İkizler Burcu Bebeklerin Odaları Nasıl Dizayn Edilmeli

İkizler Burcu Bebeklerin Odaları Nasıl Dizayn Edilmeli

Bebek odası mobilya seçimi için benimsenen rotalara kimi zaman bebeğin burcu şekil veriyor. Burçlara göre bebek odası seçimi yapmak çoğu zaman bebeklerin yaşamlarının ileriki dönemlerinde karşılaşabilecekleri pek çok şeye önceden hazır olmalarını sağlıyor. Çünkü burçlara göre tasarlanan bebek odaları, onların büyüdükleri zaman burçları gereği benimseme ihtimalleri yüksek olan zevklerine göre düzenleniyor. Bu durum da ebeveynlerin işlerini kolaylaştırdığı gibi bebeklere de her açıdan avantaj sağlıyor.

Bebekler zaten doğal durumlarından ötürü enerjikler. Şaşırtıcı biçimde etraflarındaki herkesi hayrete düşürecek kadar pratik hareketlerde bulunuyorlar. Bir de bu bebeğin ikizler burcu olduğunu düşünürseniz, her şey ikiye katlanıyor. Yaşamlarını hızlı olma ve pratik çözümler etrafında kuran ikizler burcunun, bu baskın özelliğine uygun bir bebek odasında yaşaması gerekiyor. Dolayısıyla tasarlanması biraz zahmetli ancak en sonunda çok keyifli olan ikizler burcu bebek odaları için dekorasyon stilleri çarpıcı önerilerde bulunuyor.

İkizler Burcu Bebek Odaları

İkizler burcu bebeği anne ve babası başta olmak üzere etrafındaki herkesi, zekasıyla erken yaşlardan itibaren kendisine hayran bırakacaktır. Hareket etmeyi, keşfetmeyi ve üstelik hızlıca keşfetmeyi çok sever. Konuşmaya başladığı andan itibaren her ayrıntı sorar ve düşündüğü, hissettiği ne varsa detaylıca anlatmaya başlar. Bu yüzden ikizler burcu bebek odaları öncelikle geniş hareket alanı esasına göre dizayn edilmeli. Bebeğinize ilk hareketlenmelerinin ardından, emekleyerek, yürüyerek, dokunarak keşfedebileceği bir oda sunmalısınız. Her bebek bunu ister ancak ikizler bebeği bu noktada daha bir ele avuca sığmayacaktır. Dolayısıyla bebek odası mobilya seçimi bu hareket alanı genişliğinin ardından, onun bu alanda güvenle hareket etmesini sağlamalısınız.

Çok yüksek beşiklerden kaçının. Beşik korkuluklarının çok olmamasına özen gösterin. Sivri hatlardan uzak durmaya çalışın. Tamamen oval tasarımlardan oluşan mobilyalar bulmakta zorlanırsanız, mümkün olduğunca oval hatlara yer açın.

Onun daha az hareket etmesini ve çok fazla yorulmamasını sağlamak için tasarlayacağınız ikizler burcu bebek odaları son derece ilgi çekici olmalı. Oyuncak şeklinde mobilyalar, mobilyalara eklemlenebilen oyuncaklar, oyun alanı sağlayan halı desenleri bu anlamda değerlendirebilecekleriniz arasında yer alıyor.

Bebek Odası Mobilya Seçiminde Renkler

Renkler özellikle bebekler üzerinde doğrudan etkili olduğundan bu konuda da hassas davranmalısınız. Burçlara göre bebek odası seçimi için dile getirilen tavsiyeler, ikizler burcu bebekler için tercih edilmesi gereken renklerin, onları sakinleştirmek üzere tercih edilmesini öneriyor. Sarı, kırmızı, mor gibi göz alıcı ve yoğun renklerden uzak durun. Pastel tonlara ve hatta mümkünse sakinliği ve sakinleştirmeyi odak noktasına yerleştiren mavi gibi beyaz ya da bej gibi renk alternatiflerine göz atın. Ayrıca beyaz, bebek odası mobilya seçimi söz konusu olduğunda, saflığın ve masumiyetin simgesi olduğundan eskiden beri çok tercih edilmektedir. Bunun bilincinde olan Asortie Mobilya’nın bebek odası mobilyaları üretiminde kullandığı ana renklerden biri de beyazdır.

İhtişam Klasik Bebek Odası Takımı

İhtişam Klasik Bebek Odası Takımı için bir Asortie harikası diyebiliriz. Beyazın en çok yakıştığı modellerden biri olan bu fonksiyonel model, bebeklerin rahatını düşünürken ebeveynlerin ihtiyaçlarını da göz ardı etmiyor. Burçlara göre bebek odası seçimi yapmanızı özellikle ikizler burcu bebeğiniz için kolaylaştıracak olan bu takım, geniş dolabı, ihtiyaç duyacağınız her şeyi elinizin altında tutacak çekmeceleriyle, size bebeğinizin hızını yakalamanız konusunda destek olacak. Ayrıca bu takım Asortie farkıyla, çalışma masası ve daha büyük bir yatak eklenerek genç odasına dönüştürülebiliyor. Kısacası, bebeğiniz alıştığı konfora çocukluk ve ilk gençlik dönemlerinde de sahip olabiliyor!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.