İhtişamlı Klasik Koltuklar ile Salonunuzu Süsleyin

İhtişamlı Klasik Koltuklar ile Salonunuzu Süsleyin

Salonlar evlerde en fazla zaman geçirilen alanlar arasındadır. Misafirlerin ağırlandığı, ailenin bir araya geldiği, dinlenilen, eğlenilen alanlardır. Bu nedenle salon ve oturma odalarının dekorasyonuna oldukça önem verilmektedir. Salonların dekorasyonunda en önemli olan unsurlar arasında koltuk takımları vardır. İhtişamlı klasik koltuk takımları ile salonunuzu dekore edebilirsiniz.

Klasik koltuklar geçmişten günümüze kadar salonlar ve oturma odaları için tercih edilen koltuk takımlarındandır. Klasik koltuk takımları değişen moda akımlarına ayak uydurup yansıtsa da kendi tarzını hiç değiştirmemiş ve klasik koltuk takımları olarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Klasik koltuk modelleri arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Klasik koltuk alırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus zevkinizi yansıtması ve evinizin dekorasyonuna uygun olmasıdır. Eğer yeni ev kuruyorsanız öncelikle koltuk takımınızı seçmeniz ve ardından salonunuzun diğer eşyalarını ve aksesuarlarını seçmeniz gereklidir. Ancak yalnızca koltuk takımını değiştirecek ve diğer eşyalarınızı kullanmaya devam edecekseniz var olan eşyalarınız ile maksimum yakınlıkta koltukları seçmeniz gereklidir.

Klasik koltuk takımının salonunuzun ölçülerine yakın boyutlarda olması çok önemlidir. Dar alanlar için tercih edilen büyük klasik koltuk takımları salona sığmayabilir veya kalabalık bir görüntüye sebep olabilir. Veya geniş alanlar için seçilecek küçük boyutlarda koltuk takımları alanı yeteri kadar doldurmayacağı için boş bir görünüme sebep olup dekoratif olarak olumsuz bir görüntüye sebep olabilir.

Klasik koltuk alırken ahşap kalitesine dikkat etmeniz gereklidir. Uygun kaliteden yapılmayan klasik koltuklar görüntü ve kullanım açısından uygun olmayacaktır. Klasik koltuklar genellikle dayanıklı ürünlerdir. Sizin koltuk takımınızın da dayanıklı olması için kullanılan ahşap kalitesine dikkat etmelisiniz.

Klasik koltuklar birçok kumaş ile döşenmektedir. Klasik koltuk alırken döşeme özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Koltuk takımlarınızı uzun süreler kullanabilmeniz için iskeletlerinin dayanıklı olması kadar kumaşlarının da dayanıklı olması gereklidir.

Koltuk döşeme kumaşlarının en fazla yıpranmasına sebep olan etmenler temizlik sırasında uygulanan kuvvet ve kullanılan temizleyici maddelerdir. Leke tutmaz özellikte koltuk takımı alarak lekeleri kolay temizleyebilirsiniz aynı zamanda kolay temizlenebilen kumaştan döşenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer bu hususlara dikkat edip, temizlik sırasında koltukları çok yıpratmaz ve lekeler kurumadan temizlerseniz koltuklarınızın yıpranmasını azaltabilirsiniz.

Koltukların uzun süreler kullanılabilmesini sağlayan bir diğer etmen koltukların süngerleridir. Süngerler oturmaya bağlı olarak çökme yapmamalıdır. Zamanla çökme yapan koltuk süngerleri hem görünüm açısından olumsuz bir görünüm sunacak hem de rahatsızlık verecektir.

Klasik koltuk alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri koltukların rahat olmasıdır. Rahatlık kişiden kişiye göre değişen bir kavramdır. Rahatlığın tanımını herkes farklı yapmaktadır. Kendinize en uygun rahatlıkta koltuk özelliklerini keşfedip, o özelliklerde koltuk almalısınız.

Koltuk takımları içerisinde üçlü koltuklar, ikili koltuklar ve berjerler bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre tekli koltukları 1 veya 2 adet alabilir, ikili koltuk yerine üçlü koltuk tercih edebilirsiniz. Koltuk almadan önce kafanızda ihtiyaçlarınızı belirleyip salonunuz için en uygun koltuk özelliklerini belirlerseniz kendiniz ve eviniz için en uygun klasik koltuk takımını seçebilirsiniz.

Klasik koltuk seçerken salonunuzda yemek odası takımının da konumlandırıp konumlandırılmayacak olması da önemli bir etmendir. Eğer yemek odası takımı ve oturma grubu aynı alanda konumlandırılacaksa her iki takımın boyutlarının birbirine yakın boyutlarda ve tarzlarda olması çok önemlidir. Dilerseniz klasik koltuk takımı ve klasik yemek odası takımının takım olarak üretildiği modelleri tercih edebilir isterseniz her iki mobilya takımını ayrı ayrı alarak kendi salon dekorasyonunuzu yapabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.