Otel Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Otel Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Tatil, iş ya da benzer nedenlerden dolayı şehir dışına çıkmışsanız, geceyi geçirmek için bir otele ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Otel tercihi yaparken, birçok unsuru dikkate alır ve bunların en uygun olduğu oteli tercih edersiniz. Bunlar; konfor, temizlik, ev rahatlığı ve estetiktir. Bütün bunlar ise otel odası dizaynları ile sağlanır. Doğru bir dizayn ile kısa sürede çok sayıda insanın kullandığı bu odalar beklentileri karşılayacaktır. Fakat hatalı kabul edilecek bir otel odası tasarımı söz konusu olduğunda ise müşteri memnuniyetinin sağlanmayacağını çok rahat bir şekilde söyleyebilir. Bundan dolayı otel odaları dizaynı çok önemlidir ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir.

Bilindiği gibi otellerde farklı oda seçenekleri vardır. Bir otele gittiğinizde, size sunulan otel odası tipleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun seçeneğe yönelirsiniz. Bu odaların tamamının tasarımı birbirinden farklıdır. Lüks bir odadaki eşyalar daha farklı olacağından buradaki otel odası dizaynında lüksün hissedilmesi için özel bir çaba harcanır. Standart odalarda ise kullanışlılık ön plana çıkarılır ve böylece insanlar, odaya girdiklerinde bütün ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacaklarını anlar. Otel odası tasarımları plan dahilinde genel manada bu şekilde yapılır. Bu işlemleri doğru yapan bir otelin başarılı olacağı ve müşteri memnuniyetini üst seviyede sağlayacağını söyleyebiliriz.

Otel Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Otel odası tasarımları hakkında araştırma yaptığınızda karşınıza birçok farklı seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerin bir kısmı benzer iken, bir kısmı ise tamamen farklıdır. Bundan dolayı da otel odası dekorasyonu nasıl olmalı sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz.

Otel odası dizaynları yapılırken, kullanıcıların nelere önem verdiğini bilmemiz gerekir. Otel odası tiplerine göre bu unsurlar belirlenmeli ve daha sonra da dizayn süreci başlamalıdır. Buradaki temel hedef, müşterilere ev sıcaklığını hissettirmek olacaktır. Ne kadar sıcak bir otel odası tasarımı ortaya çıkarsa, o derece başarılı bir sonuç elde edildiğini söylemek yanlış olmaz.

Her ne kadar otel odaları genel anlamda tek bir bölümden oluşsa da bunların yatak ve oturma odası olarak iki ayrı bölümde değerlendirilmesi gerekir. Yatağın kalitesi, konforu, sağladığı rahatlık çok önemlidir. Odanın tam ortasına ya da genel düzene göre daha kenardaki bir noktaya yerleştirilmesi gerekir. Üzerindeki çarşafların temizliği, hem görüntüsünden, hem de kokusundan anlaşılmalıdır. Böylece odaya giren müşteriler, bu durumdan etkilenecektir. Ayrıca odada yer alan televizyon ve koltukların karşılıklı olması gerekir. Bununla birlikte yataktan da televizyonun rahat bir şekilde izlenmesine önem verilmelidir. Otel odası tasarımının püf noktalarından birisi ahşap renginin kullanılmasıdır. Böylece ortaya çok özel odalar çıkar ve insanların kafasında olan, hayal ettikleri odalarla eşleşir.

Otel Odası Dekorasyon Fiyatları

Otel odası tasarımı yaparken kullanılacak eşyalara ve malzemelere bağlı olarak farklı rakamlarla karşılaşılacaktır. Lüks bir otel odası dekorasyon fiyatları son derece yüksek iken, standart bir odanın tasarımı için ödenecek rakam nispeten daha düşüktür. Bundan dolayı rakamlar hakkında net bir ifade kullanmanın doğru olmayacağını söyleyebiliriz.

Otel odası dizaynı yapılırken, odalarda bulunan lavabo ve banyo bölümlerine ayrı bir önem verilmelidir. Burada şık ve dekoratif fayans ya da mermer kullanılması, müşterilerin beğenisini toplar. Ayrıca bu bölüm ve odanın diğer noktalarında kullanılacak olan aksesuarlar sayesinde odanın çok daha şık bir görünüm kazanması sağlanabilir. Sitemizde yer alan birbirinden güzel, dekoratif ve farklı tasarıma sahip olan mobilyalar ve bunları tamamlayan aksesuarları tercih ederek, çok özel otel odası dizaynlarına imza atabilirsiniz

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.