Çocuklu Evler İçin Kablosuz Ev Dekorasyonu

Çocuklu Evler İçin Kablosuz Ev Dekorasyonu

Kablosuz ev dekorasyonu nasıl tasarlanır? Evdeki kötü kablo görünümü nasıl yok edilir? Bebek bekleyen ebeveynler, bebekleri için her şeyin en uygun olanını yapmaya özen göstermektedirler. Bebek odalarının ve evlerinin bebeklerinin gelişimlerini destekleyen ve sağlıklarını koruyan bir şekilde düzenlenmeye çalışılmaktadır.  Özellikle emeklemeye ve yürümeye başlayan çocuklar kendilerini ve çevrelerini tanımaya başladıkları için ulaşabildikleri her yeri incelemektedirler. Bu süreçte bebeklerin olası tehlikelere karşı korunması için düzenlenmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilerek bebeklerin sağlıklarını koruyacak bir ev dizayn edilebilir.

Çocuklu evlerde kazaya neden olabilecek en büyük etmen elektrik kabloları, prizler ve elektrikli cihazlardır. Çocukların dikkatini çeken bu ürünler ayrıca oldukça tehlikelidir. Bu nedenle bu ürünlerin uygun şekilde gizlenmesi ve koruyucu önlemelerin alınması gereklidir.

Elektik kabloları bebeklerin oldukça dikkatini çeken bir üründür. Bir alanda gördükleri prizleri kendilerine doğru çekme eğiliminde bulunabilirler. Kendilerine doğru çektikleri prizlerin ucunda hareket ettirebilecekleri lambader, pervane, bilgisayar gibi ürünler varsa üstlerine düşebilir ve yaralanma yaşanabilir. Bu nedenle çocuklu evlerde kabloların gizlenmesi oldukça önemlidir. Çocuklu evler düzenlenirken gizlenen kablolar genellikle sabit olan ürünlerde yapılmaktadır. İnternet veya uydunun kablosu, genellikle yerinden oynatılmayan televizyon kabloları, beyaz eşyalar için kullanılan kablolar sıklıkla yer değişikliği yaşanmadığı için kablo gizleme aparatları ile kolayca gizlenmektedir.

Kablo gizlemek için kullanılan yuvalar genellikle parkelerin hemen üzerinden monte edilebildiği gibi bazı kişiler parkelerin süpürgeliklerine de kablolarını gizleyebilmektedir. İnternet kabloları gibi yerinden oynatılmayan kablolar parke süpürgeliklerinde gizlenebilse de diğer kabloların süpürgeliklerde gizlenmesi ilerleyen süreçlerde sorun çıkartabilir. Kabloların gizlenmesi için en uygun ve kolay yöntem kablo yuvalarıdır. Süpürgeliklerin ve kapıların üst kısmından duvara edilen kablo yuvalarında kabloların gizlenmesi oldukça kolay ve kullanışlı bir yöntemdir.

Evlerimizin dekorasyonunda kabloların açıkta kalması istenmeyen bir durum oluşturmaktadır. Çocuğu olmayan veya büyük çocuğu olan kişiler dekorasyon için de bu yöntemi kullanmaktadırlar. Duvar boyası ile aynı renkte boyanarak evlerde istenmeyen görüntüler önlenebilir.

Kabloların en yoğun olduğu bölgeler salonlar ve oturma odalarıdır. Çocuklar oldukça hızlı hareket ettikleri için bir anda yaptıkları hareket sebebiyle büyük kazalar oluşabilir. Kablosuz ev olmadığı için kablosu gizlenmiş evler düzenlenmelidir. Kablo yuvaları ile sabit cihazların kabloları gizlenmiş olsa da bazı cihazların kablolarını gizleyemeyebilirsiniz. Vantilatör, bilgisayar gibi sabit olmayan cihazların kabloları kullanılmadığı zamanlarda mutlaka toplanmalıdır. Çalıştığı süre boyunca da kablonun ayak altında dolanmamasına dikkat edilmelidir. Mümkünse duvara yakın bir konumda pozisyonlanmalıdır.

Evlerde kablolar gizlenerek olabilecek en iyi şekilde kablosuz evler düzenlense de bir diğer önemli tehlike prizler ve uzatma kablolarıdır. Özellikle yere yakın konumda olan prizler çocukların oldukça dikkatini çektikleri alanlardır. Buldukları ince uzun cisimleri veya parmaklarını prizlere sokabilmektedirler. Bu durumların önlenmesi için çocuk güvenlikleri için üretilmiş priz kilitleri kullanılabilir. Çocukların ulaşabileceği tüm prizler ve uzatma kabloları bu ürünler ile kilitlenmelidir.

Çocukların yaptıkları ani ve riskli davranışlar oldukça çeşitlidir. Kabloları kaldırsanız, prizleri güvenli hale getirseniz, tüm sivri köşeler için önlem alanız da hiç aklınıza gelmeyecek bir nedenden kaynaklı olarak ufak kazalar yaşanabilir. Çocuk yetiştirilirken hassas davranılsa da unutulmalıdır ki çocuklar düşe kalka büyürler. Ev içerisinde büyük kazaların önlenebileceği şekilde düzenlemeler yapılmalı ve çocukların olası risklerden korunması sağlanmalıdır. Bu durumlar dışında yaşanan olaylar da soğukkanlılık ile karşılanmalıdır.

Kablo gizleme yöntemleri ile kablosuz bir eve sahip olarak çocuklarınız için güvenli, sizler için dekoratif alanlar oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.