Ofisinize Uygun Klasik Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Ofisinize Uygun Klasik Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Ofise uygun klasik mobilya nasıl seçilir? Ofisler gün içerisinde en fazla vakit geçirilen alanlardır. Genel olarak çalışma alanlarında bu kadar vakit geçirildiği için, çalışma alanları ve ofislerin dekorasyonu oldukça önemlidir. Ofislerde bulunan mobilya ve eşyalar sınırlı sayıda olduğu için dekorasyon için önemli yere sahiplerdir.

Ofislerinizin dekorasyonu yapılırken öncelikle ofisinizin nasıl bir tarzda dekore edilmesini istediğinizi belirlemelisiniz. Ofislerinizde oluşturmak istediğiniz tarzı belirlemede ofisin işlevi ve amacı sizlere yardımcı olabilir. Mimarlık ofisi, hekim ofisi, inşaat ofisi, avukat ofisi gibi ofislerin birbirinden bambaşka tarzlarda dekorasyona ihtiyacı bulunmaktadır.

Ofisinizde oluşturmak istediğiniz dekorasyonu belirledikten sonra ofisinizde ihtiyaç duyduğunuz mobilyaları belirlemeniz gereklidir. Bir psikolog ofisinde ofis koltukları kullanımı oldukça yaygındır. Psikologların misafirlerini ağırlamaları için dekorasyona uygun alınacak klasik ofis koltukları oldukça önemli bir mobilyadır. Ofisinizde birden fazla katılımcı ile toplantı yapıyorsanız toplantı masası konumlandırmanız gereklidir. Bu örnektekiler gibi ofisiniz için gerekli olan mobilyaları belirlemeniz oldukça önemlidir.

Ofisiniz için klasik dekorasyon belirlediyseniz, ihtiyacınız olan ürünlerin klasik tarzda olanlarını inceleyerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Klasik tarz ofis mobilyaları içerisinde de pek çok model ve seçenek bulunmaktadır. Ofisinizin rengine, boyutuna ve sizin zevkinize uygun olan klasik ofis mobilyaları ile ofisinizde istediğiniz dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Ofislerde olmazsa olmaz mobilyalar arasında klasik ofis masaları gelmektedir. Ofis masaları, hem çalışma sırasında çalışan kişiye konfor sunmalı hem de dekoratif açıdan odayla bütünlük sağlamalıdır. Eğer ofisi kullanacak kişi belli ise kişinin postürüne uygun ofis mobilyası seçimi oldukça doğru bir yaklaşım olacaktır. Ancak ofisi kullanacak olan kişiler belli değilse ortalama ölçülerde ofis masası ve ofis sandalyesi seçilebilir.

Ofisler için seçilecek klasik tarz çalışma masası ve sandalyesinin kalitesi oldukça önemlidir. Ürünlerin ilk günkü görüntüsünü koruması, uzun süre kullanmanızı sağlayacak ve dekoratif açıdan önemli olacaktır. Eğer ofis mobilyaları eski bir görünüm alırsa ofisiniz için olumsuz bir izlenime neden olabilir. Ofis masalarının çizilme ve ufak darbelere karşı dayanıklı olmasına, uygun ahşabın kullanılmış olmasına ve boya ve cila kalitesine dikkat etmelisiniz. Üst yüzeyinde bulunan cilası uygun olmayan ürünlerde kolayca çizilmeler oluşabilmektedir.

Ofislerde masaların karşısında misafirlerin ağırlanması için genellikle iki adet sandalye bulunmaktadır. bu sandalyeler yerine dekorasyon ve alanın müsaitliğine göre karar verilerek berjer kullanılabilir. Günümüzde berjerler kafelerde ve birçok alanda kullanılmaktadır. Sıcak ve konforlu bir ofis hazırlamak isteyen kişiler için uygun tasarlanmış ofis berjerleri ile ofisinizde samimi bir alan oluşturabilirsiniz.

Ofislerde koltuk kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle ofisinde misafir ağırlayan kişiler, misafirlerini konforlu bir şekilde ağırlamak isteyen kişiler için ofislerde koltuk kullanımı önem taşımaktadır. Ofisler ev ortamı gibi olmadığı için ofisler için seçilecek olan koltukların özelliklerinin ofisler için uygun olması gerekmektedir. Ofislerde kullanılacak olan koltuklarda oluşabilecek olan lekelenmeler hemen temizlenemeyebilir. Bu nedenle koltuk kaplamalarının özellikleri önemlidir. Ofislerde deri koltuk kullanımı oldukça sık tercih edilmektedir. Şık görünümü, birçok tarzda model oluşu ve kolay temizlenebilirliği ofislerde deri koltuk kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Ofisler birçok farklı mobilyaya ihtiyaç duyulabilir. Fazla evrağı olan kişiler için kitaplık ve kütüphaneler hem işlevsel hem de oldukça dekoratif mobilyalardır. İhtiyacınıza uygun olarak seçeceğiniz kitaplıkların ofisinize uygun modelde seçilmesine dikkat edebilirsiniz.

Ofisler için önemli olan bir diğer unsur kapılardır. Ofis kapılarının güvenlik ve dekorasyon açısından büyük bir rolü vardır. İçerde olan konuşmaların dışarıdan duyulmaması, evrakların güvenliği ve ofisin dekorasyonu açısından, ofisinize uygun kapı seçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Prestijli ofis tasarımları oluşturmak ve önemli dekorasyon fikirleri almak için mutlaka blogumuzu okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.