5 Adımda Hayallerdeki Gibi Country Bebek Odası Dizaynı

5 Adımda Hayallerdeki Gibi Country Bebek Odası Dizaynı

Anne ve baba adayları için en keyif verici süreçlerden biri bebek odasını hazırlamak olmalı… Yatak, dolap, karyola bir yana duvar kağıdından aydınlatmasına, oyuncaklarından perdelerine ve duvar süslerine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor. Son dönemlerin bebek odası trendlerinden biri ise country bebek odası dekorasyonu. Bebeğinin odasında kasaba havası estirmek, onu her gün kır çiçeklerinin arasında uyandırmak isteyenler tercihlerini country bebek odası takımlarından yana yapıyor.

Bebek odaları bir evde hazırlanması en keyifli mekanlar olsa gerek… Sizce de öyle değil mi? 9 ay boyunca anne-baba olma heyecanını yaşayan çiftler her bir detayı en ince ayrıntısına kadar düşünüp bebeklerinin odasını özenle tasarlıyor. Country bebek odası ise son dönemlerin gözdesi konumunda. Bebek odasını çiçeklerle süslemek, doğal ve sade bir oda hazırlamak, nostalji temalarını odaya serpiştirmek country bebek odası modellerinin olmazsa olmazları…

Ekose desenler, çiçekli kumaşlar ve biraz daha büyük mobilyalar… Toprak tonları, uçuk maviler, toz pembeler ve açık turuncular… Bir de ahşap öğeler oldu mu country tarzı yakalamışsınız demektir. İşte 5 adımda hayallerdeki bir country bebek odası dizayn etmenin püf noktaları!

1.Adım: Eskitme Mobilyalar

Bu tarzın en öne çıkan özelliği eskitme mobilyaların kullanılıyor olması. Bebek odası yeni olmalı, yeni gibi görünmeli diyorsanız bu tarz pek de size göre olmayabilir. Öncelikle country bebek odası modellerine bir göz atın ve içinize sinmiyorsa başka bir dekorasyon stiline yönelin.

2.Adım: Pastel Renkler

Country tarz dekorasyonda genel olarak pastel renkler kullanılıyor. Aynı zamanda köy evi ya da kır evi denebilecek yöresel çizgilerin de country tarzın önemli bir özelliği olduğunu hatırlatalım. Ancak yöresellik kafanızı karıştırmasın. Bu tarz dekorasyon için Fransız ve İngiliz usulü demek daha doğru olur.

3.Adım: Ekosa Desenler ve Çiçekler

Doğanın güzelliğini modern ve şık dokunuşlarla eve taşıyan bu dekorasyon tarzında ekoseler, çiçek desenleri oldukça ön planda. Bebeğinizin odasını bu detayları kullanarak daha sevimli ve huzurlu bir ortam haline getirebilirsiniz. Ağaç dallarının ve ağaç motiflerinin çok fazla kullanıldığı country tarzda örtüler de sıklıkla karşımıza çıkıyor.

4.Adım: Ahşap Ön Planda Olmalı

Country bebek odası takımlarına yöneliyorsanız şunu unutmayın; metal eşyalar bu dekorasyon tarzında kendine asla yer bulmuyor. Ahşap mobilyalar tercih etmelisiniz. Perdeleriniz de yine açık tonlardaki pastel renklerden seçilmiş olmalı ki bebeğinizin odası ferah ve aydınlık olsun.

5.Adım: Objelere dikkat!

Bebek odasını tamamlayan unsurlarda dikkatli olmakta fayda var. Yanlış tercihler tarzınızı alt üst edebilir. Örneğin, tüylü halılar kullanmalı ve oda da mutlaka yumuş yumuş battaniyelere, pelüş örtülere yer vermelisiniz. Kullanacağınız objeler de odanın renklerine ve genel dekorasyonuna uyumlu olmalı.

Country Bebek Odası Fiyatları

Bebek odası hazırlamak elbette maliyetli bir iş... Özellikle bebek sağlığına yönelik detayları atlamadan dekore ediyorsanız maliyetleriniz de artıyor. Country bebek odası fiyatları da modellerine, kullanılan malzemelere ve mobilyalardaki işçiliğe göre değişiyor.

Bebek Odası Hazırlarken Bunlara Dikkat!

Dekorasyon stiliniz ne olursa olsun bebek odası hazırlığında atlanılmaması gereken bazı önemli detayları da hatırlatmakta fayda var:

  • Bebek odası ebeveyn odasına yakın olmalı, güneş almalı ve ses yalıtımı yapılmış olmalı.
  • Halı seçerken toz tutmayan, kolay temizlenebilen bir halıdan tercih yapılmalı.
  • Duvarlarda beyaz tercih etmeyin. Beyaz ışığı oldukça sert yansıtan bir renktir. Pastel tonlar bebeğin gözünü yormaz.
  • Karyolanın şıklığını önemserken bebeğin konforu göz ardı edilmemeli. Ahşap karyola seçmeli ve karyolanın parmaklık arası mesafelerine de dikkat etmelisiniz.
  • Yatak seçimi en önemli konu! Satın almadan önde çok iyi araştırma yapmalısınız. Bebeğinizi terletmeyen, rahat uyumasını sağlayan bir yatak almalısınız ki sağlıklı bir şekilde uyuyabilsin ve tabi mutlu bir şekilde uyanabilsin.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.