İthal Avize Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

İthal Avize Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunun en önemli noktalarından birisi avizelerdir. Her ne kadar bazı insanlar, avizelere gerektiği kadar önem vermese de tercih edilecek ithal avize ile evin havası tamamen değişir. Kullanıldığı alanlara ciddi bir şıklık ve asalet katan avizeler, ev dekorasyonunun olmazsa olmazları arasında yer alır. Fakat burada yapılacak seçim çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ve bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. İthal avize markaları ve bu markalara ait ürünlerin modelleri hakkında bilgi sahibi olunması, yapılacak seçimin daha isabetli olması anlamına gelir.

İthal avizeciler, bilinen ve alışılanın dışında ürünlerin satışını yaparlar. Bu işletmeleri ziyaret ettiğinizde, burada bulunan ithal avize modellerini incelediğinizde, bu durumu kısa sürede fark edeceksiniz. Ev ve işyerlerinin hemen her bölümü için çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz farklı ithal avize çeşitleri vardır. Bunları salon, oda, koridor ve mutfak gibi bölümlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İthal Avize Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İthal avize seçimi dışarıdan bakıldığında basit bir iş gibidir. İnsanlar, kendi zevklerine uygun olan modeli seçer böylece işlem tamamlanmış olur. Fakat bu düşünce ile hareket edilmesi, ciddi bir hayal kırıklığına neden olacaktır. Bundan dolayı aşağıda bahsedilecek olan hususları mutlaka dikkate alın ve ithal avize modellerini incelerken, bu hususlara göre hareket edin. Böylece yapacağınız seçim beklentilerinizi karşılayacaktır.

İthal avizeler arasında seçim yaparken, öncelikle kullanacağınız bölüme uygun olmasına dikkat edin. Daha sonra ise zevkinize uygun olan ithal avize modellerinden birisini tercih edin. Fakat bunları yaparken, mutlaka aldığınız ürünlerin garanti olduğundan emin olun. Ülkemizdeki ithal avizecilerin bir bölümü, Çin gibi ülkelerden getirdikleri ürünlere garanti vermemektedir. Bu da müşterilerin mağdur olması anlamına gelir. Garanti dışındaki bir diğer husus ise montajdır. Avizelerin montajının profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir. Böylece avize sorunsuz bir şekilde aydınlatma sağlarken, güvenlik noktasında da herhangi bir sorun yaşanmaz.

Yukarıdaki hususların haricinde ise seçilen modern ya da klasik ithal avizenin aydınlatma kapasitesi ve kullanılacak alanın karşılaştırılması gerek. Ayrıca tasarruflu olan ürünleri tercih etmeniz, elektrik faturalarınızın daha düşük olması anlamına gelir. Bu noktada ithal ledli avizeler, ciddi şekilde tasarruf sağlarken, aydınlatma performansı bakımından da beklentileri karşılar.

Evin Bölümlerine Göre İthal Avize Seçimi

İthal avizeler, evin her bölümünde kullanılan ürünlerdir. Fakat seçim yaparken kullanım alanına dikkat edilmesi gerekir. Eve girildiğinde ilk karşılaşılan bölüm koridorlardır. Koridorların en önemli özelliği ince ve uzun bir şekilde olmalarıdır. Ayrıca koridorlarda pencere de yoktur. Bundan dolayı buralara aydınlatma gücü yüksek olan ürünlerden alınması daha doğru olur.

Evlerin bir diğer bölümü olan oturma odaları ise insanların en fazla zaman geçirdikleri alanlardır. Bu alanlar için tercih edilecek ürünlerin tasarruflu olması çok önemlidir. Ayrıca buranın daha şık bir görünüm kazanmasına bağlı olarak mobilyaların modeline bağlı olarak ithal modern avizeler tercih edilebilir.

Salonlar ise genellikle sık kullanılan alanlar değildir, fakat misafirler burada ağırlanır. Dolayısıyla da burasının çok şık olması gerekir. İthal kristal avizeler burası için biçilmiş kaftandır. Yatak odası için de bu modeller tercih edileceği gibi farklı seçenekler de değerlendirilebilir. İthal avize camı ile şıklık bir derece daha arttırılabilir.

Sitemizde yer alan ithal avizelerden istediğinizi tercih edebilir ve zevkinize uygun olan seçeneği kısa sürede bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü markalara ait bu ürünler ile evleriniz çok daha şık bir görünüme kavuşur ve evde zaman geçirmek, size ayrı bir keyif vermeye başlar.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.