Klasik Bebek Odası Mobilyalarıyla Bebeğiniz Huzur Bulsun

LÜKS BEBEK ODASI DEKORASYONUNDA EN TREND TASARIMLAR

Bebeklerin ve çocukların kendi odalarında, doğru ve kaliteli zaman geçirebilmeleri gelişimleri açısından son derece önemlidir. Bebeğinize hijyenik bir bebek odası oluşturmak, mobilyaların kaliteli ve sağlıklı olmasına dikkat etmek ebeveynlerin öncelikle dikkat etmesi gerekenler arasındadır.

Bebeğinize hazırladığınız odanın evin diğer bölümleri kadar şık ve zengin gözükmesini istiyorsanız bebek odasında tercihiniz klasik bebek mobilyaları olabilir. Şık ve zarif çizgilere sahip klasik bebek odası takımları hem bebeğinizin gözünü yormayacak hem de doğal ahşaptan üretildiği için dayanıklılığıyla dikkat çekecektir.

Özellikle bebek mobilyası seçiminde malzemenin kalitesi ve sağlığı tehdit etmemesi önem teşkil etmektedir. Bebeklere zarar veren kimyasalların kullanılmadığı mobilyalar seçilmeli ve uzun süre kullanılabilecek fonksiyona sahip takımlar alınmalıdır. Bebeğinizin güvenliğini düşünerek yaptığınız mobilya seçiminde şıklığı da göz ardı etmemeli ve evinizin stiline yakışacak bebek odası takımları seçmelisiniz.

Güvenli mobilya seçiminde çekmece ve kapak çarpmalarına dikkat edilmelidir. Birinci sınıf frenli menteşenin kullanılması ve rayların da aynı şekilde birinci sınıf malzemeden üretilmesi güvenli bir bebek odası yaratmanızı sağlayacaktır. Farklı ölçü ve renk seçenekleriyle üretilen bebek mobilyalarında odadan tam olarak verim alabilecek ve bebeğiniz için ferah alanlar yaratabileceksiniz.

Klasik bebek odası takımları diğer klasik mobilyalar gibi koyu renklerden uzak, çoğunlukla beyaz ve eskitme krem tonlarının kullanıldığı mobilyalardır. Aydınlık bebek odaları yaratabileceğiniz bu ürünlerde sadelik ve zarafet ön plandadır. İstediğiniz ebatlarda üretilen bu mobilyalarda ince işlenmiş birinci sınıf oymalar dikkat çeker. Klasik ruhu her bir detayında hissedebileceğiniz klasik bebek odası fiyatları da ürünün kalitesine ve ölçülere göre değişkenlik gösterecektir.

Bebek Odası Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Klasik bebek odası takımlarında gardırop ve şifonyerin olmazsa olmaz ürünler olduğunu unutmamalısınız. Uzun vadede kullanışlı olan bebek dolapları, bebeğinizin pek çok eşyasını güvenle muhafaza etmek açısından önemlidir.

Beşik seçiminde  korkuluk yüksekliği ve güvenliği dikkat edilecekler arasında ilk sırada gelir. Bebek beşiğinin en az 60 cm yüksekliğe sahip olması önerilir. Korkulukların güvenli olması ve bebeğin hareketlerine karşı dayanıklı durması gerekmektedir. Ayaklanan bebekler bu korkuluklara sık sık tutunacağından güvenlik açısından mekanizmanın dayanıklılığı test edilmelidir.

Klasik bebek odası takımı ürünlerine bakıldığında sivri köşeli mobilyalardan uzak durulduğunu ve hatların oval olduğunu görebilirsiniz. Yuvarlak hatlara sahip bu mobilyalar genellikle silikon kenarlıklarla desteklenir. Ayrıca ürünlerde kullanılan kulplar da yumuşak malzemeden üretilir. Dekoratif ve hoş bir görünüme sahip olan raf seçiminde de dayanıklılığı ihmal etmemeli, montajının çok sağlam yapıldığına emin olmalısınız.

Bebek odası mobilyası seçiminde ürün grupları arasında göreceğiniz emzirme koltuğu da anne için oldukça işlevsel bir mobilyadır. Özellikle klasik bebek odalarının vazgeçilmezi olan emzirme koltuğu ayak uzatma pufuyla beraber gelecektir. Bebek beşiğinin yanına koyulacak bu ürün odadaki klasik dekorasyonla da uyum yakalayacaktır.

Yeni sezon bebek ve genç odası koleksiyonumuz için tıklayın...

 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.