse ki böyle bir durum söz konusu değil!

Dresuar Kullanım Alanları Çeşitleniyor

En başta da söylediğimiz gibi dresuar kullanım alanları çeşitleniyor. Antre, salon, oturma odası ve yemek odaları! Kısacası evin akla gelebilecek hemen her bölümünde dresuarlar yer alabiliyor.

Yakın geçmişimizden bugüne dek, antre dresuar ikilisinin öncülüğünde dresuarların evin diğer alanlarına da yayıldığını görmek mümkün. Özellikle yemek odaları bu durumun en somut göstergeleri haline geliyor. Çünkü dresuar kullanımı dendiği zaman yemek odaları üst sıralarda karşımıza çıkıyor. Yemek takımlarının yerleştirildiği dresuarlar yemek odalarının en özel parçalarının muhafaza edilmesini sağlıyor. bu durum geçmişte olduğu gibi günümüzde de böyle!

Dresuarlar Tüm Dekorasyon Biçimleriyle Uyum Sağlıyorlar

Klasikten moderne, rustik stilden akdeniz tarzı dekorasyona, art deco stilden vintage tarza kadar her dekorasyon biçimiyle uyum sağlayan dresuar modellerinin en sık karşımıza çıktığı yerlerden biri de oturma odaları. Zaten tüm dekorasyon biçimleri ile doğrudan organik bağ kurabilen bir eşyanın evin tekbir bölümünde kullanılıyor olması düşünülemez. Oturma odalarında kullanılan dresuarların çekmeceleri gündelik yaşamın telaşı içinde el altında bulunması istenen ufak tefek ürünlerle dolu. Bu nedenle de evlerin en sık kullanılan kısımlarından biri olan oturma odalarında da dresuarlara rastlamak mümkün!

Ayrıca hobi odaları ve kış bahçeleri de dresuar kullanım alanları içinde yer alıyor. Özellikle ilgilenilen hobiye göre değişen küçük boyutlu ürünlerin kaybolmadan, düzenli biçimde korunmasına olanak vermeleri dresuarları bu alanların gözde ürünlerine dönüştürüyor.

Yatak odalarında komodin kullanmak istemeyenler tercih haklarını dresuardan yana kullanarak, komodinleri dresuarlar ile ikame ediyorlar. Bu iki ürün kullanım amaçlarına göre ayrı sınıflarda olsalar da, araya giren kişisel tercihler istisnai durumlar yaratabiliyor.

Bir dekorasyonu çoğu zaman çarpıcı kılan da aslına bakarsanız istisnai durumlar oluyor. Ve dresuarlar kendinize özgü, göz alıcı stilize mekanlar oluşturmanız için son derece uygun tasarımlar. Nasıl ve evinizin hangi bölümünde kullanacağınız tamamen size kalmış! Dresuar için salon dresuar, antre dresuar gibi bir ayrım yapmak imkansız! Evinizin dekorasyonu her yönüyle size ait olduğuna göre dresuarları dilediğiniz alana yerleştirebilirsiniz!

Klasik ev aksesuarları nasıl seçilir? Dresuar seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte tüm bu sorulara yanıt bulacaksınız. Şimdi makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.