Retro Sevenler İçin Koltuk Takımı Önerileri

Retro Sevenler İçin Koltuk Takımı Önerileri

Teknoloji, moda, yaşam… kısacası dünya hızla değişiyor. Eskiye, çocukluğa özlem ise hiç değişmiyor. Belli kalıpları yırtarak insana farklı bir enerji veren retro modası devam ediyor. Geçmişe özlem, eskiye dönüş olarak karşımıza çıkıyor.1950’li yıllardan 1980’lere kadar devam eden dekorasyon anlayışı olduğu belirtiliyor. Oturunca kalkmak istemeyeceğiniz retro koltuklar, nostaljik mobilyalar farklı bir dünyayı çağrıştırıyor. Misafirlerinizi geçmişe götürecek büyüleyici retro oturma grupları insanı içine çekiyor.

Retro tasarımlarda abartıya kaçmadan “Ben buradayım” diyen; göz alıcı renkler, eski yıllara ait izlenimi veren yeni ürün ve aksesuarlar öne çıkıyor. Özellikle, çiçekli veya geometrik desenler, karo şekiller ‘retro tasarım, enginlere sığmam tasarım’ diyen tüm nostalji aşıklarını bekliyor.

Sevdiğiniz retro oturma grupları uzağınızda değil, çok yakınınızda…

Retro koltuklarda ve koltuk takımlarında hem ciddi, hem de canlı bir görünümün hakim olduğu görülüyor. Siyah, beyaz ve koyu kahve renkleri ön plana çıkıyor. Ancak, kullanılan tekstil, desen, renk ve tasarımlar ise canlılığa göz kırpıyor. En çok hardal sarısı, indigo mavisi, mor, fuşya, nane ve avakado yeşili gibi renkler göze çarpıyor. Örneğin, ahşap retro oturma grupları geometrik ve renkli desenli minderlerle ortamı şenlendiriyor, klasik tonların arasından sıyrılıp gösterişe kaçmadan ‘buradayım’ diyebiliyor.

Retro koltuk takımlarını bütünleyen kordonlu aydınlatmalar, ahşap tabure, orta sehpa ve zigonlar da kendini unutturmuyor. Tekerlekli ahşap servis arabaları, ince ve yüksek metal ayaklı sandalyeler, oymalı büyük aynalar, sürgülü ve uzun dolaplar en çok dikkat çeken retro mobilyalar arasına giriyor.

Aktif, dinamik ve heyecanlı bir yapıya mı sahipsiniz? Ahşap bir kütüphane veya alçak bir orta sehpasıyla kombin yapabileceğiniz rengarenk, canlı patchwork retro koltuk takımları tüm havayı anında değiştiriyor. Patchwork koltuklar herkese mutluluk ve neşe veriyor. Zevkinize göre kendi yapacağınız patchwork örtüler ise klasik koltuk takımlarını canlandırıyor.

Genç ve sportif bir tarzınız mı var? O zaman, renkli puantiyeleri olan kırmızı yastıklı ceviz ağacından yapılmış ahşap ayaklı dekoratif retro koltuk, kanepeler hayatın keyfini çıkarmak için sizi bekliyor.

Özlem duyduğunuz yıllar 1970 ve 80’li dönemlere mi ait? Geçmişe dönmek için eski filmler izlemekten veya şarkılar dinlemekten çok daha fazlasını yapmak elinizde… Pencere kenarlarını süsleyen berjerler keyifli vakit geçirebileceğiniz retro koltuk takımı belki de tam karşınızda duruyor. Hayal etmeniz yeterli. Zevkinize göre turuncu, hardal, yeşil veya renklerdeki takımlar büyük eğlenceli yastıklarla sanki oyun oynuyor.

Modern görünüşlü hasır retro koltuklara ne dersiniz? Daha çok dış mekanda kullanılan hasır koltuklar iç mekanda da kendini göstermeye başlıyor. Dedeniz veya büyükannenizden kalma sallanan hasır koltuklar zevkinize göre ahşap koltuklarla birleşerek retro oturma gruplarını oluşturuyor.

Meyveli retro koltuklar olduğunu biliyor musunuz? Rahat tasarımı ve canlı renkleriyle armut koltuklar özellikle bahçelerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Daha klasik tarzlara yakınsanız; kısa ayaklı, koltuklarda siyah, kanepede beyaz olmak üzere ahşap retro koltuk takımları da hemen seçim yapmanız için kendi tarzınızı oluşturarak geçmişe yenilik katmanızı sağlıyor.

Kendi zevkinize göre de seçebileceğiniz veya kombin oluşturabileceğiniz retro koltuk takımı modelleri zamansız tasarımıyla hangi yıla ait olursa olsun her yeni modaya inatla uyum sağlıyor.

Mobilya seçiminden koltuklara, aksesuarlardan kullanılan renklere kadar her özellik, her dönem retro tasarımlarda önemli rol oynuyor. Hangi döneme kendinizi daha yakın hissediyorsunuz? 1960’ları mı, 1970’leri mi daha çok seviyorsunuz? Neden derseniz; bir bütün olarak retronun, sizi geçmişe doğru yolculuğa çıkarırken tam da istediğiniz dönemi yaşatması gerekiyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.