Görkemli Odalara Açılan Modern Otel Kapıları

Görkemli Odalara Açılan Modern Otel Kapıları

Turizm sektöründe misafir memnuniyeti her şeyden önemli… Bunu sağlamanın yolu da detaylardan geçiyor. Güler yüzlü hizmet, işletmenin kalitesi elbette önemli ama bunları tamamlayan detaylarda eksiklikler olursa işler sarpa sarabilir. Bir otelde iyi yemekten iyi müziğe, genel alanların temizliğinden dekorasyon unsurlarına kadar her şeyin memnuniyet sağlamda ayrı bir rolü bulunuyor. Kapıların bile! Şık otel kapıları, şık olmanın dışında nasıl olmalı dersiniz?

Turizm sektörünün oldukça farklı dinamikleri var ve insana hizmet odaklı bir sektör olduğunu düşünürsek, insanı memnun etmenin ne kadar zor olduğunu da unutmamak gerekiyor. Harika bir oda tasarımı yapmış olabilirsiniz ama odaya dışarının tüm gürültüsü giriyorsa işiniz zor! Ya da son teknoloji, kartlı kapı sisteminiz iyi çalışmadıysa… Daha pek çok detaydan söz edebiliriz. Modern otel kapılarında artık teknolojik unsurlar devreye girdi, kapılar da akıllandı. Peki, bu akıl misafirleri mutlu etmeye ne kadar etki ediyor? Şık oteller için, otel kapı çeşitlerini iyi seçmekte fayda var!

Şık Oteller İçin Akıllı Kapılar

Gelişen teknoloji her alanda kendini belli ediyor. Bunu kapı sistemlerinde de görüyoruz. Otel kapı modellerinde bugün artık akıllı teknolojiler devreye girmiş durumda. Özellikle de kilit açısından... Konakladığınız süre boyunca otel odasında bıraktığınız özel eşyalar her zaman aklınızı öyle ya da böyle meşgul ediyor. Pek çok özel eşyanızı bırakmakta tereddüt edebiliyorsunuz. Yeni teknolojilerde artık bu tereddütlere yer yok. Günümüzde rezidans, beş yıldızlı oteller, butik oteller gibi pek çok farklı otelde tercih edilmekte olan akıllı sistemler artık yaygın bir şekilde kullanılıyor ve güvenliği yüzde 100 seviyesine çıkarıyor. Üstelik bu sistemlerde kullanılan kilitler renk ve model olarak otel kapılarının tarzına uygun şekilde de dizayn edilebiliyor. Genellikle kartlı olan yeni kapı teknolojilerinde sistemde iki farklı kart türü bulunuyor. Tanımlı olan kartları, otel kapı sistemlerine beş ya da sekiz santimetre uzaklıktan okutuyor olmak, kapı kilidinin kapıyı açabilmesi için yeterli. Üstelik otel kapı sistemleri ile birlikte kullanılan kartları bina kartı, kat kartı, acil durum kartı ve de ziyaretçi kartı olarak da tanımlayabiliyor ve çok amaçlı şekilde kullanabiliyorsunuz. Otel kapı sistemleri, çalışmalarına pil ile devam ediyorlar. Pil biterken kilidi, kullanıcısını uyarıyor.

Güvenlik Kapsamlı Bir Konu

Söz konusu bir otel ve güvenlik olunca akla yalnızca odadan eşyaların çalınması gelmemeli. Aynı zamanda yangın güvenliği de oldukça önemli. Çok fazla insanın aynı çatı altında olduğu yerlerde yangın gibi felaketlere karşı tedbirli olmak önem kazanıyor. Bu güvenliği sağlamanın belli prosedürleri olsa da prosedürler dışında da “kaza geliyorum demez” durumlarına karşılık bazı tedbirler alınması gerekiyor elbette. Bunlar arasında en önemlisi de yangına dayanıklı malzemelerin seçilmesi. Otel tekstil ürünlerinde yanmaz kumaşlar tercih etmek, otelin yalıtımlı olmasını sağlamak gibi güvenlik tedbirlerinin yanında kapıların yanmaz malzemelerden üretilmiş olması gerektiğinin altını çizelim. Tasarım elbette önemli ancak yanıp kül olduktan sonra kapının güzelliği değil, otelin güvensizliği akılda kalacaktır.

Gürültüye yer yok!

Bir otel misafiri, odasına girip kapısını kapattıktan sonra dinlenmek, iyi uyumak ve odasında kaliteli vakit geçirmek istiyor. Kimi iş insanları kısa süreli iş seyahatlerinde özellikle odalarında sessizliği çok önemsiyorlar ve otelin diğer alanlarındaki hiçbir sesi duymak istemiyorlar. İşte bu noktada ses yalıtımının önemi ortaya çıkıyor. Oda pencerelerinde ses yalıtımı sağlanmış olmasının yanı sıra akustik ses yalıtımlı kapılar kullanılması önemli. Bu sayede dışarıda kıyamet kopsa duymayacak ve odanın içinde sakin yaşamınıza devam edebileceksiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.