Modern Kapılar ile Klasik Kapılar Arasındaki Farklar

Modern Kapılar ile Klasik Kapılar Arasındaki Farklar

Yaşam alanlarında tercih edilen kapıların farklı modellerde seçenekleri bulunmaktadır. Daha çok evin konsepti ile doğru orantılı seçilen kapı modelleri, modern kapılar ve klasik kapılar olarak farklı tarzlarda üretilmektedir. Bu iki tarzın da kendi içerisinde birçok farlı modeli bulunmaktadır. Hem modern kapılar hemde klasik kapıların arasındaki farka değinirken bu iki kapı modelinin karakteristik özelliklerine modeller arasındaki seçeneklere değineceğiz. Klasik bir kapı da modern bir kapı da seçerken dikkat edeceğiniz temel önemli noktalar bulunmaktadır. Bir kapının dayanıklılığı, kalitesi ve şıklığı gibi önemli etmenleri göz ardı etmemeniz gerektiğini unutmayın.

Modern Kapıların Karakteristik Özellikleri

Modern kapı modelleri farklı tasarım, ölçü, renk ve ahşap tarzında üretilmekte olup kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Kullanılacağı alana göre de farklı bir tasarıma sahip olan modern kapılar, yatak odası kapıları, salon kapıları, tuvalet ve mutfak kapıları gibi farklı alanlara özgü üretilebilmektedir.

Modern kapılar daha çok camlı, hatları ile modern çizgileri ve motifleri barındıran, tasarımı ile daha spor tarzda kapılardır. Hem iç mekân hemde dış mekân için kullanılabilen bu kapılar tamamen doğal ahşaptan üretilebildiği gibi fiyat skalasının değişmesi ile birlikte daha hafif malzemelerden de üretilmektedir.

Genellikle uygun fiyatlı modern kapılar olduğu gibi fiyatı yüksek modern kapılar da bulunmaktadır. Modern kapıları klasik kapılardan ayıran en önemli özellik, modern kapıların fiyat skalasının daha geniş olabilmesi ve uygun fiyatlı kapıların bulunabilmesidir.

Modern kapılar kendi içerisinde de farklı tarzlara göre ayrılmaktadır. Amerikan kapılar, Fransız kapılar ve camlı iç kapılar olarak farklı modellerde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Genellikle lake iç kapıların beğenildiği ve tercih edildiği modern kapılar yaşam alanlarında şık dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcıları mutlu ediyor.

Klasik Kapıları Ayrıştıran Önemli Detaylar

Klasik kapıları modern kapılardan ayrıştıran oldukça önemli karakteristik özellikler bulunmaktadır. Klasik kapılar şık ve ihtişamlı yaşam alanlarında tercih edilen lüks ve zarafeti desteklemek adına yaşam alanlarında tercih edilen mobilyalardır. Hem işlevsel kullanımı hem de tasarımı ile dekorasyona kattığı yarar ile tüm kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Klasik kapılar ahşap oyma motifleri, altın varaklı cilaları doğal ahşaptan el işçiliği ile üretilmesi gibi önemli özellikleri bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran klasik kapılar tamamen doğal ahşaptan el emeği ile üretilmektedir. Ahşap oyma motifleri tek tek işlenerek şık motifler ile süslenen bu kapılar en değerli mobilya modellerinden olmaktadır. Klasik mobilyalarda olduğu gibi klasik kapılarda geleceğe miras bırakılacak bir değer taşıyan mobilyalardır.

Ahşap klasik kapılar farklı tasarım, renk ve motif seçenekleri ile yalnızca mekâna göre özelleştirilebilerek üretilmektedir. Klasik kapılar kullanılacağı alana uyum sağlaması adına özel renk ve ölçü seçeneği ile yaşam alanlarına göre imal edilmektedir. Özel bir üretim sürecinden geçen bu kapılar tamamen ahşap ustaların el emekleri ile üretilmekte olup kullanıcıların dayanıklı ve sağlam bir kapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Genellikle avangard kapı modelleri olarak ta bilinen klasik kapılar fiyat skalası ile modern kapılardan ayrışmaktadır. Hemen hemen her alanda kullanılabilen klasik kapı fiyatları fiyat skalası olarak daha yüksek bir bantta seyretmektedir.

Modern kapılar da klasik kapılar da yaşam alanlarında en şık ortamı oluşturmanızı sağlayan, ses ve ısı yalıtımını sağlayan ortak özelliklere sahiptir. Yaşama alnınızın genel tasarımına bağlı olarak seçeceğiniz kapı modeliniz ile göz alıcı yaşam alanları oluşturabileceksiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.