Duvar Boyası ve Koltuk Takımı Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Duvar Boyası ve Koltuk Takımı Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Duvar boyası ve koltuk takımı arasındaki uyum nasıl olmalı? Klasik dekorasyona sahip alanlarda duvar boyasından tutunda, koltuk takımına kadar mükemmel bir uyum olması gerekmektedir. Özellikle evin genel konseptinde belirleyici olan duvar boyaları ile yaşam alanında tercih edilen mobilyalar hem renk hemde doku gereği birbirleri arasında bir uyum olması gerekmektedir.

Renkler yaşantımızın içerisinde modumuzu belirleyen, tarzımızı ve hatta karakterimizi yansıtan aynı zamanda ortamın değerini vurgulayan birçok mesaj iletmektedir. Örneğin, lüks ve ihtişamlı yaşam alanlarında genellikle sarı ve altın renk tonları tercih edilirken, daha asil ve konsept yaşam alanlarında koyu renk hatta siyah renkler tercih edilebilmektedir. Daha ferah yaşam alanları oluşturabilmek adına, krem ve beyaz renklerin tercih edilmesi ile rahatlatıcı bir konsept sağlanmaktadır.

Renkler sözsüz iletişimin önemli bir kanalıdır. Yaşam alanlarında sağlanmak istenen konsepti ve ev dekorasyonunun konuklarına sağladığı verdiği mesajı vurgulamak adına renkleri doğru kullanmak aynı zamanda mobilyalar ile de doğru bir renk seçmek gerekmektedir.

Klasik Koltuk Takımları ile Uyumlu Duvar Boyaları

Klasik koltuk takımları ile uyumlu duvar boyası renkleri bulunmaktadır. Örneğin ahşap oyma motifli ve altın varaklı klasik koltuk takımına sahip bir konseptte, daha çok altın ve sarı renk tonlarına ait duvar boyaları tercih edilmelidir. Üstelik sim ile karıştırarak sarı renk tonu daha da efektif ve parıl parıl bir konsept oluşturabilmektedir.

Sarı renk tonunun yaşam alanında oluşturduğu konsept ağır ve boğucu ise daha çok krem renk tonları da tercih edilebilmektedir. Ancak daha farklı bir konsept oluşturmak için duvar boyası yerine duvar kağıtları da lüks yaşam alanlarında göz alıcı bir konsept oluşturabilmektedir.

Klasik Yaşam Alanlarında Lüks Duvar Kâğıdı

Duvar kağıtları da duvar boyalarının yerine yaşam alanlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Genellikle dokusu ve renk tonunun yanında desenleri ile de lüks yaşam alanlarını desteklemektedir. Klasik mobilyalardaki ahşap oyma motifler gibi şık ve göz alıcı motiflerde onlarca farklı motifli duvar kâğıdı modeli bulunmaktadır. Bu duvar kağıtlarını tercih ederek mobilyalarınız ile mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Ancak duvar kâğıdı kullanırken yararlarını ve sağlayabileceği zararları da göz önüne almak zorundasınız.

Duvar kağıtları kolay temizlenebilir yapısıyla toz ve kire karşı temiz tutulabilmektedir. Böylece her zaman yeni, tertemiz ve parıl parıl yaşam alanlarınızı destekleyebilirsiniz.

Duvar kağıtları duvarın üzerine ekstra bir tabaka oluşturarak ısı ve ses yalıtımını da desteklemektedir. Özellikle ısı yalıtımında büyük yararı olan duvar kağıtları duvarın soğuğunu, içeriye daha az verirken odanın içerisindeki sıcak havayı da muhafaza etmeyi sağlamaktadır.

Duvar kağıdının yararları kadar zararları da bulunmaktadır. Duvar kağıtları doğru bir çalışma ile uygulanmadığı takdirde ek yerleri belirgin olacak ve bu durum evinizin konseptini oldukça kötü bir şekilde etkileyecektir.

Duvarın rengini ve konseptini değiştirmek istediğinizde kâğıdı sökmek zorunda kalacaksınız. Bu durum genellikle zor ve eziyetli bir süreç olacaktır. Sağlam yapıştırıcı ile duvara yapışan duvar kağıdı modeli zor bir şekilde çıkacaktır. Bununla birlikte kâğıdı duvardan sökerken duvarın sıvasını yaralayabilirsiniz. Bu gibi zahmetli bir uygulama ve konsept değiştirme işlemi olduğu için konsept değiştirmeniz oldukça zor olacaktır. Bu da sıkıldığınız yaşam alanınıza belli bir süre daha katlanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmektedir.

İster duvar boyası ister duvar kâğıdı kullanın yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz bu dekorasyon ürünleri mükemmel konsepte ulaşmak için birer etmen olarak karşınıza çıkacaktır. En şık ve lüks yaşam alanları birçok dekorasyon etmeninin mükemmel bir uyum içerisinde bir araya getirilmesinden oluşmaktadır. Şık yaşam alanları oluşturmak için duvarınızın rengine özen göstermelisiniz.

Yaşam alanarınızda oluşturmak istediğiniz dekorsyonlar hakkında bilgi almak için dekorasyon yaparken uygulamanız gereken fikirleri paylaştığımız makalemizi mutlaka okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.