2020 Lüks Mutfak Dekorasyonu Trendleri

2020 Lüks Mutfak Dekorasyonu Trendleri

Her sezon getirdiği yeniliklerle birlikte mercek altına alınan mutfak dizayn önerileri tıpkı mutfakların kendileri gibi en küçük ayrıntılarına kadar inceleniyor. Çünkü yaşam alanlarında mutfaklar kadar yoğun kullanılan bir başka bölüm daha bulunmuyor. Mutfakları süsleyen her aksesuar, her mobilya ve her araç – gereç gün içerisinde defaten kullanılıyor. Bu kullanım elbette bir gerekliliğin getirisi! Ancak bu getiri aynı zamanda mutfakların evin diğer alanlarına kıyasla daha kısa sürede yıpranmasına da neden oluyor. Bu doğrultuda mutfakların doğal olarak elden geçirilmesi için yeni mutfak dekorasyon fikirleri değerlendirmeye alınıyor. Yahut aynı şekilde en sık vakit geçirilen mekanlardan biri olmaları nedeniyle mutfaklar estetik açıdan ömürlerini daha hızlı tüketiyorlar. Sonuç olarak mutfağınız işlevsel özelliklerini yitirmese de size sıkıcı gelmeye başlıyor. Bu sıkıcılık kısa süre içerisinde yeni lüks mutfak tasarımları üzerine incelemelerde bulunmanıza neden olup, keyifli bir hale gelebiliyor. İşte tam bu noktada devreye sezonun yeni trendleri giriyor.

Eğersiz de mutfağınızı herhangi bir gerekçe ile yenilemeyi düşünüyorsanız ya da yeni evinizin mutfağını, tam da zamanında 2020 mutfak mobilyaları ile döşemek istiyorsanız bulunmaz bir fırsatı elde etmek üzeresiniz. Sezonun 2020 dekorasyon trendleri ile çalkalandığı bugünlerde mutfağınıza taze ve yepyeni bir görünüm kazandırmak sizi oldukça mutlu edecektir.

Peki, lüks mutfak tasarımları yapmak üzere 2020 mutfak dizayn önerileri hangi renkleri üzerinde taşıyan mutfak mobilyalarının seçilmesini söylüyor? Mutfaklarda görmeye alışık olmadığımız hangi aksesuarlar 2020 ile birlikte mutfaklara giriyor, gelin hep birlikte göz atalım!

Sezonun Mutfak Renkleri Yeşil ve Lila

2020 mutfak dekorasyon trendleri bu sezon mutfakların rengârenk olacağına işaret ediyor. En çok karşılaşacağımız renklerin ise huzur ve sakinlik verip yalınlığı destekleyen yapısıyla yeşil ve lila olacağının altını çiziyor. Canlı renklerin yanı sıra detayların tunç gibi özel renklerle bezenecek olmasının yanı sıra mat siyah mutfaklar da sezonun yükselen eğilimleri içinde kendini gösterecek.

En Şaşırtıcı Yenilik!

Yeni mutfak dekorasyon fikirleri ile 2020 sezonunda karşımıza çıkan bir yenilik hepsinden daha sarsıcı etkilere neden olacak gibi görünüyor. Üstelik bu sarsıcılığına rağmen bildiğimiz fakat günümüz dünyasının koşullarında pek ihtimal vermediğimiz bir yenilik karşımıza çıkıyor. Açık raflar!

Açık raflar için yenilik demek mi yoksa bir eskiye dönüş demek mi daha doğru olur, bilemiyoruz. Ne de olsa şimdilerde orta yaşta olanlar, orta yaşlarını geride bırakanlar ve hatta gençlik dönemlerinin sonuna yaklaşanlar bile hatırlayacaktır ki, açık raflı mutfaklar bir dönem hemen her evin mutfağının vazgeçilmeziydi. 2020 mutfak dizayn önerileri üst mutfak dolaplarını tamamen ortadan kaldırarak, bu alanlara meta, ahşap ya da cam açık raflar yerleştirilmesini uygun görüyor. Kısacası yeni mutfak dekorasyon fikirleri modern tasarımlarla nostaljik mutfakların kurulmasını öngörüyor.

2020’nin Lüks Mutfak Tasarımları

Son yıllarda mutfaklarda artış gösteren doğal taş, organik aksesuar ve vintage ürünlerin kullanımı 2020 ile adeta tavan yapacağa benziyor. Doğal ahşap mobilyalar hasır ve bambu aksesuarlarla süslenecek. Böylece vintage esintiler de bu aksesuarların beraberinde mutfaklara daha keskin biçimde yerleşmiş olacaklar.

2020 mutfak mobilyaları ise doğal ahşaba el işçiliği ile yapılan süslemeleri fazlasıyla üzerinde taşıyacak! El işçiliği ile uygulanan süslemeler, sert hatlara sahip köşeli mutfak mobilyalarının üzerinde yer alacaklar. Aynı zamanda 2020 mutfak mobilyaları daha önceki dönemlere kıyasla artan depolama alanları ile de dikkat çekiyor. Düzenin, pratik çözümleri ve ekstra alanların her daim önemsendiği mutfakların muhafaza alanları bu yıl daha da genişliyor. Böylece mutfakların işlevsel yapısı perçinlenmiş oluyor!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.